Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

говорим за fulda-AutoExpert на Симеоновско шосе

==================

gosho: ami ako iskash da mi razkavesh shte procheta.. move neshto da naucha

ivo: mi kato si vzeh kolata i hodih nali da si smenjam razni konsumativi ala bala

gosho: i...

ivo: i hodih v toja serviz

obache stana vypros da se smenjat tamponite na nosachite

ivo: i az si kupih i te mi gi smeniha ala bala 40 leva i reglaj

obache

ivo: se pojavi edin strashno styrjesht zvuk ot prednija most

ivo: i az sled njakolko dni otivam i im vikam vishte momcheta neshto me pritesnjava

ivo: i te vdigat kolata i pochvat da oglejdat da nastrojvat da polivat s technosti

ivo: i vikat

skyrcat ti tamponite

shtoto sa novi(

ivo: kato pokarash taka 7-8 meseca i zvuka shte izchezne

ivo: bahmaamu

gosho: hehe :)

ivo: karam az i zvuka verno namaljava namaljava

ivo: i predi sedmica otivam v "stratus" za reglash

i tam kato vleze momcheto dolu i vika

-lele koj ti se e uchil na kolata

te tija nosachi sa na obratno

gosho: tz tz.... nekadyrnoto si e nekadyrno...

ivo: i vlizam i gledam verno neshto julat v prednija most i kanalche si obrazuvali

i vikam to zatva e izcheznam zvuka

ivo: i dnes otivam v fulda da gi obryshtat kakto sa si bili

ivo: i te pochnaha

ama slojiha nekyv deto flegma 3 chasa

ivo: i otivam i gledam tochno tam deto e julil nosach puknatina ama seriozna

ivo: otide mi mosta

sega go zavarih ama sled 6 meseca shte trjabva nov

gosho: ami toj e natiskal na malka powyrhnosti i zatowa...

ivo: ama mnogo se e spukal

ivo: i trygam az ot serviza i trak trak neshto trka v koleloto

ivo: ebasi

i se vryshtam da gledat

ivo: i im vikam neshto sjakash gajka traka

ivo: tova na onja flegmata

a toj eee najama takova neshto nikakva gajka otkyde gajka

ivo: i posle vikam na sichki shefove tam im se oplakvam

i sled 20 minuti edinija mi kazva " toj kolegata (flegmata") e izpusnal njakakva gajka v kuhinata na magareto"

ivo: hehe

ivo: i ja izvadiha

ivo: ama zvuka si ostana i tija dori gi myrjzeshe da gledat i vikat mi to tova ti e ot spukanoto magare

ivo: posle se okaza che toja mi e izkrivil predpaznata lamarinata na koleloto

i tja juli v djantata

ivo: ama tova vetche v drug serviz

gosho: ebasi... tiq naistina sa mnogo zle

fulda li kazwash ?

ivo: i dopylnitelno che vednaj mi slojiha prednite gumi ljavata otdjasno

djansnata otljavo

ivo: te se razrastvat sega

ivo: i shte stavat oshte po zle

shtoto vzimat kuco i sakato za montjori

gosho: qsno... kyde tochno si hodil ti ?

ivo: imashe njakakvo taxi i tadjiata gi obvinjavashe che sa mu spukali kareto

tam nezam kak sa bili neshtata ama mnogo se karaha i vikaha

ivo: mi tova sichko stava na simeonovsko shosse tochno sreshtu zoo-to

gosho: qsno... nqma da stypq tam

ivo: sega tova deto ti go pisah go puskam vyv clubs.dir.bg

gosho: taka trqbwa ! ! !

daj i adresa im

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Както и КАРТРОНИК срещу затвора

я кажи за тоя сервиз

аз мислех там да ходя че ми е близо

ама то това все пак не е най важното, след като могат да ти дочупат колата

много ли са зле?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

gosho: ami ako iskash da mi razkavesh shte procheta.. move neshto da naucha .....

Хайде де, стига с тая маймуница! Що се срамите да се наречете българи бе хора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз повече в СуперДизел няма да отида!!! Колата ми гаснеше при високи обороти и на загряло трудно палеше...Отивам там, приемат ме след половин час размотаване, слагат компютъра и гледат. Гледат, гледат, гледат и... "трябва да сменим регулатора към помпата, имаме оборотна, не се притеснявай...ако не е от това обаче, трябва да смениме помпата!!!" Аз питам колко ще струва това, и ми казаха около 2000 лв :wink::twisted::lol: Отидох естествено в лицензиран сервиз, колата пренощува там и се оказаха два датчика, адиния май температурен... и за 90лв колата тръгна както преди :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

След предварително записан час за преглед на ходова част за след 1 ден, се явявам и въпросният "екпертен" оглед протича за 5 мин.

Експертният поглед (не преглед) установява:

Накрайник кормилна щанга , селенови втулки, опорни лагери заден мост, предни накладки и маслен датчик ( за последните 2 бях отишъл).

Казвам им - почвайте да ги правите. - "Ааа, то стана ракиено време (17:10), са нема време, запиши си пак час, то тва е 2-3 часа раота ..."

Идва ред на фелдфебела ...

Докато пишеше първите 2 почна да ми се извива свят (естествено той е старо куче и знае всички цени наизуст). Идва ред на опорните лагери ... тук се затруднява и пуска ЕТКА ... на немски ... след избора на модел / година следва избор на Глава 2 "Горивна уредба, бензинопроводи ..." и коментар "Ей тука беа некъде тиа лагери, ама са не моа да ги намеря"!!!!! Вече ми се накъдриха веждите :shock:  

Взима книжен каталог, не намира и там , гледа в тавана и пише:"Тиа са 80 лв"!...

Труд сумарно (екпертно на око) ... 100 лв. Общо 315 ...

Не знам за вас, ама на мен за 2-3 часа труд ми се виждат множко 100 лв , колкото и високо квалифицирани да са ... тая пасмина.  

След справка с колега (чието име би трябвало да е извезано с златни букви там като "Наш'те дарители") се оказва, че частите са с 30-40% по-скъпи ... (Коледна примоция). Може би еврото се е качило ?! или $ ? Или Lemförder правят резервни части от петрол ?

Бях се нагласил предварително да им дам 200-250 лв. Не се навиха ...

Не смятам да стъпя повече там ....

Дано някой от вас не сподели: "кат не искаш да плащаш, купи си Опел ..."

В Д и Н въобще не се шегуват с цените. :evil::wink::wink:

Пусни ми на лична това, което ти трябва и предпочитана марка и ще ти дам цени,ако покупката ти е още валидна.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аутотехника ), щом е с ръчни значи по-малко 70лв) но трябва да се запишете и да чакате към час и половина(нищо че дойдох преди други клиенти)

Ами теглих им една майна и в сервиз Дружба ми го смениха за 25лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Никои да не ходи при Жоро майсторчето намира се на околовръстното между Обча купел и Горна баня до танковата бригада голями мърлчяи са само Юнитрейд - Дружба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ХОДЕТЕ при Джордан в квартал Враждебна! Първоначалната цена се промени 3 пъти като за крайна определи 450-500 лева. Същия ден в който отидох да взема колата той отново промени цената на 530. След кратки 'дебати' склони на 500. Отивам там и пича го няма. Някакви мижитурки ми разправят че трябва да дам 580 лева защото 'майстора така казал'. Пак скандали и простотии. Дадох им 500 въпреки че работата която са свършили сигурно не струва и 300 пък и да не говорим че са си оставили ръцете. Просто връх на простотията и селяндурщината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
НЕ ХОДЕТЕ при Джордан в квартал Враждебна! Първоначалната цена се промени 3 пъти като за крайна определи 450-500 лева. Същия ден в който отидох да взема колата той отново промени цената на 530. След кратки 'дебати' склони на 500. Отивам там и пича го няма. Някакви мижитурки ми разправят че трябва да дам 580 лева защото 'майстора така казал'. Пак скандали и простотии. Дадох им 500 въпреки че работата която са свършили сигурно не струва и 300 пък и да не говорим че са си оставили ръцете. Просто връх на простотията и селяндурщината.
Каде точно се намира този сервиз? Аз съм от Враждебна, но тук въпреки че е малък квартал има поне десетина сервиза и дори аз не ги знам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Велико Търново!

Моят съвет е Не ходете в Бош сервиза над Спортната зала! Равносметката от посештенията ми в този сервиз е: неправилно зацепен ангренажен ремък, счупен птрон при смяна на клеймореда, излишно сменен термостат и куп други неща съм виждал там които са ме убедили, че в този сервиз разбират от всичко друго само не и от автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
:twisted::twisted::heiss:МИТВАС( НИСАН ) В ДРАГАЛЕВЦИ!!!!НЕ ПРИПАРВАЙТЕ ДО ТЕЗИ ИЗМАМНИЦИ!!!! ХОДИХ СЛЕД КАТО МИ СВЕТНА ДАТЧИК НА МАСЛО, КОЛАТА СТОЯ ПРИ ТЯХ 3 ДНИ. ВЪРНАХА МИ Я - ДАТЧИКА БИЛ ЗА СМЯНА..... СМЕНИЛИ ГО.. ВСИЧКО ДРУГО БИЛО НАРЕД (ВКЛЮЧИТЕЛНО И МАСЛЕНАТА ПОМПА.....) .....ВЧЕРА ДВИГАТЕЛЯ ЕДВА НЕ МИ БЛОКИРА, ПОМПАТА Е БИЛА ЗА СМЯНА ОТДАВНА !!!! В МОМЕНТА СМЕНЯМ БИЕЛИ, ЛАГЕРИ, ВАЛ И Т.Н.... НЕЩАСТНИЦИ ДОЛНИ !!!! :heiss:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Токаджиите в сервиз Дружба са ГОЛА ВОДА, седя пред АУДИТО като пред голям камък, незнам кой нормален собственик ги държи тия...

Установиха ми веднага повредата - неработеща бобина, без дори да я качи на осцилоскоп за да види дали не е комутатотора или нещо друго.

Както и да е взех нова бобина, първо че стоя и пак я гледа като трактор за нафта, после взе да я слага наобратно... ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ се оказа, като трябваше да върже кабелите за газовия клапан на бобината... ОКАЗА СЕ ЧЕ НЯМА БОЛТЧЕТА НА БОБИНАТА... чуди се като индианец пред пишеща машина какво да прави да го ....

ТОЯ МИ СКЪСА НЕРВИТЕ И ВМЕСТО ДА МИ ДАДЕ КОФИЧКА КИСЕЛО МЛЯКО И НЕКОЙ ЛЕВ ЗА ВРЕДНИ ... ТОЯ МИ ПОИСКА ДВАЙСЕТАЧКА...

НЕ ПОВТАРЯЙТЕ МОЯТА ГРЕШКА!!!!!!!!!!! ОСВЕН АКО НЕ СТЕ МАЗОХИСТИ И НЕ ИСКАТЕ ДА ВИ СКЪСАТ НЕРВИТЕ!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Никои да не ходи при Жоро майсторчето намира се на околовръстното между Обча купел и Горна баня до танковата бригада голями мърлчяи са само Юнитрейд - Дружба

Приятелю, и аз мислех като теб до тази събота. Отидох в Юнитрейд Дружба, защото колата леко теглеше на дясно и исках да ми направят реглаж. Отидох , но се оказа че има други коли преди мен, така че реших да сменя маслото и всички филтри тъй като компютъра показваше , че остават оше 2000 км до смяната. Приключихме всичко като сметката труд и части с ДДС беше точно 495 лв. На другия ден тръгвам да изкарвам колата назад и гледам,че оставям диря- нещо тече. Слизам, в гаража цяла локва от нафта, отварам капака, целия горивен филтър в нафта, паля колата ,а от там от клапана направо шурти нафта. Това се случва в неделя, те работят и тогава. Опитвам се да се свържа с Юнитрейд по телефона за да дойде някой и да си оправи мизериите, но никои не повдига, паля втората кола и отивам директно. Приемчика Хари прави стойки все едно сервиза е негов и ме гледа с такава досада сякаш предния ден съм минал за без пари. И представяте ли си, тия ми викат ами докарай колата някак си до тук, че то това че тече нафта може и да не е по тяхна вина. Ебати отношението. Накрая след като обещавам да почерпя едно от момчетата се нави да дойде с мен за да види на място. Оказа се че е скъсано уплътнението на клапана върху горивния филтър. Смениха го и спра да тече. Същия ден си проверавам смененото масло и познайте какво.......нивото е много над максимума. Двигателя ми събира 5.5 литра, в Юнитрейд са сложили точно толкова защото от 6 туби по 1 литър ми върнаха една на половина. Е добре де , но в двигателя винаги остават към 300-400 мл, не можеш да нафлякаш просто така 5.5 литра без да се замислиш. В понеделник се наложи да изкарам към 300 мл. но вече в друг сервиз за да си дойде нивото на средата. Повече не искам да чувам за Юнитрейд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ФУЛДА на Цимеоновско Шосе е "ШАЙТ, ШИТ, ШАЙЗЕ, ПАСКАЛА (= лайно на Финландски) и т.н." НИКОГА ПОВЕЧЕ ТАМ!!! Дадох им втрори шанс преди да си продам старата кола - и ПАК СЕ НААКАХА.

За Юнитрейд - те там си бачкат като на държавно, пука им на жилетката. Все пак човека който прави Аудито ми и това на баща ми (от 10 години насам) е от Юнитрейд и има ЗЛАТНИ ръце, честен е като "пионерче". Не е истина колко пъти е можел да ми отреже главата понеже съм се вманиячавал че нещо е за смяна, а то не е. Ходя само при него, освен като е много зает. Тогва ходя при други и...в крайна сметка пак се връщам при него след чакане. Казва се Светльо, може да ви дам и телефон на който има нужда. Но се чака яко при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но ако става въпрос за същия Светльо /кара Ситроен, работи в един гараж в Горубляне/ аз имам коренно противоположно мнение за работата му. Сменя ми ангренажния ремък, ролки и т.н. и след това се наложи да ги сменям наново заради "качествената" му работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

За Газифицираните Аудита, колеги ако ви е малко по сложна АГУ-то, не ходете в Булсревиз преди Кошарите на бул. Чернивръх в София. Днес профилактично минах от там преди да посетя майсторите които ми центроват(не винаги съм доволен :bia: ) колата.

В Булсервиз не могат да ми тестват ламбда емулатора :( .."това ставало само в специализиран сервиз на Ловато" да ама грънци то трбет парички за софтуер. Така, че за мен Булсервиз е работилничка отиваща в миналото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Съжалявам, но ако става въпрос за същия Светльо /кара Ситроен, работи в един гараж в Горубляне/ аз имам коренно противоположно мнение за работата му. Сменя ми ангренажния ремък, ролки и т.н. и след това се наложи да ги сменям наново заради "качествената" му работа.

колега Светльо ми подърж колата откакто сум я купил - по добър него в таиа насока на познавам, останалите му колеги са въздух под налягане. Частния му сервз е вече в Кокаляне , Панчарево.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не ходете в сервиза на Дунев (срещу басейна Червено Знаме)!

Единият път там отидох за смяна на масло и ми доляха половин литър над максимума. При това кретенът който сменяше маслото твърдеше че това не било проблем!

Другият път ми смениха бензиновата помпа - смяната им отне почти цял ден и я бяха монтирали неправилно което водеше до това че при малко бензин в резервоара помпата всмукваше въздух. Наложи се да изгубя още едни ден в който освен че не успяха да открият проблема, съсипаха пластмасовите скоби, които държат помпата. На всичкото отгоре трябваше постоянно да ги карам да ми обръщат внимание, защото майсторът идваше, поглеждаше умно и си тръгваше на някъде защото явно не знае какво да прави.

Трети път там няма да има! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да си изкажа мнение че мноого ме е яд чесно колеги. В VALVOLINE на симеоновско шосе ми взеха 250 лева за смяна съединител само на феродов диск.като им се молих да ми вземат 15год кочина 1час а имах и предварително уговорен час и диска платих отделно. :rolleyes: е това не е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

супер некоректно поведение от ДУНЕВ сервиз. НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!! отивам за зануляване на инспекция смяна на масло в борд. компютъра, което нормално струва 5-6 лв. и попитах дали правят адаптация или както там се казва на дроселовата клапа. и резултатът е СМЕТКА ОТ 20 лв !!!! защото били сканирали компютъра за грешки. единствената полза за мен е, че занулиха инспекцията за маслото срещу 20 лв. ееее как не се налапаха гадините мизерни бе. НИКОГА няма да стъпя там, не ви съветвам да ходите - некоректно поведение към клиентите. оплаках се, че не съм искал да ми правят никакво сканиране, а те ми отговориха 'ами разправяйте се с колегата, който ви е обслужил'...... без повече коментар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчвам Жоро от Суходол! Единствения му минус е, че човека не иска никой да върне и понякога се налива с много коли пред сервиза си и ако искате нещо да стане бързо трябва да висите там.

Сервиз БОШ Бургас! Никога, ама никога не ходете там дори и масло да сменяте. Наслушах се на лафове - "е масло е кво мое да му е различното" (като питах още като си взех колата според тях какво да сложа) съвета им беше АРАЛ минерално. Смениха ми ангренажния ремък по най-некъдърния начин това го разбрах като бях при Жоро от Суходол има едни пръстенчета, които трябва да съвпаднат е няма никой бате.

Питах и ксенон за моята кола преди време дали може да се намери отговора: "Ти луд ли си? На твойта не може да се сложи ксенон!" После какви му бяха очите като ходих да си купувам релета (по съвет на Ngoro искрено му благодаря за което). Естествено не можаха да разберат какви да ми сложат..а аз отидох само да му натрия носа на оня многознайко Величко.

Фирмения сервиз на ФВ-Ауди в Бургас - БОВА ли е МОВА ли е незнам. Отивам със светеща лампа на ABS-а. Която свети от време на време. Връщат ми колата с най-великата реплика: "Колата ви е готова и не ви е готова" А аз гледам умно и искам да кажа нещо и оня продължава: "Еми направихме ви диагностика и разбрахме проблема - трябва да се смени датчика на предно дясно колело. Струва 150лв смяната е 50лв. Датчика обаче го няма, ако искате оставете капаро 100лв и ще го поръчаме ще дойде след 10дни." Отговорих, че ще им се обадя ако реша и си взех колата. Интересния момент беше, че откакто я взех лампата ми светеше непрекъснато, а не на моменти, както беше преди. Нямах време да се занимавам с тях и следващата спирка беше при Жоро от Суходол. Там момчето ми обърна веднага внимание въпреки, че беше затрупан с работа и целия ден се скъса да проверява къде е проблема като накрая се оказа, че малоумниците не са включили щекера добре и не прави добър контакт с компютъра. Поради което са се натрупали много грешки в компютъра на ABS-a и когато се разпитва дропва конекцията. Та затегнаха ми щекера и от тогава не ми е светела лампата в сняг, дъжд, кал и т.н.

Извода до който стигнах е че в Бургас добър майстор на Ауди ФВ няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...