Jump to content

Работещ VAG VIN decoder


AALEXANDROV

Recommended Posts

свали си ЕТКА-та от Замундата,тя бачка и чете ВИН.

за жалост и Etka не бачка коректно - иска някакво лекарство за да може да се свърже с нета и да прочете пълното инфо за ВИН-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой случайно да знае връзка към работещ декодер за VW ? В нета има някои ,но са повече от непълни - дават само година на производство и място ,но не и подробности по купето и двигателя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено срещу заплащане има работещ VIN декодер!

Ако ти трябва инфо за товята кола, дай ми рамата и ще ти кажа какво те интересува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това намерих днес, че търсих и аз

http://www.vagauto.com

3.75 еur е цената за дешифриране. Безплатно показва дали има данни за тази кола. Не съм пробвал още платеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето това намерих днес, че търсих и аз http://www.vagauto.com3.75 еur е цената за дешифриране. Безплатно показва дали има данни за тази кола. Не съм пробвал още платеното.

Аз го пробвах, вади всички детайли с кодове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо БЕЗПЛАТНО, което лично на мен ми свърши работа, и то не веднъж:

Между другото имам такава лепенка както в багажника, така и в сервизната книжка. Само дето двете са еднакви и еднакво непълни!

Пуснах си VIN-кода в ТОЗИ САЙТ, и след около ден (щото го пуснах вечерта и го проверих пак на другия ден след работа) го проверих и изтеглих. Ми ако лепенките съдържаха примерно 50 PR-кода и ЕТКА-та се чудеше за някои неща какво да ме прави, то изтеглените кодове за моя VIN бяха сигурно 150! Сега вече ЕТКА-та хич не ми се чуди коя част за колата е точно моята...

Ползването е елементарно:

1. Отваряме този сайт,

2. Следваме стъпките по скрийншотовете по-долу.

3. В случай, че го няма и го въведем за първи път, повтаряме стъпките от начало след известно време (до около един ден).

025639595.jpg

025639598.jpg

025639596.jpg

025639597.jpg

Редактирано от Pav3l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това намерих днес, че търсих и аз

http://www.vagauto.com

3.75 еur е цената за дешифриране. Безплатно показва дали има данни за тази кола. Не съм пробвал още платеното.

Благодаря! :hilezh: Точно този Decoder ми задоволи нуждите! :zustimm:

Редактирано от DJaGaRoV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да каже какво представлява този VIN decoder и защо е толкова важен, та всеки се интересува от него? Прочетох цялата тема, но никъде не е обяснено (само някой отделни коментари дават минимално инфо и хептем ми зачопкаха любопитството) Както може да видите, аз съм новак, затова и питам. Не е нужно да изпадате в големи подробности...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIN (Vehicle Identification Number) е серийния номер на колата. По него може да се разбере кога и къде е произведена, нейното оборудване, екстри, евентуално история и собственици. Това е ЕГН на колата и за това е толкова важен.

VIN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, че това не е ли рамата на колата в такъв случай? Мисля, че тя дава същата информация. Пък и оборудването и екстрите на даден автомобил, са си съвсем нагледно и видимо нещо т.е. не виждам защо трябва да ги издирвате и проверявате в интернет? Нали сте собственик на колата си - тогава трябва да сте се качвали в нея и следователно знаете имали климатик или не, примерно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, рамата е.

Ноо, нещата не са такива каквито се виждат.

Примерно:

Била е с 110А алатернатор, сега е с 65. Има джобове за оръжие (полицейска), удряна тоталка в Австрия - сега е чисто нова. те такива дреболии.

Ако всичко съвпада е ОК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ще цитирам свой пост от друга подобна тема, но в друг раздел:

Текстовия файл, който си изтеглил от сайта, го копираш в папката FGST на ЕТКА. Би трябвало да се намира на C:\ETKA\USERDATA\FGST или нещо такова. После като отвориш ЕТКА отваряш марката която искаш и въвеждаш номера на шасито си в полето FI SEARCH (онова с ключа горе). При натискане на Enter трябва да ти покаже данни за колата, а долу в същия прозорец има бутон INFO, като кликнеш върху него се показват всички кодове от файла, а също и значението им.

Ако искаш можеш да си ги провериш и в ТОЗИ САЙТ, но трябва да ги разделяш на символи по тройки (три символа е един код), примерно 5D1, 7A0, 7AL и т.н.

Те и в моя текстов файл кодовете бяха неразделени, но за да ги постна тук и за да ги разбереш кое-как трябваше да си поиграя да ги отделя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, открих един френски сайт на който дава пълна информация за опциите. Безплатен е и най-якото е че отначало нямаше данни за моя VIN и ми изписа съобщение да проверя до 24 часа и ще го добавят. Само след 5-6 часа вече го имаше. Ако и за вашия не намери нищо, изчаквате и след това го слагат. Дано да ви е полезен:

http://www.woundride.com/vag/vin/test.php

Ако не разбирате френски въведете 3 буквените кодовете на оборудването да ви ги разчете на английски: http://igorweb.org/equidec/Default.aspx

Редактирано от linger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,можеш ли да ми помогнеш с моя VIN : wauzzz4fx6n177440 ,колата е обслужвана само в ауди и трябва да излизат всички интервенции

Редактирано от Van4ev1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,можеш ли да ми помогнеш с моя VIN : wauzzz4fx6n177440 ,колата е обслужвана само в ауди и трябва да излизат всички интервенции

напиши си вина в по горния линк и гледай :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

написах го, но ми излиза само заводска информация,а аз си мислех че ще излезне пълна и подробна история на ремонтите :gruebel:/>/>

ее то сервизна история никъде не излиза. за това трябва да се обадиш по тел..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Vehicle Identification No. WAUZZZ8E15A107431
Model audi a4 av. qu. 1.9 tdi A4
Date of production 18.10.2004
Year 2004 Sales type 8E50N9
Engine code AVF
Transmission code HCG
Axle drive 6S
Interior trim code  
LC Roof color 5B
Exterior color / Paint Code 5B / Y7W

Дай един мейл да ти пратя кодовете на оборудването с описанието.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...