Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

От един сервиз за автоклиматици, на околовръстен път до разклона за суходол съм със смесени чувства, но негативите надделяват, така, че съм длъжен да ви предупредя колеги! Казва се Стефан, подвизава се като Sumista, тук във форума! Та въпросните, баща, син и щерка се отнесоха доста некоректно с мен и моя проблем! Имайте едно наум, ако ще ходите там! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 731
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На другия ден пускам климатика! Нема никой! Търча веднага при SUMISTA! Големия човек погледна и каза: Бате, тоя който ти е барал колата последно ти е завил рапидка от кората директно в маркуча на климатика!!!

Добре че е Стефан и СИЕ! Хората, не бяха длъжни да оправят мизериите на другите, но помогнаха!

.......

От един сервиз за автоклиматици, на околовръстен път до разклона за суходол съм със смесени чувства, но негативите надделяват, така, че съм длъжен да ви предупредя колеги! Казва се Стефан, подвизава се като Sumista, тук във форума! Та въпросните, баща, син и щерка се отнесоха доста некоректно с мен и моя проблем! Имайте едно наум, ако ще ходите там! :bia:

А сега кой прав,кой крив... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък дето нито веднъж не съм ходил там (нямам климатик) и само на снимка съм виждал Стефан, за първи път чувам някой да е недоволен - всъщност си мисля дали просто не си правиш бъзик - не върви половината форум да е доволен от него и изведнъж да се изтъпанчиш и да кажеш "не ходете там", звучи ми смешно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо страшно, че има недоволни ! Нормално е не всеки да е с оправдани очаквания. Но мисля, че когато давате отрицателен отзив за даден сервиз, или майстор, е добре да се обосновете поне малко. Това се отнася не само за колеги от форума, но за тях най-паче. В дадения случай е възможно Стефан да има някаква вина, но давайте възможност и ние да преценим това. Така е коректно. :flipoff:

В бъдеще смятам да скривам мненията, които не са обосновани поне накратко, а съдържат само квалификации. Надявам се да се съгласите с мен.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък дето нито веднъж не съм ходил там (нямам климатик) и само на снимка съм виждал Стефан, за първи път чувам някой да е недоволен - всъщност си мисля дали просто не си правиш бъзик - не върви половината форум да е доволен от него и изведнъж да се изтъпанчиш и да кажеш "не ходете там", звучи ми смешно

Тебе смешно, мене истина! :hilezh: Не стига, че не беше пипнал нищо по колата да прави, заварих я точно там където я бях оставил, а и на всичкото отгоре беше източил целия фреон, за който така усърдно ми беше взел пари! Но най-лошото в случая, което най-много ме издразни е, че се опита да ме излъже, че се опитал да го направи, но не могло да стане. Е как разбираш за нещо, че не може да стане, като не си го погледнал????

Първото ми впечатление и на мен, беше, че много точен пич и наистина цената, която ми взе е почти наполовината, защото съм се свързал с него тук от форума, за което евала!

Но, да постъпиш така както с мен е не само непрофесионално, но и неетично! Майната им на тези 50 кинта, но за времето което ми отне и за неудобството което ми причини да пътувам с 5 месечния си син до морето без клима е направо НЕПРОСТИМО!!! ;)

Аз бях длъжен да споделя, как ме изигра, от тук натам вие си вадете изводите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава драма :respekt: винаги има доволни и недоволни и всеки е свободен да си каже мнението по въпроса и винаги съм се радвал на критиката особено когато е конструктивна .

Но в случая става въпрос за една А4-ка с неработещ вентилатор на климатика който трябваше да се подмени или да се ремонтира старият е старият не можахме да го отремонтираме и трябваше да се подмени с нов или втора употреба.

Това че колегата не можа да изчака да му стане готова колата и дойде и си я взе безапелационно в 9 сутринта при положение че трябваше да дойде чак към 16 си е негова работа и да когато се сваля маската с комплекта радиатори обикновенно се източва и фреона и водната инсталация по всяко време може да се върне или да му сипя фреона или да му върна парите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава драма :bia: винаги има доволни и недоволни и всеки е свободен да си каже мнението по въпроса и винаги съм се радвал на критиката особено когато е конструктивна .

Но в случая става въпрос за една А4-ка с неработещ вентилатор на климатика който трябваше да се подмени или да се ремонтира старият е старият не можахме да го отремонтираме и трябваше да се подмени с нов или втора употреба.

Това че колегата не можа да изчака да му стане готова колата и дойде и си я взе безапелационно в 9 сутринта при положение че трябваше да дойде чак към 16 си е негова работа и да когато се сваля маската с комплекта радиатори обикновенно се източва и фреона и водната инсталация по всяко време може да се върне или да му сипя фреона или да му върна парите :bia:

То за да ремонтираш едно нещо, май- трябва да го свалиш, да го отвориш и да видиш какъв е проблема! Или може би вие там сте някакви факири, правите ги нещата без ръце! :dance:

А да, безапелационно си я взех след като престоя 24 часа на паркинг при вас, може би трябваше и да ви платя по 2лв на час! :bia:

По принцип, ако имаш работа при радиаторите, да, свалят се, но за тази перчица си има много лесен начин! Ако искаш обади ми се. ще те пратя на обучение, при едни майстори, явно разбиращи от този род ремонти, а не като вас! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кротко колеги.Станало е недоразумение.Запазете добрия тон.Аз при Сумиста не съм ходил,но чета само добри отзиви...но и това не е показател.За Жоро суходолски също бях чувал добри думи,но се оказа надут пуяк.

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа :flipoff:

Значи на старата таратайка ( Opel Omega '88 ) ми потъна суединителя. При което си карам аз колата в един сервиз зад ЛукОйл преди Орион ( Люлин ). И му казвам така и така, виж ми съединителя. При което му звъня след 3 часа и той ми казва готово е ела да си я вземеш. Отивам и се оказва че просто е бил скъсано жилото на съединителя. До тук добре. След което научих цената - 130 лева. ПОЛУДЯХ. Питам го що толкова много, а той ми казва - Ами защото момчетата не знаели и разглобили целия съединител, а труда за това е 75 лева ( Е** СИ МАЙКАТА ). И отделно за самото жило... е... направете сметка. Платих и си заминах. Ма... като не разбирам... така е. Не че съм виновен аз, че и момчетата не разбират и че не правят диагностика на колата ами директно се засилват кум деструктивност... ама нейсе.

Та... недейте да ходите там. Все ще намерят с какво да ви излъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой го е отбелязвал мястото вече, но днес установих, че занапред няма и да минавам покрай едно сервизченце в Красна поляна. Намира се в края на улицата, коятоминава покрай общината, точно до картинга, но не му знам името (ако изобщо си има). Та отивам значи там и след 15 мин. чакане на шефа, който единствено можел да ми обясни за реглажа на фаровете, идва един начумерен типичен дърт маслар и вика: Ти за какво? (няма добър ден, няма учтива форма "Вие"). Казвам реглаж на фаровете ме интересува, казаха ми, че имате такава машина и може да го свършим. "Ааа, не мое тва да стане" беше отговорът. Защо казвам, машината ли не работи или нямате време? "Не мое, не мое" отсича пича и се обръща да си влиза обратно. Мене ми прикипява и тръгвам след него. "не разбрах какъв е проблема викам", а оня "е как какъв е, имам кола сега, не мога да бачкам на 100 стана едновременно". Добре бе, казвам, не съм видял кола от тука, а и не съм претендирал да е веднага, ма поне ми обяснете по-ясно за какво става дума и готово. "Е кое му беше неясното?" пита цървула. Ми, викам, кажете ми поне кога да дойда и защо не може сега и ще се разберем като хора, кво ми обръщате гръб като на някой циганин, дето продава парфюми? "Аз по-ясно не мога да обяснявам, а и нямам време да се обяснявам с всеки".

Е мисля, че коментара е излишен. :flipoff:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си кажа :flipoff:

Значи на старата таратайка ( Opel Omega '88 ) ми потъна суединителя. При което си карам аз колата в един сервиз зад ЛукОйл преди Орион ( Люлин ). И му казвам така и така, виж ми съединителя. При което му звъня след 3 часа и той ми казва готово е ела да си я вземеш. Отивам и се оказва че просто е бил скъсано жилото на съединителя. До тук добре. След което научих цената - 130 лева. ПОЛУДЯХ. Питам го що толкова много, а той ми казва - Ами защото момчетата не знаели и разглобили целия съединител, а труда за това е 75 лева ( Е** СИ МАЙКАТА ). И отделно за самото жило... е... направете сметка. Платих и си заминах. Ма... като не разбирам... така е. Не че съм виновен аз, че и момчетата не разбират и че не правят диагностика на колата ами директно се засилват кум деструктивност... ама нейсе.

Та... недейте да ходите там. Все ще намерят с какво да ви излъжат.

Знаеш ли, виждал съм как се затварят отвътре вратите на сервиз и майсторчетата почват да пищят и да драпат по стените като мачки в опит да избягат. Не че това е най-добрия подход и то за дреболии, но ЩО ТИ ТРЯБВАШЕ ДА ПЛАЩАШ? Не можа ли да сбереш отбор юнаци и да се върнеш пак за колата си, но този път да поискаш подробно обяснение, как е калкулирана тая цена? Това им е грешката на много хора, бързат да плащат. Ма не се коси, за другия път ще си знаеш. Всичко е житейски опит. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кротко колеги.Станало е недоразумение.Запазете добрия тон.Аз при Сумиста не съм ходил,но чета само добри отзиви...но и това не е показател.За Жоро суходолски също бях чувал добри думи,но се оказа надут пуяк.

Аз от Жоро съм доволен, него са го налазили толкова много хора, че се чудя как му издържат нервите. всъщност ходил съм 2 пъти и почаках доволно, ма невиждам как иначе.

Не съм доволен от този сервиз при зоологическата, има автомивка и кафе на 2рия етаж. Диагнозата му беше: един от датчиците е, ма като почне да го прай постоянно (проблема) тогава ще сме сигурни. Е аз тва го знаех и без него, не мога да чакам да се скапе тотално че да съм сигурен, явно не работи добре системата, дойдох за да го провери на компа и да каже кой е датчика. 10мин ХХ кинта и няма решение. Та отидох при друг майстор и помогна и даже се оказа софтуерно по-скоро!

п.с. Проблема е доста по комплексен според мен. " И без тва бачкам за нищо, е*ал съм го". Малко са свестните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕХОДЕТЕ В "КОБРА" с-з за автостъкла.

ОСОБЕННО АКО Е ЗА СТРАНИЧНИ СТЪКЛА!!!

Напълно съм съгласен!!!

Една вечер апашите ми разбиха двете триъгълни стъкла заради говорителите и аз суответно тръгвам по морги,фирми и т. н. звъня аз в КОБРА колко струват стъклата 35лв с монтажа на бр. звъня в морга имаме само дясно 35лв

Ха викам си то новото е по евтино Давай в КОБРА да ама не там ме посреша приемчика, които по нишо неличи че е такъв и почва да ми обяснява че техните стъкла били турски и били голи нямали стъклодържател и трябвало да си намеря втора употреба и нямало проблем да ми ги залепят!!!!! Аз знам че стъкла могат да се лепчт и без метален стъклодържател, дори по новите модели нямат такива!!!!!, но както и да е Обикилих София намерих Стукла но едното пак беше голо И отивам пак Оня почва да ми се обяснява отово и аз му казах че не ме интересува и други стукла няма!!!! След което ме води вътре да плащам монтажа и там ме питата за колко сум купил стъклата-какво ги интересува!!!!! След като им казах ми определиха цена 15лв на стъкло, залепиха ги без разлика дали е със стъклодържател или без но накрая като сметнах какво се получи Оферта нови стъкла от КОБРА 70лв А ме накрая аз платих 30+35+15+15=95лв. + обиколка на София!!!!!!!!

Да пукне дано тъпия приемчик на Кобра!!!!!!!!

Редактирано от eremiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един мой колега се случи следното нещо:

Става дума за "Автостъкла Кобра". Миналата седмица отивам да ми сменят предното стъкло избрах си стъкло всичко точно платих си го, щото практиката при тях е да се плаща предварително и с това дето ти го издават като платиш, отиваш при приемчика и те зимат колата и работят. Както и да е, отивам вечерта да си взема колата и първото което ме подразни е това че колата ми беше като захвърлена не на паркинга им ан на улицата. Както и да е взех си ключовете и отивам при колата да видя как са сложили стъклото и какво да видя - лайсната на предната колонка ми е счупена. Обикалям от другата страна и о изумение и другата ласня е счупена, а тези лайсни не се намират никъде, щото съм търсил за един приятел със същата Мазда (Мазда 323 F - BG) и дори не знам дали може да се поръчат от Япония. Връщам се аз и влизам вътре в сервиза дето работят и казвам, ама така на всеослушание "Абе специалисти, как успяхте и двете лайсни да ми счупите". Дойде там един от работниците и ми вика, ама то се случва лайсната е изгоряла, стара е и се счупи. Аз му казвам, не ми говори глупости лайсната изобщо не е изгоряла и му казвам дай едно ножче и ще ти покажа, ще я одраскам леко и ще видиш че си е здрава. И после му казвам защо ме лъжете, виж къде е счупена лайсната и му показах после му показах точно под счупеното къде е болчето от което се откача лайсната и му викам: "Не ми говори глупости за стара пластмаса, просто великия специалист който ги е свалял не си е направил труда да погледне как се свалят и ги е напънал като дърводелец и ги е счупил, щото ако е стара пластмасата как пък така се счупиха на едно и също място, и защо като счупихте едната не си направихте труда да видите как се сваля и поне да не счупите и другата.". Както и да е, пари не ми върнаха, а и нали си бях платил предварително всичко, щото така ме накараха та хем им дадох 160 лв, шем ми преебаха лайсните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лайсните около стъклата се купуват, има ги в Юнитрейд (Сакар Ауто), друг е въпроса, че цената им не е много гот... На мен за горната на предното стъкло (А4) ми взеха 20лв...Е, застрахователя я плати, ама....

Иначе Кобра и мен ме издразниха при смяна на челното стъкло по няколко причини :

1. Питах ги дали новото стъкло е същото като моето, т.е. дали е толкова зелено, дали си има отгоре по-тъмно зелена лента и т.н., отговориха ми ДА, също толкова зелено е, да, ама не, по-бледо е и вече при слънце трябва да пускам сенника или да карам с тъмни очила, преди не беше така...

2. Вместо да ползват бързосъхнещ силикон ползват някакъв бавен, та трябваше цял ден да съм без кола... Че и после ми казаха 24 часа да не я карам...

3. След като им оставих сервизния ключ на колата, с който не може да се пали, някакъв хитрец ме догони и ми обясни, че трябва да им оставя тоя с чипа, че трябвало да я местят...точно това, което не исках.... После установих, че не е карана, само преместена, но все пак....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В ПЛОВДИВ С/У БРИКОЛАЖ , СЕРВИЗ ЗА ГНП... ДА НЕ СЕ ИЗЛЪЖЕ НЯКОЙ . РЕЖАТ ГЛАВИТЕ ОТ КРЪСТА, ПА И НЕ ЗНАЕШ , КВИ БЕЛИ ПОСЛЕ СЕ СЛУЧВАТ, УЖАСС. КЛИМА НЕ РАБОТИ, СВИРАТ КАНАЛНИ РЕМЪЦИ, И ВСЯКВИ ДРУГИ ГЛУПОСТИ, ИНАЧЕ СА МНОГО МАЗНИ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде, всички да постват тук местата където са били разочаровани, за да не се изпърже някои друг!

Ако има възможност нека тази тема да стане постоянна и без безсмислени спорове. Просто всеки да каже как се казва сервиза и къде се намира!!!

Здр. на всички. Горещо ви препоръчвам да не ходите в D&S MOTORS в Люлин 1 , имам А4 1.8t отидох за смяна на масло и филтри . След няколко дни ми изгоря дебитомера , който беше чисто нов.Оказа се че ДЯДОТО които ми смени маслото и филтрите ми е счупил кутията на въздушния филтър.Когато го отворихме пак за повторна смяна филтъра беше напоен с вода и боклуци, а маистора които одговаря по електрическите въпроси е истински мошенник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, бих искал да споделя някой мой преживявания, за да не се случват на никой друг!!! Имам Ауди Б4 1.9 ТДИ в перфектно състояние и една сутрин го усетих, че почна да пали малко трудно (тоест не от половин оборот, а от 4-5)и съответно веднага тръгнах да търся сервизи. По принцип бях ходил само в един сервиз, но те не можаха да ме хванат на компютъра за диагностика и ме пратиха в Ауди БГ. Започвам вече да описвам приключенията на луковата ми глава. Отивам в Ауди в Дружба и съответно за диагнотика ми казаха - "Най-рано след месец и полвина за диагностика". Е да ама не. Отивам при Дунев. Казаха, че сигурно е електронната дюза защото имало грешки, които не били софтерни и не били заложени в компютъра, съответно 99,9999% било дюзата. Тръгвам да търся сервиз за дюзата и ми казаха да отида в горна баня. там в едно малко сервизче на светофара след разклона на околовръстното и пътя за Перник, посока горна баня в ляво ми казаха, че не са сигурни за дюзата, но пук сигурно са някакви датчици за нагряване на свещите и още някакъв до него. Смениха ги разбира се - срещу 80 лв. (После разбрах че са общо 40 лв и двата) Казаха още за работа още 20 и така станаха 100 лв. След което колата не се подобри грам. Отивам в сервиза в младост срещу бившата Деница, зад Макдоналдс и там с влизането почна страшното. Смяна на кабели и свещи и термостат и отново същите датчици (защото старите били ментета). Казаха дай 350 лева и ще си чисто нов. Тръгвам доволен и на сутринта се качвам в колата и паля!!!! Един път , в та така 9 пъти въртях ключа по около 9-10 завъртания на стартера...припушва ама палене НЕ ! Казаха ми отивай в Бош само там ще те оправят. Звъня 3 телефона и ми казаха идай, ще го мислим. Казаха бутни я и ще запали. Е и с бутане запали и айде натам (после разбрах, че да се бута дизел може да е фатално). Отивам гледаха 10 мин. и мислеха. Голямо мислене беше и след което 2-ма се появиха и казаха - Свещи, дюза и кабели на свещи и реле на подгрящите свещи. Изумен попитах пак ли ???? Били ментета а кабелите били старите! А никога не ми е светела лампата за свещите и доколкото знам се пуска само при минусови температури, а не при +40 лятото в 12 на обяд. Ок, сменяйте и те сменят - всичко смениха на ново и изгорях с още 300 лева. Спокойно аз не съм малоумен или милионер, ама когато имаш зор не питаш бърза помощ и лекарите колко ще струва, а само дали ще се орави. След излизането ми от Бош колата тотално се срина. Почна да пуши, не ще да пали, на 2000 оборота като подам газ само пуши, а предницата се забива и колата спира. Полудях !?!?!?! Какво по дяволите. Вечер спирах на улици с наклон та да паля без бутане и тук сега да се извиня на един човечец с една хонда, която обгазих. Тръгвам една сутрин и спускам колата леко по улицата и малко преди крустовището пускам съеинителя и тя запалва, но отзад един човечец с една хонда кара плътно и в следващия момент като избълвах едни облаци дим, човека изкочи от колата и целия обгазен почна да ми се кара и да ми празй знаци от рода "луд ли си и разни други неща за майка ми". Айде пак на диагностика в едно вече малко сервизче и майстора изглеждаше свестен и в момена в който ме сложи на компютъра(лап топ) се обърна и тръгна към другия край на колата да слага лампа към акумулатора и се чу трясък, лап топа на земята приполовен, а кабела се оплел около крака му. Ей хора щях да се разрева. Казва ми ела след 3-4 дни. Почнах да търся тук из форумите какво би могло да доведе красавицата ми до това тежко състояние и огорчен прочетох почти всичко и не че разбрах какво и е, но поне разбрах, че ако някой още веднъж ми смени датчиците и кабелите на свещите, ще го накарам да ги изяде ! Отивам след което в сервиз в надежда вече не с добри намерения към майсторите. Влизам и почвам от вратата. Колата не върви, пуши, харчи, трака и не пали и само не ми казвайте че са топлинния датчик, филтри или кабели на свещи или свещи, защото НЕ СА. А температурата на двигателя също побърка. На таблото ми покаваше че е или ледено студена или прегрява и беше като оборотомер, през 5 секунди отиваше от едната в другата крайност. Казаха ми спокойно - дюзата е. Оставих им я и си тръгнах, но им казах че ако не успее да запали или се държи по същия начин, няма да им дам и стотинка, пък ако трябва ще им запаля и сервиза. Бях побеснял, но како и да е. Следващия ден съм там и ми се съобщава - нова дюза 400 лева, труд 150 лева и колата била като нова. Качам се .... палене йок. Чувам до мен да ми обясняват, че проблема е в датиците, а не в дюзата и ми падна пердето. След което те откачиха топлинния датчик и казаха виж сега как пали. Пали ама след много мъка, тресене на двигателя и пушаци като от кремиковци. Все едно локомотив запали. Оттам първа, въртене на гуми и да ме няма. Една стотинка не съм им дал, но па бях отчаян и всичко това за 6 дни - 10 сервиза - (-1000 лева) без да смятам нафтата. Накрая се видях с един приятел, тук се подвизава като sashko_sashko и от него взех преди 8 месеца Б4-ката а той сега кара Ауди А6 и се оплакваше от един майстор в Орландовци на име КОСЬО, който се оказа, че е правил и мойа преди това. Ей тоя Косьо е съсипал ощПродължение ->Ей тоя Косьо е съсипал още 3 коли на приятели след като говорих с тях. та на Сашко му беше взел 600 лева за ремъци и ролки и колата след като си я е взел Сандо била повече от зле. Трудно пали и се тресе цялата кола, аз му обяснявам, че съм същия и той ме прати при бате Владо от Костинброд, за който видях доста добри отзиви и тук във форума. та отидох при него и след 2 колата беше чисто нова и се оказа, че проблема е прескочил зъб на агренажния ремък. Отделно са ми прецакали електронната дюза и още един куп работи. И сега вече само при бате Владо ще си ходя. Супер доволен съм от него, работи бързо, и не взима скъпо. А и не е от майсторите, които досега само миказваха "Ще го закърпим и ще изкара още малко". Какво кърпене, това да не е риза??? После те ли ще ми плащат пътната помощ и нервите които ще хвърля. Така че бате Владо - поклон и респект !!! спаси живота на моята красавица !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха истински се смях на твоята одисея. Не ме разбирай грешно, не ти се смея на тебе а просто не вярвах колко много некадърници държат лап-топи и наричат себе си с разни автомобилни професии. Ама ето пак, ти и такива като тебе ги хранят и продължават!? Не мога да разбера що плащате кат колата не е оправена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак на диагностика в едно вече малко сервизче и майстора изглеждаше свестен и в момена в който ме сложи на компютъра(лап топ) се обърна и тръгна към другия край на колата да слага лампа към акумулатора и се чу трясък, лап топа на земята приполовен, а кабела се оплел около крака му.
:lol::respekt::respekt: Явно вече куцо и сакато се е обзавело с лаптоп.

Колега, искрено ти съчувствам за страшните преживелици. Аман от пишман майстори!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АВТОСЕРВИЗ ДЖОКИ!!! Крака ми повече няма да стъпи там. Бил съм им клиент около 7 пъти и вече чашата преля. Трябваше да оправят опела на баща ми отпред и отзад беше леко ударен.

Отивам аз да го взимам, какво да видя:

- маската металната опред не е доизправена и са пробили други дупки за да вържат бронята.

- предната броня монтирана на криво

- задната броня не беше напасната добре

- стечен лак по задния капак

- на криво залепени емблемите и то не на мястото им

- теглича не го бяха изправили

- и за капак днес разбрах че не са ми монтирали въздуховодите отпред към спирачните дискове

Е това ако е услуга здраве му кажи.

СЕРВИЗ ДЖОКИ Е В ОВЧА КУПЕЛ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ЩЕ СЪЖЕЛЯВАТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Izvinqvam se che pisha na latinica no PC-to mi ne e preinstalirano ot godina i polovina i izdyhva veche a i nqmam vreme. V Plovdiv bizo do Sani ima edin serviz neznam kak se kazva. Hvaliha mi go mnogo che maistorite razbirali ot rabotata si no sled kato im zakarah kolata i kato q pregledaha mi kazaha che na prednicata i nqmalo absoliutno nishto i che bila nared. Poiskah da mi se smenqt tamponite na prednite amortesiori, da vidqt selenovi vtulki, sharniri tamponi dali sa nared a te mi vikat nqma im nishto. a leviqt tampon na amortesiora si beshe zaminal veche, koeto se vijdashe oshte kato otvorish kapaka. Vikat mi "Nqma im nishto be ei, koi ti kaza che sa za smqna i taka moje da se kara. Zakvo ti e da gi smenqsh ediniqt e 24 leva, pyk i kato slojim rabotata otivat sto leva i za dvata i rabotata. Smeni si masloto i filtrite za teq pari." Ne gi smeniha i trakaneto si prodylji dokato sled 2 dni za malko da ne se ubiq zaradi lqv sharnir. Dobre che ne obicham da karam kato systezatel po ulicite a sym si nai vnimatelen kym kolicata si. "Evala" na takiva maistori i razbirachi. Dobre che si bqh v Sopot (poneje sym ot tam) kato se sluchi tova. Otivam v serviz mejdu Karlovo i Sopot i do tuk mi vzeha 310 leva za remont i oshte ne e opravena kolata zashtoto nqmam pari a trqbva da smenq chetirite tampona na magareto, dva ot koito nemojaha da gi namerqt.Tam tamponite na amortesiorite ne bqha po 24 leva a po 8.60 ediniqt! Veche nqkolko pyti hodq v tozi serviz i sym mnogo dovolen. Otnoshenieto im kym teb i kolata e naistina profesionalno i v mnogo ot sluchaite dori sobstvenika na serviza sledi kak protichat remontite. Respekt kym takiva hora koito naistina se staraqt da ti pomognat.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни си смених летните гуми (галоши вече не си знаят годините) с зимнитеКЛЕБЕР купени миналата зима произведени септември2006 в Франция и в момента на 5000км.

Гумаджииницата е в Стара Загора на ул.Столетов до техникумите, последната на 100 метра от края на улицата.Цена за смяна баланс поставяне -30лв.Добре.Взимам си колата и на другия ден пътувам до варна.Ами тресе тая кола .Като биеш спирачки с 80км/час или повече ще изтървеш волана.Днеска отивам при тия маистори и им обяснявам че с предните гуми не тресеше,те ми обясняват че дисковете са криви,Ами как преди да сменим гумите не бяха криви?????Викам им проверете пак баланса-отговор-не е от него.Иси се занимават там с други неща и ти се спасяваи-вече сме ти взели парите.Яко се пищисах.Отидох до едни други гумаджии на Славянска иДимчо Стаев на завоя-имаха много работа и не ми се чакаше.Отидох при тия между кръговото и болницата на голямото надолнище.Викам им да проверят баланса ако не да свалям дисковете и да се мятаме в джаза.Минавал съм ги на струг тия дискове миналата година и знам как е и знам че са добре,ама...Балансираха ги казаха че има отклонение10-15грама ама не било фатално.Попреместиха малко тежестите.Платих за 2 баланса 12лв и отидох извън града да пробвам колата-ами заспа на пътя-няма тресене няма нищо-от 120 спирах до 20 няколко пъти супер е.

Значи ония''маистори'' на Столетов в края на улицата до техникумите са си оставили левите ръце на гумите ми.

НИКАКВО ХОДЕНЕ ПРИ ТЯХ ЗА НИЩО.НЕЩАСТНИЩИ

Отидох и им казах сега що не тресе ,кои ще ми върне 12 лв и 2литра нафта и 2 часа време?????Гледат кат извънземни.

НИКАКВО ХОДЕНЕ ПРИ ТЯХ :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
В ПЛОВДИВ С/У БРИКОЛАЖ , СЕРВИЗ ЗА ГНП... ДА НЕ СЕ ИЗЛЪЖЕ НЯКОЙ . РЕЖАТ ГЛАВИТЕ ОТ КРЪСТА, ПА И НЕ ЗНАЕШ , КВИ БЕЛИ ПОСЛЕ СЕ СЛУЧВАТ, УЖАСС. КЛИМА НЕ РАБОТИ, СВИРАТ КАНАЛНИ РЕМЪЦИ, И ВСЯКВИ ДРУГИ ГЛУПОСТИ, ИНАЧЕ СА МНОГО МАЗНИ...

Аууу този да не е и един дето пълнят и климатици.

В една тясна уличка се влиза накрая, точно срещу Бриколаж.

Така ми беше насвяткал системата с двойно повече фреон 1300 гр. наместо 700, че компресора ми е бил на косъм да гръмне и се мъчих 1 месец в жегите и се чудя що духа хладко, а оня все ми го "допълваше" още и още :hilezh:

Иначе за ГНП има един сервиз дето много го хвалят, но аз не съм го пробвал, щото все е със записване за 1 седмица напред НИКИ-96 като слизаш от надлеза на Кукленско в посока митницата завиваш в дясно към събота пазара по паважа - първата пак в дясно и пак и пак и се озоваваш пред едни гаражи дето има два сервиза и едно барче между тях. По принцип се виждат от надлеза, но за да се стигне до тях са необходими тези маневри в кръг :stupid:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Не мога да разбера що плащате кат колата не е оправена?

Е това и аз никога не съм го разбирал. Парите си давам само за свършена работа, а не за опит да се свърши. Колегата с одисеята е бил доооста търпелив. На такива разчитат пишман-майсторите. Затова и още ги има. Познавах един, дето не само, че не им плащаше, ами ги и бийваше ако колата му не е оправена. Е точно така трябва. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...