Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

Не ходете в Автосервиз Доктор Колор, зад МОЛ Двете кули (Varna Towers).

Набързо ви давам 3 неща от гледна точка на клиент, който преди не е ползвал услугите им.

1. Супер некадърно отремонтиране на щета по каско. Елементарна щета - ожулен заден калник. Веждата на калника има ръб, който въбще не е възстановен. Калника е равен, съответно вратата настърча и се вижда от самолет. На 3-ма различни човека го показвам и тримата казват баси таш*ка, баси кавалите. А тея герои са доверен сервиз на Уника....

2. Говоря с Уника и отивам при тези кавали да си оправят наново щетата. Те гледат и ми викат "Ми то е добре..." Аз им викам "Аве, вие ебете ли се или сте кьорави??? Я погледни другия калник". Следва отговор "Ами шефовете ще дойдат след половин час и ще се обадим". Естествено никой не се обади. Тва бяха двете каки на рецепцията и трима "специалисти" от халето.

3. След 3 дни звъня и питам "Готова ли е колата?" (предния път щетата е "отремонтирана" за 2 дни). Отг: "Ами, те не са я започнали още, чакаме одобрение от Уника. Ще е готова началото на другата седмица". И това при положение че шефа на ликвидации на Уника се е обадил да каже карай колата да си оправят мизериите... те били чакали одобрение.... И това е "доверен" сервиз.

На следващата сутрин отидох и си прибрах колата.

Понеделник трябва да я закарам, уж да я почнат веднага... Все още има съмнения дали да я карам.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Не съм доволен от услугите на автосервиз Винаров ж.к. Дружба 1, София.

Колата беше закарана за масла филтри и др.

При предаването се установи че  е счупена по периферията предната броня от дясно.

Не си признаха че повредата е станала при тях докарал съм им я в този вид според тях.

Ами започнете да си снимате колите при приемане бе хора .

А за цените на услугите  няма да коментирам сигурно в Порше ще е по евтино

Трият си мненията за сервиза  очакват само суперлативи ако има негативни се трият.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kiko_sf 

В тази тема започвайки от стр. 16 е обсъждан доста подробно въпросният Сашо Винаров.

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/3388-къде-да-не-ходим/page/16/

Погледни датите. Писано е преди почти 10 години, но явно въпросният си има клиенти, които му се доверяват.

Прочети още веднъж написаното от съфорумец:

Цитат

Мисля, че това е един доста умен, начетен и хитър човек, който се е научил да вади душите на клиентите си с памук и дори да му благодарят, че му оставят по 500-600лв за ремонти. Пак казвам никога не съм виждал майстор, който по такъв начин да си сменя емоциите и държането. Аз лично не познавам човек който да е правил нещо при него и да не е излязъл изненадан от сметката. Нооо като цяло човекът много си обича работата и разбираш ли за това живее. Е докато има хора, които се връзват на такива неща ще има и хора които да богатеят на техен гръб.

 

Редактирано от PINGI
добавяне на цитат
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми го препоръчаха явно доволни от него клиенти.

Като механици може да са добри не отричам.

Но за трошене  и цапане по колите са царе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

@gibonass @sweep  За Жоро "Суходолския" ли иде реч?

Първо беше при бившия АРЗ Люлин, после се премести приблизително, където е сега Кауфланда близа до Пирогов и вече къде е не знам.

Дайте местонахождение в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
On 6/23/2022 at 7:29 PM, gibonass said:

Ходил съм като беше в АРЗ-то, след това като се премести около Пирогов не съм ходил повече при него.

 Аз ходих на новото им място по продължението на Любляна. Казах им точно от къде ми капе масло. Отазд от единия вал. Знаех къде ми е проблема. Не е нужно да си гуру. Даже си бях купил вълшебен О пръстен за 2 лв и нов болт да сменят стрия на планката. Пулиха се, според тях не бяха виждали кола да тече от там. Не било възможно. Бърсаха, гледаха, убедиха се че е от там. Самия Жоро беше някъде на почивка. Казаха ми че трябва да се свали главата или каквото там и съм на егаси и ремонта. Същото ми каза и Любо, псевдо брос-а, особенно след като ми взе едни пари за консумативи и ремонт и омаза всичко със сликон, дори и на места за които не знам какво са правили и после пак течеше(какво да очакваш от плочкаджия издигнат в култ). Нали си вярваме на "доверените сервизи". След което отидох при Друмник и само, кято я погледнаха викнаха механика и той каза, че не е лесно, но няма проблем, защото отзад е тясно и пипкаво. По - лесно е да рзглобиш всичко, да свалиш вала и да му го нанижеш. От тогава 5 години и срещу никакви пари в сравнение с това, с което искаха да ме одрусат нямам никакви проблеми.

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Не знам дали да не ходите там, но мисля, че тук е мястото, където мога да кажа за моя опит с Pit Stop Garage. Вероятно са добри, защото много хора ги хвалят, но мен буквално ме отебаха и се чувствам излъган!

Имам няколко проблема с колата Audi A4 B6 Avant. Прочетох мнения на доволни хора от тях и понеже са ми наблизо реших да им се доверя. Това, което ще разкажа е моята истина и всеки може да си направи изводите.

Писах им по Вайбър като им изредих проблемите. Дадоха ми оферта само за смяна на предни накладки и спирачна течност, а за останалите проблеми се разбрахме да ги видят на място. (накрая съм приложил скрийншоти на комуникацията ни).

Разбираме се да закарам колата вчера в 13ч. на Симеоновско шосе 38. Отивам там може би в 12:50, за да остявя колата, като ми се стори, че настана суматоха, че няма свободен човек от механиците, който да дойде да я види. След 1-2 минути дойде едно от момчета и започнах да му показвам.
Каза, чакай малко ....

Той викна дамата, която явно им е приемчик или се занимава с финансовата част - нямам идея и не ме интересува.

Тя, каза, че накладките и спирачната течност могат да ги направят още днес, а за другите неща ще направим работен лист и когато видят какво има на колата ще ми дадат оферта и за останалите неща. (прилагам скрийншот на работния лист).

Имах една единствена молба към тях, която не ме е срам да кажа. Помолих, ако се налага да се взимат части, да вземат някакви по-бюджетни варианти, защото колата така или иначе след зимата ще я махам и не ми се набиват пари за оригинално моторче, което движи чистачките ( ако в него е проблема ).

Оставям ключа и си тръгвам спокоен, че колата ми е в добри ръце и тайно се надявам да стане до края на седмицата.

Днес към 11ч. ми звъни едно от момчетата и ми казва, че са сменили накладките и спирачната течност, а за останалите неща нямали време.

При което аз му казвам, че това е супер несериозно и ако ми го бяха казали това вчера щях да си търся друг сервиз.

Човекът твърди, че колежката му от другия сервиз, с която никога не съм говорил по телефона, тя ми била казала.

Аз му казвам, че това не е вярно и не ми е казвано подобно нещо. Комуникацията ни беше изцяло по вайбър и вчера наживо, когато направихме работния лист.

Цитирам: "Еми ето аз ви го казвам сега!".

Казвам добре и отивам да взимам колата и малко разпалено им обясних, че това не е ок, което го направиха и че съм отишъл при тях, защото съм прочел добри неща и хората ги препоръчват, а аз се почувствах излъган.

След това човека каза, че правели ДВИГАТЕЛИ и това, че били решили да ми "свършат работа" ...... Един вид едва ли не, трябва да съм им благодарен, че са ми сменили накладките и спирачната течност, за което им платих 198лв.

Сигурно ще прочетете това! Забравих да Ви благодаря, защото бях ядосан! Благодаря, че "ми свършихте работа" и от 4 неща си взехте парите само за най-лесното, а останалите 3 най-вероятно въобще не сте ги и погледнали.

Бъдете честни с клиентите си!

П.С. Та, в този ред на мисли има ли някой от сервизите, които четат и ИМАТ ВРЕМЕ да ми вземат парите и да ми оправят проблемите описани в работния лист ?


viber_image_2023-09-13_10-55-20-098.jpg.0522541d33e61658563446c9ff85bdd0.jpg

viber_image_2023-09-13_10-55-16-658.png

viber_image_2023-09-13_12-09-28-478.jpg

viber_image_2023-09-13_12-09-52-121.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще кажеш, че всички сервизи са на топ ниво, че само заради това никой да не ходи в Пит Стоп. 
Не са те излъгали с части или пари. Да, не са искали да се занимават с другите проблеми, но за мен е пресилено да ги пускаш тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Колега, прочети първото ми изречение. Ако искаш мога да ги пусна в сервизите за похвала, а ?
Ако администратор реши, че не е подходящо тук, моля, нека да премести, където е по-подходящо.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим какво пише и в офертата audi.pdf. Ако списъка и цената от офертата съвпада със списъка и цената от сметката, няма от какво да се оплакваш. Ако обаче офертата съдържа още неща, тогава вече е супер некоректно от тяхна страна да изпълняват само част от офертата без твоето предварително съгласие.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Не съдържа други неща. Ясно съм обяснил и съм приложил screenshot-и. Вижда се и в работния лист, че първо съм наблегнал на другите неща и накладките и спирачната течност са на последно място. Пак казвам, че щях да търся друг сервиз, ако ми бяха казали, че няма да оправят другите неща. НЯМАЛИ ВРЕМЕ не го приемам аз.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Нали това казвам, колега! Нямам оферта, защото въобще не са ги гледали. А се разбрахме да видят проблемите и да кажат цени, за да ги оправят.
Има комуникация по вайбър има и работен лист с описани нещата, които трябваше още да видят. Не са ги гледали. Нямали време. Това, според теб, е нормално и коректно отношение ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал че е 100% коректно, но или се работи 100% с оферти така че всичко да е черно на бяло, или без, когато вече познаваш някой добре и си сигурен че думата му е желязна. Оферта + "шъ видим" когато ходиш някъде за първи път никога не е добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така, фактът, че не са ми взели никакви пари за диагностика на другите 3 проблема, а те вярвам, че са пипкави и биха отнели 2-3 часа поне, за да се разбере какво е,  е още по-голямо доказателство, че не са си направили ама грам труд да видят колата. Още от самото начало са си били решили, че ще ми оправят само спирачките, защото са бърза и лесна работа.

Ха, сега се сетих, че имам още нещо. Понеже ги питах и дали правят огледи на коли преди покупка! Вижте какво ми отговориха.

Интересно нали :) Тука директно си ми казват не. А за другото е точно, за да вземат парите от спирачките и другото да не го погледнат. Това е моето мнение.

 

Screenshot 2023-09-13 142141.png

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер, че казват и не. Това е достойно.

За другото е неприятно, но не е толкова крайно, колкото го представяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз им гледам редовно работата на Пит Стоп и като гледам те и накладки не сменят, основоно и само мотори правят. Господин клиента е искал да си играят със брави и чистачки, но и да не сменят части щото ще я продава. И аз да бях на тяхо място и аз нямаше да се захвана с подобна задача. А това, че пускаш оплакване тук за това, че някой ти е отказал да си губи времето за без пари е смешна и същевременно жалка история. Както е тръгнало скоро в тази мила родина ще се молим за това въобще да има кой да свърши работа и то за най-елементарните неща. Научете се да цените времето и труда на хората!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...