Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 10/22/2019 at 10:54 PM, hellix said:

Здравейте,

Аз винаги досега съм купувал нови зимни гуми, карат се 2, 3 години и се сменят. Към момента моят фаворит е Goodyear UltraGrip. В същото време бях удивен как се държи Мишелин-а първата година и каква е разликата в сцеплението втория сезон.Същото нещо ми е правило впечатление и с Dunlop-a. Карал съм и различни марки и от по ниските класове. Поради различни причини тази година съм се насочил към Kleber Krisalp HP3. Интересно ми е да чуя повече мнения за тях, а също и какво мислите за класацията на ADAC по-долу. До колко отговаря на истината?

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ADAC-185-65-R15-Winter-Tyre-Test.htm

 

Реших да споделя малко инфо.

След, като мина зимата и успях да тествам въпросният клебер при различни условия мога съвсем спокойно да кажа, че нямам никаква представа защо са на второ място в класацията. За мен не струват. Три годишен Good Year се държеше много по-стабилно при всякакви условия. Клебера не ме остави никъде, но бяха винаги на ръба да занесат или да буксуват, на нов сняг, на стар сняг, на дъжд. Добре, че нямаше зима и времето беше добро. Даже не смеех да дам колата на жената защото усещах, че гумите не са ок. Ще помисля дали изобщо да карам втора година с тях:)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hellix Рандъм извадка от коментарите "PS: Dear ADAC how much money did you take from Kleber ?! Cmon we are not all stupid".

Явно който даде повече гуми/пари/кола за тест/ той е на челна позиция. 

Тоя от tyre reviews съм спрял одавна да му гледам ревютата (тук в конкретния случай теста е на ADAC, той само публикува резултатите) и се беше се изказал, че не тества Bridgestone и Pirelli щото не били много премиум, а почти всички суперкари идват с Pirelli.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пирели е хубаво ,виж за брижстоун имам дълбоки съмнения, щот на 3 тата година вече са на камИк и немат изтъркване. В момента имам 2 гуми от въпросната марка с  над 6 мм профил от 2014  годин и са като дъски. 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не са, живота на гумата е 5 години макс. Не съм карал с Bridgestone, но в последно време изкарват добри показатели, дори на някой размери само зимния Bridgestone е с "А" водоизхвърляне. 

Иначе след 2 сезона рядко има гума която да става за нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два сезона без уточнен пробег си е доста абстрактно понятие. Излиза, че гумата се скапва от зимното неизползване. :) Аз съм консуматор с малък пробег и по тези изказвания трябва да хвърлям гуми на по 5К км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Бако Мецан написа:

 

Иначе след 2 сезона рядко има гума която да става за нещо. 

Не мога да се съглася бако , вервай ми че е в пъти по добре 2-3 годишни конти или мишлен, пред нови ниско бюджетни галоши. В момента сложих на жена ми на навеса унироял рейн не знам кво си , реално е суми слик и студени са трагедия . Вадя идвод щот жена ми в градО не кара с повече от 50 ,а първата сутрин след смяната беше мокро и ми каза че се пързаляш колата....

Гумите са дот 2018 с 6-7 мм🤔

Те ги ...

Profil_rainsport3_WM.jpg

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Aleks67 Миналата пролет продадох на жена ми зимните гуми Goodyear UltraGrip 7, които бяха на 3 години и беше карала с тях 2 сезона и беше минала не повече от 3 - 4 хил. километра общо за двете години. Втората зима се усещаше осезаема разлика в гумата, не казвам, че нищо не става от тях, но не е това което трябва да бъде. Взех UltraGrip 8, минала е не повече от 1.000 километра тази зима, ще ги тествам другата да видя дали има разлика, ако има и те ще заминат. Летните ѝ гуми са Continental ContiPremiumContact 2 SSR, на тях сега им е втори сезон, миналото лято е минала 1500-2000 километра, още не съм ги напъвал да видя дали държат на мокро, но с летните мисля, че малко по-добре седят нещата.

А на моята кола 2 сезона с едни гуми не мога да изкарам, защото минавам много километри и дори понякога ми трябват по 2 чифта на сезон. 

 

@moto_fan Не ги знам тия, вземи на жената свестни гуми, не се стискай :D 

 

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.05.2020 г. at 17:01, moto_fan написа:

Не мога да се съглася бако , вервай ми че е в пъти по добре 2-3 годишни конти или мишлен, пред нови ниско бюджетни галоши. В момента сложих на жена ми на навеса унироял рейн не знам кво си , реално е суми слик и студени са трагедия . Вадя идвод щот жена ми в градО не кара с повече от 50 ,а първата сутрин след смяната беше мокро и ми каза че се пързаляш колата....

Гумите са дот 2018 с 6-7 мм🤔

Те ги ...

Profil_rainsport3_WM.jpg

Нищо семи/суми и т.н. слик няма в тази гума. Карам с такива на 500+ к.с. кола и топли, студени, на мокро, на сухо се държът повече от перфектно. Като минус за въпросната гума може да се каже, че са меки бордовете и сравнително ниския пробег (свършват сравнително бързо). Но да не забравяме, че все пак е среден клас гума и е доста далече от премиумите, включително и ценово.

Редактирано от GTX3071R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казАх  че са лоши гумите, а казах че на студено и мокро са кофти.

Дааа естествено че не са никъв семи слик, но с голямата си повърхност и широки канали много подобно се държат .

НискияТ пробег за мен е гаранция за качество, аз лично съм ги карал реално 50км досега и само на сухо...Ми нямам забележки досега, но пак казвам, на сухо.

Ценово не е много далече, въпросният размер май струва около  70€ , съответно Конти около 85-90 за брой🤔

@GTX3071R

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажеш, че гумата призната за една от най-добрите на мокро е кофти на мокро (клас А)... Те самите (Uniroyal) с това се рекламират и гордеят :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубаво де, приеми че аз съм изключение ...сигурен съм че ше намериш и много хора да мрънкат от конти и мишлен, ма тва не ги прави по лоши гуми .

Със старият модел унироял се овъртех на мокро с едно поло..преди 5-6 годин, може и да съм субективен 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен, винаги си има изключения и всеки си гради личен опит на различна база. Аз примерно не харесвам Goodyear и опита ми се базира на две зими с UG8, но съм далеч от мисълта, че са лоши гуми... Просто усещането и нагласата са ми вече такива и ги избягвам :) 

Редактирано от GTX3071R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, GTX3071R said:

Да кажеш, че гумата призната за една от най-добрите на мокро е кофти на мокро (клас А)... Те самите (Uniroyal) с това се рекламират и гордеят :nixweiss:

Етикетчетата на гумите ли гледаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, GTX3071R написа:

Карам с такива на 500+ к.с. кола и топли, студени, на мокро, на сухо се държът повече от перфектно. 

@soult@ker явно ти е трудно с четенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На две коли преди време съм слагал Унироял и за влизане във наводнен участък внезапно, без да личи отдалече, просто бях очарован, как не трепваше автомобила. От новите им серии нямам впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шпек, интересно ми е ти в ролята на какъв (освен на всеизвестен трол) се явяваш в случая? Има достатъчно ревюта из необятното интернет пространство, нали уж си някакво айпи (ит), та предполагам няма да ти е трудно да си ги намериш и да прочетеш. И я разясни за етикетите и класовете, по 2 за лев ли ги раздават, тестове правят ли се, за да покрият нещо и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...