Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

айде, всички да постват тук местата където са били разочаровани, за да не се изпърже някои друг!

Ако има възможност нека тази тема да стане постоянна и без безсмислени спорове. Просто всеки да каже как се казва сервиза и къде се намира!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В сервизите на Бош :twisted:

Идеята за темата е много хубава, хайде да не я опорочаваме още от началото.

Методи, като не си доволен от някой сервиз - пиши конкретно, еди кой си сервиз, адрес дори името на "майстора" ако го знаеш. Съмнявам се да си направил проучване за ВСИЧКИ сервизи оторизирани от Бош в София, България, Европа и по света.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходете в БОШ в обеля. сам съм се прецаквал и други са се преебвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходете в БОШ в обеля. сам съм се прецаквал и други са се преебвали.

Както и КАРТРОНИК срещу затвора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Стара Загора:

Има един сервиз на входа на града откъм Димитровград, срещу бензиностанции на Лукойл и Зара газ. Не го знам как се казва... доста е скъп, а на среща нищо! След ходене там, бях и на друго място за затягане на ремъци и ролки и регулация на преден мост! Не ходете там!

Препоръчвам малко сервизче с магазин за части на ул."Славянска"1, място в града, известно като "пиацата". Там има един много печен и разбран майстор, чува петлите! За хора извън СЗ е много удобно, щото е точно по пътя за морето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

След предварително записан час за преглед на ходова част за след 1 ден, се явявам и въпросният "екпертен" оглед протича за 5 мин.

Експертният поглед (не преглед) установява:

Накрайник кормилна щанга , селенови втулки, опорни лагери заден мост, предни накладки и маслен датчик ( за последните 2 бях отишъл).

Казвам им - почвайте да ги правите. - "Ааа, то стана ракиено време (17:10), са нема време, запиши си пак час, то тва е 2-3 часа раота ..."

Идва ред на фелдфебела ...

Докато пишеше първите 2 почна да ми се извива свят (естествено той е старо куче и знае всички цени наизуст). Идва ред на опорните лагери ... тук се затруднява и пуска ЕТКА ... на немски ... след избора на модел / година следва избор на Глава 2 "Горивна уредба, бензинопроводи ..." и коментар "Ей тука беа некъде тиа лагери, ама са не моа да ги намеря"!!!!! Вече ми се накъдриха веждите :twisted:

Взима книжен каталог, не намира и там , гледа в тавана и пише:"Тиа са 80 лв"!...

Труд сумарно (екпертно на око) ... 100 лв. Общо 315 ...

Не знам за вас, ама на мен за 2-3 часа труд ми се виждат множко 100 лв , колкото и високо квалифицирани да са ... тая пасмина.

След справка с колега (чието име би трябвало да е извезано с златни букви там като "Наш'те дарители") се оказва, че частите са с 30-40% по-скъпи ... (Коледна примоция). Може би еврото се е качило ?! или $ ? Или Lemförder правят резервни части от петрол ?

Бях се нагласил предварително да им дам 200-250 лв. Не се навиха ...

Не смятам да стъпя повече там ....

Дано някой от вас не сподели: "кат не искаш да плащаш, купи си Опел ..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па съм казал че повече в сервиз за окачването нема да стъпа - щте си го права сам ебаси. Втулки на носачите се сменят по-бързо то свалянето на самата гума , да не говорим па за шарнири или биалетки . Направо немога да ви разбера хем е лесно хем после ти доставя удоволствие като ти си го направиш пък и щте знаеш че всичко е здраво закрепено и няма да загубиш некой шарнир на път :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора гледам един много активен човек Методи.

По всички теми е компетентен, а не знае елементарни неща като стробоскоп например, но дава мнения за сервизи и сложни електрически компоненти при това с генерални изказвания.

Методи явно не знаеш какво говориш. Споменаваш помпи все едно са краставици, ругаеш едни от най-добрите специалисти в диагностиката в София. Прегледах и сайта ти. Явно те гони грандомания нито една снимка не отговаря на слънчевият ти автомобил с модерния блинк код (за тебе явно е последен писък на модата, но не се залъгвай, на практика имаш една остаряла бричка). На него каква диагностика искаш, закачи му пробната лампа и чети, нали имаш таблицата с кодовете на грешките. Такъв специалист като тебе не може да не се справи и сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

Кажи къде точно е тоя сервиз.

Зад Шел/Макдоналдс Младост2 -> http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=e27efbce...0&Map67_26.y=22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dotchev спокойно бре :twisted:

тои колегата Metodi че е активен и че е малко кибритлия си го знаем ама не може ти като новобранец да дойдеш да поплюеш тук на воля. Първо натрупай 300-400 мнения с наистина полезни съвети към колегите пък тогава давай квалификации кой какъв е. (Искам да сложа дебееееелата забележка под линия тук че АЗ НЕ СЪМ такъв специалист, ами аматьор монтьор дето знам как се сменят крушките на фаровете, и знам кое е акумулатора като отворя капака на колата)

Вярно може да си най-големия разбирач в софия и супер-мега-свръх-връх монтьор, ама ние не го знаем. А ако продължаваш в същия дух няма и да се напънем да го разберем.

Тъй че peace bros винаги ще има мърльовци монтьори и недоволни клиенти. Но ако някой сервиз иска да лапа кинти и да му идват клиенти то е достатъчно един от всичките му 80 брилянтни механици да е мърльо че да се разнесе мълвата там да не стъпват хора. Лошата слава се разнася по бързо от добрата и е достатъчно едно негативно мнение за да повярват хората за разлика от добрата слава за която и 20 мнения не са ми достатъчни че да повярвам че са специалисти.

И все пак добре дошъл в нашия скромен аматьорски форум. Тук няма да намериш нито един механик или работник в сервиз тъй че не очаквай от нас квалифицирани мнения :D Ние просто си помагаме. До колкото можем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Дочев,

благодаря за мнението ти, но то по никакъв начин не ми е полезно с нищо.

Конкретната тема предполага споделянето на конкретни негативни преживявания в сервизи и прочее.

Повечето от нас тук са "прости шофьори" и не се очаква да знаем и разбираме такива сложни неща като стробоскоп и т.н.

Затова си плащаме на висококвалифицирани специалисти като теб.

:roll:

Сполай !

Мнението ми за оторизираните сервизи на Бош е същото като на Методи - и конкретно за Бъкстон (близо до кръговото, до едно училище), както и Бош Вектор срещу Аутотехника ...

Препоръчвам Ви да не стъпвате там! Ако някой се интересува, ще обясня защо (писал съм и преди)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dotchev пич първо сайта ми е правен преди 2год за курсова работа и няма нищо общо с реалноста (просто набухах информация и тва е). Никога не съм се изказвал със самочувствието на "компетентен" , дори повечето неща ги научих именно от този форум. 2ро - найстина е вярно че карам пълна трошка , но обичам да си я глезя и да се грижа за нея. Просто това са ми възможностите - кво да направя :twisted: да не мислиш че и на мен не ми се кара А8. Обаче колко и да е потрошена и мега дърта кочина искам като отида в сервиз хората да не са на мнение като тебе и като съм им закарал толкова пребита кочина да ми вземат само парите да погледнат газовете и да ме отпратат като ме уверат че си е пушка. Еми съжалявам ако не ти допада но това е истината . Може и монтьорите да са учили еди си колко години , да са супер компетентни , но кото обикновен потребител искам и на мене да ми се свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EЙ хораааааа, вижте каква е темата на постинга! Пишете само за сервизите и майсторите! Призовавам всеки, който не е писал по същество да си изтрие творенията. Аз моето също ще го изтрия след два денал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. просто малко се нервирах. Причината изобщо да се логна е че познавам повечето от тези хора лично и съм убеден във възможностите им.

Ако не сте доволни просто потърсете собственика, той не би допуснал някой служител да постави под съмнение имиджа на фирмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За Свищов - в НИКАКЪВ случай, при никаква повреда не ходете в сервиз Ексел - това е най-големия в града, с най-скъпата техника и съответно с най-големите Неспециалисти. Елементарната операция - смяна на спирачна течност - като резултат - счупена обезвъздишителна пробка и необезвъздушено колело. И мноооооого други проблеми. И незнайно защо същите са официални представители на Бош за региона - явно ги избират по некадърност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Свищов - в НИКАКЪВ случай, при никаква повреда не ходете в сервиз Ексел - това е най-големия в града, с най-скъпата техника и съответно с най-големите Неспециалисти. Елементарната операция - смяна на спирачна течност - като резултат - счупена обезвъздишителна пробка и необезвъздушено колело. И мноооооого други проблеми. И незнайно защо същите са официални представители на Бош за региона - явно ги избират по некадърност.

А отвънка уж добре изглежда а какви били :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

"Ей тука беа некъде тиа лагери, ама са не моа да ги намеря"

Взима книжен каталог, не намира и там , гледа в тавана и пише:"Тиа са 80 лв"!...

Тоя със синята престилка (като продавач в квартален плод зеленчук през 80-те) мооооооого ЗЛЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

"Ей тука беа некъде тиа лагери, ама са не моа да ги намеря"

Взима книжен каталог, не намира и там , гледа в тавана и пише:"Тиа са 80 лв"!...

Тоя със синята престилка (като продавач в квартален плод зеленчук през 80-те) мооооооого ЗЛЕ!

:twisted: и е доста неадекватен :ertrink::twisted::flehan::shock::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...