Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Преди 6 часа, Бако Мецан написа:

Абе някой карал ли е с Pirelli P Zero? Така и не дадох шанс на тая гума, става ли за нещо? 

Един познат ги хвалеше преди много, аз питах тази година гумаджията, каза че бързо си губят качествата и взех Мишелин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dafil, минат ли се определени километри са за кофата, независимо че имат грайфер и са на няма и година, поне ако караш екстремно като мен. 

И аз мислех, че повече съм свалил от гумата, но едно момче от автомивката, което ги пусна за продажба им мери грайфера и затова знам колко мм бяха останали.

@Andy3, мерси и аз такива подозрения имах, с 30% са по-евтини от другите алтернативи. Хубаво и евтино няма. Правилен избор си направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Бако Мецан написа:

Абе някой карал ли е с Pirelli P Zero? Така и не дадох шанс на тая гума, става ли за нещо? 

Моя гумаджия, с когото сме приятели от деца казва, че в големите размери Пирели нямат конкуренция, особено при зимните гуми. Мисля като махна бричстоуна края на лятото да взема Пирели да ги видя, става въпрос за 255/35/19.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива ми дойде колата от Германия, но какта казах и по-рано са 2х2 леко различни модела P Zero.

Иначе са екстра, не съм усетил несигурност с тях, летни са иначе, днес карах в най-големия дъжд из София бая с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимно Пирели съм карал SottoZero3 и нямам забележка, но летните така и не ги пробвах. Сега избирам за майка гуми и P Zero-то е с 30% по-евтино от Michelin и Dunlop, затова питам дали някой го е пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията! Събрах още не много ласкави мнения за континентала от познати, които са карали с него и реших да сложа Bridgestone Potenza Sport. Колата дойде от Германия с Potenza и беше много добре с тях. Ще ги покарам и ще ви дам обратна връзка как е новият модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и сравнение за висок , среден и нисък клас за 2020 , за 2021 има някои нови модели с различна шарка 

 

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя Goodyear му спонсорират видеата. Иначе е г/д адекватен, само за оценката на Goodyear не трябва да му се вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли само Goodyear са му спонсори. Тестовете ги правят по тестовите писти на кажи речи всички премиум производители на гуми ... тъй, че ходи им хвани спатиите колко са безпристрастни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам всички вече сме сложили летните гуми. Въпросът ми е, знам че имаше колеги тук с такива, Мишлен Алпин 6 да споделят, как са се държали, сравнение с 5ците евентуално? Мерси! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казусът е следния-ще се купуват нови две гуми за следващата зима.Другите две са с дот 2218 и грайфер 7мм.

Обаче-началото на март месец ме забърса  по лявата страна един циментовоз.Качи ме и на бордюра,а резултатът,освен  боядисването на цялата лява страна на колата е и пръсната предна дясна гума(7мм грайфер)

Та-ще е проблем ли да си купя 3 гуми за зимата.2 от тях да минат за предни,а третата, със останалата здрава зимна да минат на задния мост?Колата не е куатро. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер ти трябват , че аз мисля да сменям / продавам старите зимните 245 40 18 dunlop winter sport 3d 60% DOT 16 или 17 . Купих ги с джантите и все още са ми на колата , че обикалях да търся летни ама масово с дот 2019 а са на същата цена като дот 2021 . Служител ми намекна че докато не разкарат всички стари няма да има с дот 21. 2 от летните са за боклука и 2 стават ама ще слагам 4 нови . Обиколих доста големи магазини за гуми и навсякъде греда с Michelin Pilot Sport 4S . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vle4ugoto написа:

Правилен избор! Днес ги сложих - родих се! След насрания Континентал все едно съм с друг кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vle4ugoto Може би онлайн от немско. Зимни взех от чешки онлайн магазин бяха си с пресен дот след следата на 2020. Началото на тази година поръчах goodyear super sport този път от Словакия дойдоха с DOT 0221

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. Излязоха 1100лв с монтажа. В разни тестове на 18ки от последните години са на топ места и мисля, че са добър избор. Не съм ги карал още на мокро за да дам мнение, защото само там ще усетя разлика. На сухо са супер, но то на сухо всички нови гуми са добре...В една от големите вериги за гуми са на доста добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля , доставиха ми гуми с ДОТ 10/11 седмица на 21г. 1368 платих с 10% отстъпка за мишелин пилот спорт 4 с , другата седмица ги слагам и те така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер Дот, но са те одрали яко ценово. Не си спомням точно, ама беше в диапазона 250-265 на гума ps4, като питах преди месец някъде. Аз взех pss на 315 гумата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2021 г. at 17:45, vle4ugoto написа:

И аз да се похваля , доставиха ми гуми с ДОТ 10/11 седмица на 21г. 1368 платих с 10% отстъпка за мишелин пилот спорт 4 с , другата седмица ги слагам и те така :)

Какъв размер? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, BECKO написа:

Ако чета правилно се говори за PS4, не за PS4 S... размера също не е ясен :)

 

На 24.04.2021 г. at 17:45, vle4ugoto написа:

пилот спорт 4 с

 

Само размера чакаме да разберем :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.04.2021 г. at 18:57, vle4ugoto написа:

Какъв размер ти трябват , че аз мисля да сменям / продавам старите зимните 245 40 18 dunlop winter sport 3d 60% DOT 16 или 17 . Купих ги с джантите и все още са ми на колата , че обикалях да търся летни ама масово с дот 2019 а са на същата цена като дот 2021 . Служител ми намекна че докато не разкарат всички стари няма да има с дот 21. 2 от летните са за боклука и 2 стават ама ще слагам 4 нови . Обиколих доста големи магазини за гуми и навсякъде греда с Michelin Pilot Sport 4S . 

Аз съм останал с впечатлението, че ще сменява 18-ки, но пък линка е за 19 наистина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неяснотата :) взех мишелин пилот спорт 4 с 255 35 19 летни за цената която съм написъл ,  а имам и 245 40 18 зимни които тези дни ще ги свалят от джантите и мисля да ги пускам в олх да се продават . :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...