Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

On 1/16/2021 at 11:14 AM, Krischan said:

Аз от летния съм доволен,размер 245/45/18

Два сезона и половина ги карах и свършиха.

Кой модел, че като гледам моя и той потеглил към небитието, в момента кара втори зимен сезон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдения над зимни гуми Continental WinterContact TS 860 S 265/35 R20 - пълен боклук! Меки та меки, никаква обратна връзка, колата се кара всеки ден а гумите поради някаква причина се изкривиха, та ходих да ги надуват. Бягайте от тия боклуци TS 860 S като дявол от тамян. Това за мен бе първия и последен Континентал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Щом не са ползвали баланс машината и инструмента за изправяне на протектор, само си е дал парите

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надуха ги, балансираха ги, побаяха им малко, всичко как си му е реда.

Интересно ми е друг кара ли с такива гуми и има ли същите оплаквания? Аз ги карам на 3.3 атмосфери, затова ми е чудно как са се изкривили.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2021 г. at 21:57, alexander alexandrov написа:

Някой има ли наблюдение върху този модел гуми NEXEN N FERA SU4 XL

Размера ми е 255/35/19 не съм карал с Нексен, но съм чел само добри отзиви за тях. 

Аз карам с такива, но с размер 205/45/17. Гумите са перфектни за парите си, тихи са и на мокро също се държат добре. Това лято ще им е трети сезон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Трябваше да купя летни гуми 205 55 /16 и след няколко дни ровичкане и четене се спрях на GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 FP 205/55 R16 91Y. Надявам се да се окаже добър избор. Миналогодишния експеримент с kleber dynaxer hp4 ср оказа не особено успешен.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нови са супер - здрав борд, но без да друсат, на мокро са перфектни (при 0 градуса), тихи, дълбок грайфер.

Дано не са като предния модел, които на втората година започват да се ронят :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, в търсене съм на летни гуми за А6 4G - 245/45/18. Имате ли мнения за някои от следните марки и модели: 

Nexen N8000

KUMHO PS3

KUMHO KU39

KUMHO PS7

Nexen N Fera Primus

Nexen N Fera SU1

 

Или нещо подобно от средния клас. 

 

Ся не ми сипвайте, че съм скъсаняк и търся среден клас гуми за тази кола. Спокоен шофьор съм, карам в ограниченията горе долу, не съм състезател, въртя сравнително малко км и не виждам смисъл да давам 1000лв за гуми, които ще изгният в гаража. Колата се кара предимно извънградско

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все тая как караш ако дадени гуми са мега зле на мокро спрямо други които струват 200-300лв повече ама кво пък толкова може да стане това са някакви си гуми.

Сядаш и ровиш за тестове и мнения и си решаваш. Въпреки, че тестовете могат да се окажат подвеждащи понеже гумите са тествани на друга кола и т.н. фактори които малко или много влият на поведението.

 

п.с. Нямам за  цел да се заяждам ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според параметрите от описанието мисля, че изборът е добър.

На хартия Nexen N Fera Primus стоят малко по-добре от другите.

Nexen N8000 поостаряха като модел, но общо взето се купуваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, P_PETKOV написа:

Все тая как караш ако дадени гуми са мега зле на мокро спрямо други които струват 200-300лв повече ама кво пък толкова може да стане това са някакви си гуми.

Сядаш и ровиш за тестове и мнения и си решаваш. Въпреки, че тестовете могат да се окажат подвеждащи понеже гумите са тествани на друга кола и т.н. фактори които малко или много влият на поведението.

 

п.с. Нямам за  цел да се заяждам ;)

 

Съгласен съм. Гумите са едно от нещата, с които компромис не бива. Просто мисля, че има добри гуми от средния клас, които не отстъпват с много на тези от високия. Особено в по-малките размери, да кажем до 17-18. От там нагоре вече може би е друга работата. Но както си писал, как да знам че една гума е по-читава от друга, при положение, че тестовете са правени на различен размер гума, на различна кола, на различна настилка и при различни условия. Да не говорим, че на ADAC примерно не е ясно кой и какво им плаща :) Дълга е тази тема и всеки има различно мнение. За мен последните години масово хората купуват премиум гуми, щото съседа и той има такива и вика че са топ, или как ще караш кола за 30к, пък ще си купиш гуми среден клас, това те прави ебаси скъсаняка :) 

Преди години си спомням как всички хвелеха един Барум по форуми, по разни тестове и т.н. Та взех си аз въпросния Барум и бяха тотал щета. После се оказа, че тези гуми били много меки и не били за нашия климат. Ходи разбери...

Няма заяждане, коментираме си само.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните години купувам само Nexen, и зимни и летни, все 19-ки на 3 различни коли, доволен съм.

Карам ги по 1-2 сезона и сменям колата (така се получи :)), та не мога да кажа как биха били след няколко години употреба, но за цената си дори да изкарат 2-3 години пак си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля Ви ако някой има или е чувал отзиви за гумите марка MAXXSIS да ги сподели. Ще му бъда  признателен!

@lodestr лошите отзиви за прекалената мекост на гумите Барум я споделят дори самите вносители. :icon_eek:

Правилно са казали в отзивите си колегите, че едно са изпитанията, а съвсем друго милите родни пътни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, lodestr said:

Просто мисля, че има добри гуми от средния клас, които не отстъпват с много на тези от високия.

Сигурно си прав....ама цитираните гуми не са никакъв среден клас.

 

За по 40лв повече на гума  от  нексените може да си вземеш Унироял рейнспорт. Това е среден клас.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, fifipaldi написа:

Последните години купувам само Nexen, и зимни и летни, все 19-ки на 3 различни коли, доволен съм.

Карам ги по 1-2 сезона и сменям колата (така се получи :)), та не мога да кажа как биха били след няколко години употреба, но за цената си дори да изкарат 2-3 години пак си струва.

3 сезона ако изкарат доволно. Около мен доста хора карат с Нексен и повечето са доволни, но всички са с 15-ки или 16-ки. За това питах тук как са при по-големите размери. 

 

Преди 2 часа, robobug написа:

За по 40лв повече на гума  от  нексените може да си вземеш Унироял рейнспорт. Това е среден клас.

 

Не знам къде гледаш цени, но аз намирам Nexen N8000 за 160лв, а унироял-а е 230...

Редактирано от lodestr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стават за смислена кола нексените, поне нископорофилните. Две са за боклука тази зима, едната от малко дупка, другата на паркинга някакси се скъса отстрани. На асфалт се хлъзгат с малко газ в завой, на павета няма смисъл да се коментира. Ако караш на 1000 оборота с колооната сигурно стават. Не разбирам идеята да се пести точно от гумите, вземи поне среден клас. Има защо нексените да са на половин цена от свестните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото вярно нещо от целия пост е, че наистина тази зима и на мен едната ми направи балон, а даже и не знам кога е станало :).

Другите неща са ташак, или не можеш да караш, или колата ти не е достатъчно смислена ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...