Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

 

Вероятно вече си купил каквото си преценил, но все пак да кажа. Според много ревюта няма такова нещо като всесезонни гуми, според други ревюта са все топ. Аз от хора поне съм чувал, че Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 са добри гуми. За други нямам дори косвени наблюдения.

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз се доверих на Michelin Alpin 5 и на Michelin Pilot Sport 4. Много добре се държи и зимата и лятото. Тихи, много стабилни на мокри пътища. При висока скорост няма никакви вибрации и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като лятото вече наближава и аз се оглеждам за гуми.  Спрял съм се на Нексен, но за моя размер не се намират лесно 245,40,19 и сега съм се насочил FIRESTONE, модел ROADHAWK дали някой е карал с такива, че не намирам много информация. Също така да питам вярно ли е, че е хубаво да се прави проверка на реглажа всяка година, че така ме посъветваха в един сервиз в който ходих миналата седмица. Сегашните гуми са износени малко накриво, но те са стари. 

 

Благодаря :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е трудно да си видиш какви са размерите на гумите ... и чакай ти някой да ти даде отзиви за ROADHAWK идеални са ако искаш да се пречукаш (лично мнение).

 

Сещам за един от тестовете на тоя  образ от Tyresreview та тоя в заключение каза ако искате да карате и да оцелеете (особенно на мокро) не си купувайте нискобюджетни гуми...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, moto_fan написа:

Ми труден е щот не е правилния . Трее да търкаляш 255 40 19

 

Такива е имало при човека от OLX, внос от Германия, но размера е почти същия, няма да има проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да объркал съм размера, но и на 255,40,19 няма кой знае какъв избор.

Колега П_Петков гледам че явно разбирате най много от автомобили,  може би работите в Ауди ? Вие какво ще ме посъветвате за гумите защото аз гледам да са клас А на мокро освен това не гледам китайски или ниско бюджетни гуми. Предложете ми гума за която да ми дадете гаранция.  От сервиза ми препоръчаха като отличен вариант Континентал на 1580 лв с монтажа, но аз имам бюджет до към 1000 лв и ми се ще да е нещо близко като цена. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии нито разбирам най-много от коли нито работя в Ауди ама както и да е. Нито давам гаранция за гуми. Тия лепенки дето им слагат за клас А B C са малко вятър и мъгла.

Тоя номер с гуми до 1000 лв и то 19-ки за шлеп като A7 не бих го пробвал ама всеки си знае де ...

Ето тук има едно интересно ревю на летни гуми.

Моят личен избор е Good Year F1 SuperSport ама са 1200 камъка :nixweiss:

Ето ти и Континентал за 1300 сигурно и по-добри оферти има.

 

От мен толкова, че трябва да уточнявам нещо гига важно с директорския борд на Ауди :hilezh: Успех с избора на гуми.

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ограничение до 1000 лв. Firestone RoadHawk e добър избор в средния клас.

С малко увеличение на бюджета се стига до Dunlop SportMaxx RT 2, което е по-добро решение.

Не знам дали споделяш мнението, че от гуми, спирачки... и течност за чистачки не се пести. 😉

 

Преди 13 часа, goranov73 написа:

... да питам вярно ли е, че е хубаво да се прави проверка на реглажа всяка година, че така ме посъветваха в един сервиз...

Хубаво е да се прави баланс на гумите при всяка смяна, а реглаж при симптоми или интервенции по ходовата част.

 

Преди 13 часа, moto_fan написа:

Ми труден е щот не е правилния . Трее да търкаляш 255 40 19

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П_Петков извинявам се ако съм те обидил, но понеже в целия форум пишеш много и във всички теми споделяш някакви факти реших, че си специалист в части и ремонти и за това така директно питам. Пак се извинявам ако съм те засегнал! Иначе аз от онлайн магазин гуми вече не пазарувам, миналата година поръчах 16" за старата кола и след 12 дни чакане пристигнаха деформирани колата подскачаше.  Разправията беше голяма за връщане, после чаках още 12 дни за други, платих два пъти демонтаж монтаж и втория комплект пристигна с дот на 2 г. 

То май ще излезе правилна приказката че ефтиното се плаща два пъти, като си спомня какво ми причиниха няколко поредни сервиза дето уж дават добри цени та отидох на уж скъпо място и оправиха проблемите за доста по малко. 

 

Бат-Вите не искам да пестя от важните неща, но съм среден клас потребител и събирам мнения за среден клас гуми. Иначе за реглажа ми обясниха, че моята кола има много носачи и тампони и като се деформират реглажа мърда и за това вероятно са износени на криво старите гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема кво да се извиняваш. С онлайн пазаруването винаги има риск (особенно от Български фирми) ама той бизнеса отдавна върви натам ама това е друга тема.

Ако си от София тия с онлайн магазина предлагат и монтаж на мяста. Та гудиъра ще се върже на ~ 1300 с монтажа, дънлопа и той там някъде ...

Аз лично с гуми избягвам да си правя експерименти визирам въпросния Firestone, който може и да е ок. Въпреки, че от малко ровене в нета не излиза да е така, а тук и с мнения на ползвали ли такива гуми.

 

п.с. Разбира се няма как се вярва 100%  на ревюта и мнения в нета, та за това всеки трябва да си преценява.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз прочетох доста в интернет и си избрах Мишелин, това са гумите с най-дълъг пробег гарантирано сцепление дори и когато са износени. Като ги разбия на 3-4 сезона цената им става поносима.  Реших да не правя компромиси на база мнения.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой знае ли нещо за марката Autogrip? Спрял съм се на 245/35/19 чисто нови. Понеже ми трябват максимум за 2 лета, ще имам ли проблеми? Търсих някакви мнения за марката, обаче без късмет. Надявам се някой, който има опит с такава гума да сподели. Благодаря ви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако е 4F-ката там размера е 255/35 за 19-ки като ако окачването е стандартно или въздушно със сигурност стават и 255/40/19 за спортното е под-въпрос за този размер.

Относно Autogrip никаква идея ... ако се гони цена по-добре Nexen за тях поне има добри отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ама 245/35/19 ще седи някак странно ... отделно ще вози хептен като лагерна количка.

Всъщност каква е идеята да сложиш 245/35 вместо правилните 255/35 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според модела джанта си мисля, че ще седи една идея по-хубаво. Ако не се лъжа на 8,5 инчова джанта 255 е максималния размер, а 225 минимален. Но ако наистина ще има толкова разлика във возията ще

те послушам и ще търся 255. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е личното мнение миналата година като свалих зимните 225/50/17 и сложих летните 255/35/19 возията стана доста по-твърда ... и това с въздушно идея си нямам какъв ще е ефекта на нормално и спортно окачване ако се сложат 245/35/19. Иначе аз лично съм се насочил към 255/40/19 ;)

 

Иначе да оригиналните джанти за 4F са 8.5J и дават само един размер гуми 255/35. По ЕТКА излизат и 9J джанти, най-вероятно са били за S6 с гуми 265/35.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит с такава комбинация тъй, че идея си нямам >>> Иначе лично аз, не бих си правил такива проби с тоя шлеп дето минава два тона ...

Това което мога да споделя е, че карах известно време с по-изтъркани зимни задни гуми спрямо предните на А6 С5 и имах едно поднасяне от тогава повече експериметни не съм си правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мишелен пилот спорт карах до миналата година 4 лета ,докато станаха на галош и дори задните две се бяха сцепили ,много са добри до последно ,е при мокро има аквапланинг , но при кои го няма 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...