Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Не знам за тракшъна, явно твоето е много мощен дзвер. Аз си карам умерено и нямам драми с тези гуми, а са по-стар дот. Единствено има малко повече шум в сравнение със зимните.

 

ПС. Сега виждам снимката от темата за спирачките.....твоя Бриджстон е различен от моя. Та май не можем да ги сравняваме.

Редактирано от Gangbango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да моя е Bridgestone Potenza Sport XL. 105Y 

 

Покарах ги по подбалканския, а там като вали дъжд винаги има вади през средата на пътя. Драми никакви, много съм доволен. Разбира се, карах си нормално със 100, без фучене и разхода ми беше към 10 :) 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След 1400-1500км с гудиърките (топло,сухо,мокро,та даже и снежец) мога да кажа само,че са супер адекватни гуми…за сега нямам забележка към тях :) дано поне 3 години да успея да изкарам с тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 10/25/2021 at 10:35 AM, dafil said:

Заложих на 4 бр. bridgestone blizzak lm005 195/65/15

След време ще пиша за мои впечатления.

На едно място тази зима ме предадоха гумите.Става въпрос за "паркинга", който се намира по тази отбивка към "Студенец",Пампорово https://www.google.bg/maps/@41.6447509,24.6956396,3a,75y,276.95h,84.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5j64heqGMdzkK2swiCsqNg!2e0!7i16384!8i8192

Под "паркинг" разбирайте голямо оширение покрай пътя в гората, естествено с наклон.10 см киша,веднага се окопаваш.И с бутане на стана.Предполагам, че  може и да не е било  от гумите, защото имаше още пет коли в същото положение.

Други оплаквания нямам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dafil: на предно, задно или 4х4 ти е колата?

тази година на Пампорово февруари цяла седмица по пътя не се виждаше асфалт, а куатрото дори не разбра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO , на предно, но на въпросният паркинг бяха оставили свободно място да се излиза на пътя само от горната му страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са размер 225/50/17. Първи сезон им беше. Колата е А4 Б7 куатро автомат. На киша и отъпкан сняг много лесно губят сцепление при ускорение (в смисъл мига ми лампата на ЕСП-то).  При спиране са една идея по-добре. На сухо и мокро нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dafil: да, като се качваш по този път отляво и всеки си паркира, както си поиска, дори е било радостно, че е имало от къде да се излезе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за зимни взех Nexen  и съм доволен , летни Michelin започват 2-ри сезон . И от 2-та модела съм доволен , само зимните кат се стопли преди да ги сменя взеха да не слушат като давам повечко газ по завоите :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навъртях около 500-600км на Bridgestone. Много добре се държат в завоите, няма проблем със спирането. Специално си правих експерименти на dynamic  по завоите по подбалканския. Още не съм свикнал напълно с гумите и гледам да не прекалявам с експериментите. 

 

Разхода ми се качи леко, но Калофер-София в понеделник сутрин ми даде 11.5. Началото на юни може би ще ходя до Морето та ще видя на дълго без мръсна газ какъв разход ще даде :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече направих 2 зими с Бричстон ЛМ 005, модела номер 1 по класациите. Мога да споделя че не съм доволен на сняг и киша не са проходими и доста често закъсвах 2те зими. Като километри съм минал 25 хиляди и гумите са на ограничител. На сухо студено и мокро са добре. Следващата зима ще пробвам Мишелин Континентал или Гудиар.  И още нещо сега като се постопли преди да ги сменя поведението им на 15 + градуса беше страшно лигаво и изобщо колата не слушаше с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах следното поведение: Когато са студени при рязко тръгване  от 0 в остър завой задните гуми имат склонността да губят сцепление и тракшъна полудява. Вчера излизаш от квартал Витоша на Светофара на Симеоновско(последния преди този за студентски) И там е много тегав десен Завой. Дадох й повече газ и усука задницата. Не знам от куатрото ли е, че дава толкова въртящ момент на задните гуми. Ще наблюдавам как са по-натам и ще пиша отзиви.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Мм знам, че още е средата на лятото, но трябва да реша какви зимни гуми да си взема. Разбера е 235/60R18 Попринцип съм Карал само Мишелин Alpin 5 и 6 , но не бяха гуми за SUV. 

 

С какви Гуми Карате вие ? 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...