Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Преди 6 часа, P_PETKOV написа:

Ако има желаещи може да си организираме лека сбирка и да мерим спирачен път, имам Dragy ;)

Айде, аз съм навит, да се пооправи малко времето и да минат тия коронашит пикове и може да измислим нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения тест на АДАК за летни 18-ки е от миналата година. Всичко друго е 14, 15, 16, 17. Nexen N'fera Sport са на 5-то място - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/testove_letni_gumi2020.php

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, lodestr написа:

Питах за стикерите, понеже днес пак разглеждах гуми и видях, че гума струваща 200лв има А на мокро и В на икономия, а има гуми от по 300+лв, които нямат такива характеристики...

Остави стикерите и ги виж на живо тези гуми. Дори без да гледаш марката ще разбереш как стоят нещата. За пример ...  в размер 225/50/17 MICHELIN е с 3кг по лек от аналогичен по клас KUMHO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МММ1  за теглото на гумите никога не съм се замислял. Това освен за разхода дава ли друго отражение? И всъщност да кажем разлика от 3-4кг на гума би ли дало голяма разлика в разхода на кола от класа на А4 или А6?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден си теглих зимните гуми заедно с джантата са ~ 26.6кг (за протокола джантите са от RS6 C5, гумите са 255/40/19 XL Bridgestone Blizzak LM005)

Изненадващото беше, че 16-ки с някакви алуминиеви джанти (не оригинални) са 2 кг по-леки :juggle:

Старите ми зимни са 17-ки с NEXEN (такива дойдоха с колата) ще ги претегля и тях.

 

предните дискове (Zimmermann дупчени) с апарат и накладки на 347мм тежат общо 17,8кг на страна

Сет от RS6 с AP Racing дискове и Ferodo DS2500 накладки заедно с апарата тежат 20,7кг на страна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо да теглиш неща които не се въртят (апарати, накладки и т.н.), те не оказват почти никакво влияние. Важно е също на какво разстояние е тежестта от центъра на въртене. Колкото по-голямо е разстоянието, толкова е по-силен ефекта на маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, P_PETKOV написа:

Оня ден си теглих зимните гуми заедно с джантата са ~ 26.6кг (за протокола джантите са от RS6 C5, гумите са 255/40/19 XL Bridgestone Blizzak LM005)

Изненадващото беше, че 16-ки с някакви алуминиеви джанти (не оригинални) са 2 кг по-леки :juggle:

Старите ми зимни са 17-ки с NEXEN (такива дойдоха с колата) ще ги претегля и тях.

 

предните дискове (Zimmermann дупчени) с апарат и накладки на 347мм тежат общо 17,8кг на страна

Сет от RS6 с AP Racing дискове и Ferodo DS2500 накладки заедно с апарата тежат 20,7кг на страна

 

Ако реша да сменям фабричните си 18ки с по-леки 19ки какво ще ме посъветвате?

Оригинални RS-джанти ли да търся или афтърмаркет джантите също не са лоши? Гледам доста бутат тези JR-Wheels, а и имат спортна серия (9-10 кг на джанта).

Това изобщо окей ли е и някой има ли представа колко тежат едни фабрични 18/19 цола и колко тежат едни 19 цола от RS (само джантите, изключваме гумите от уравнението)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук имаш снимкии параметри на почти всички модели оригинал жанти https://www.original-felgen.com

Много е относително това с теглото давам пример: 19-ки за RS6 4F са два вида ЕТ29 (12,9kg) и ЕТ38 (13,9kg) разликата е 1кг в ползва на първите. Тези 19-ки пък са 15,4кг ...

За това сядаш гледаш и решаваш. Също така зависи дали ще правиш нещо по-спирачките понеже може да се окаже, че по-малки джанти от 19-ки няма да влизат и те така ;)

Аз лично освен ОЕМ джанти за други не съм ровил прекалено много неизвестни има.

 

@v140 Може ама някои 18-ки. Оригиналдъ 19-ки са твърдо над 12кг

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, fifipaldi said:

Тоя тест не е "меродавен", няма ги на робо супер дупер Uniroyal-ите :(.

По-назад съм написал какво ми е мнението за унироял. Аз такива гуми не бих си купил, просто ми дойдоха на колата.

 

23 hours ago, lodestr said:

Единствения тест на АДАК за летни 18-ки е от миналата година. Всичко друго е 14, 15, 16, 17. Nexen N'fera Sport са на 5-то място - https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/testove_letni_gumi2020.php

поне зачеркнахме N8000. Виж кои гуми са след Нексена.

....а и потърси тестове с числа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти имам и ме таксуваха доставка за 48 кг. В сайта, който си дал пише 12.1, което си е същото. Явно от 12 кг започват.

https://www.original-felgen.com/8w0601025bd8auk80.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално тези са доста тънки спици :)

 

Във въпросният каталог пишат, че 19-те които имат качени са със средно тегло от 12.7кг иначе теглото им варира от 9 до 16.4кг което си почти двойна разлика ...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Може ли да ми дадете съвет. Колата е A4 B9 3.0TDI 272 Quattro. Размерът на гумите е 245/40/18. Колебая се между следните марки и модели:

 

1. Continental PremiumContact 6

2. Bridgestone Potenza Sport

3. Michelin PS4

4. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5

 

Като цяло съм ги подредил по предпочитанията ми към момента, спрямо отзиви и тестове, които съм гледал, но ще се радвам да чуя мнение, ако някой е карал с конкретните модели. 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луксозно луксозно, които и да вземеш от тези няма да сбъркаш :).

Иначе ето една снимка от преди малко, сложих летните гуми + 15 мм фланци.

flanci-s5.jpg

Колата я купих миналата година с някакви супер дупер Пирели, но пък са 2х2 различни, това от официален дилър на Audi в Германия ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...