Jump to content

Recommended Posts

Някой има ли впечетление от моторните масла на Statoil, струва ли си човек да си дава парите за тях. За бензинов мотор 10W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари е това масло?

Последния път сложих Fuchs 10W40 и за сега съм доволен - водят го горивоспестяващо и наистина разхода на бензин падна малко, не е мръднало и милиметър откакто съм го сипал - 6000км.Струваше около 40лв за 3 литра от Авто+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това му искат 52 лева за 5 литрова туба. Мисля че е норвежко или финландско от там някаде. Ония скандинавци като ги знам че си падат по здравата техника си мисля че ще е добро. Един познат сложил такова преди 10000 км. е бати гледам го изобщо не е почерняло бутам го супер мазно и не намирисва на изгоряло масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТАТОЙЛ е норвежки петролен гигант, на който държавата е мажоритарен собственик, ако не и 100%-ов. Изключително голяма компания, съизмерима по своята дейност с частни компании като Роял Дъч Шел, БП, Шеврон и Тексако.

В този ред на мисли, според мен маслата им са със заявка за сериозно качество. Не е препоръка, просто мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано и аз така мисля. Май ще си сложа, пък нека да го видим що за стока е. Все някога трябва да го пробваме и него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано и аз така мисля. Май ще си сложа, пък нека да го видим що за стока е. Все някога трябва да го пробваме и него.

Направи го, пък ще чакаме положителните (надявам се) отзиви. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това му искат 52 лева за 5 литрова туба. Мисля че е норвежко или финландско от там някаде. Ония скандинавци като ги знам че си падат по здравата техника си мисля че ще е добро. Един познат сложил такова преди 10000 км. е бати гледам го изобщо не е почерняло бутам го супер мазно и не намирисва на изгоряло масло.

Това че не е почерняло за 10000 км. според мен си е лошо - маслото няма добри миещи добавки.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не е почерняло за 10000 км. според мен си е лошо - маслото няма добри миещи добавки.

Е не може толкова категорично да се отсъди. Може би просто двигателя е много чист, без нагари. Знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не може толкова категорично да се отсъди. Може би просто двигателя е много чист, без нагари. Знам ли.

Ммммнее, на 10000 км маслото тpябва да си е чеpничко и да е текливо, а не слуз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Някой има ли впечетление от моторните масла на Statoil, струва ли си човек да си дава парите за тях. За бензинов мотор 10W40.

Колега гледам че темата е архивна ,но с търсачката не излезе и нищо друго за това масло Statoil,

пробва ли го и ако да ,то какви са впечатленията ти.

Ще се радвам и на други мнения от колеги ,ако са карали с това масло . Компанията която го прави

е доста солидна , а при скандинавците няма компромиси с качеството доколкото знам.

Замислям се за такова масло ,защото по магазините е пълно с гръмки имена на масла ,разливани ,наливани

и пакетирани я в турско ,гръцко ,румънско или просто "произведено в E.U. " :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не го внасят от Норвегия, а от една рафинерия някъде из Източна Европа. Но не помня коя страна. Дали е същото качество нямам представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам че

ползвал съм го 2 пъти и бях доволен,вземах го от едно приятелче в Евро07,май те са вносителя му

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз в момента съм с такова, само че друг вискозитет - 5 на 50. Засега е добре, започнало е да почернява. Едини вид - мие... :steinigung:

Да, вносители са ЕВРО 07, аз затова малко се дърпах да го слагам, като им знам частите. Но, се доверих на продавача.Ще видим след 10 000 км какво ще е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.statoillubricants.com/mar/lu/st...cWay_10W-40.pdf

Бях гледал едно 10в40 класил лей, много ми го хвалеше една продавачка, а като се загледах беше минерално :unsure:

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да не е лошо някой да завърши с някакъв одзив за това масло, че се замислям утре дали да не взема една туба от еврото ???

Някой който е карал с него става въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 литрова туба 15/40 минерално STATOIL ClasicWay мисля че беше точно е 35лв. без отстъпки и тем подобни при официалния вносител ЕВРО07

Маслото се бутилира в Полша и покрива VW 505 i 501 нужното за мотори като моя 89 примерно

До преди това бях с ГМ за опел 3 4 смени до сега 10 40 полусинтетика

мисля че дойде време за минерално колата на го пипа грам ГМа но с този пробег и с моя стил на шофиране мисля че митрябваше малко от малко по гъсто масалце

Налягането с него е като по книга, в жегите днес с добра ръчка (без маслен охладител) потдържаше темперетура от 60 до 75 градуса при това с голям зор, звука на мотора стана по плътен и не толко звънлив както беше, мисля че за цената си и с този доказан произход и това отвърдено име за по запознатите маслото си струва определено нищожната цена !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със полу синтетика на Статойл, на дизел кара по 12000 ,но в Норвегия.Докато стигне България нчма гаранция.Цената тук е около 200 лв с масления филтър и работа,което ще рече ,че не е от най скъпите,но най предпочитаните в Норвегия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм с STATOIL LazerWay TDI 5W-40.АФН мотор на 244 000 км. Предстои ми смяна ,може би със същото.Сега е на средата на пръчката за 16 хил. км. като съм сипал 4,5 литра, общо с филтъра и маслото си е черно,но не знам на какво количество отговаря изгореното.По спомени при сипването е може би около 400-500гр.!?Направи ми впечатление ,че след като минах 12 хил.км почна да го погорва ,ама :birthday: и влизаше по -често в критиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...