Jump to content

Къде да не ходим!


Recommended Posts

Здравейте колеги!И аз съм нов във форума и досега съм се изказвал само веднъж и то по коренно различна тема,та да си дойдем на думата карам Audi 80-B4 2.0E 115hp и понеже съм от Пещера,а за колата не исках да я карам при някой от "башмайсторите" и реших да отида до Пловдив в тамошния сервиз на БОШ и останах много доволен от услугите им,аз бях само за проврка на фреона на климатика,защото като го пуснех на 4-та степен и се усещаше едно странно виене и оставих я и ми казаха да отида да се разходя и след час и половина да мина да си я взема.и когато се върнах всичко си беше както си трябва и най-хубажвото беше,че виенето на 4-та степен на климатика беше изчезнал,а и не ми взеха парите,които очаквах,че ще ме "одрусат".Та тва е от мене колеги и за тези които са от Пловдив и околността да знаят,че ж сервиза на БОШ си гледат съвестно работата.Айде със здраве и приятно лято на всички. :D:bia::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 700
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....Та тва е от мене колеги и за тези които са от Пловдив и околността да знаят,че ж сервиза на БОШ си гледат съвестно работата.Айде със здраве и приятно лято на всички. :D  :o  :o

Приятел виждаш ли в коя тема си пуснал мнението си :);):bia:

А бе досега винаги съм си мислел, че писането е по-трудно от четенето - явно при някои е обратно... :D:D:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опс еми поясних,че съм нов ама sorry се пак.А и приятел на всеки се случва да сбърка,а и мисля,че няма идеални хора,а и да имаше едва ли точно ти щеше да си от тях. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В никакъв случай да не припарвате до "МОТОТЕХНИКА СОФИЯ АД" на бул."Черни връх" No62(след Хладилника по посока Витоша).Миналата година отидохме с един приятел там(кой ли ни би с трън по ушите :dance: ) да му сменят гарнитурата на главата(течеше) на Ауди100 92г. Ония калъфи казаха ,че частите(гарнитурата+гумички на клапаните)+работата(и шлайфане на главата) ще струва към 200лв - дотук добре оставихме им я.

Като отидохме да я вземем ония ни заявяват че са правили "много специална заварка" на изпускателния колектор - в следствие на което цената е скочила до 340лв :dance: .Платихме и си тръгнахме, а колата едвам вървеше ,след кратка разправия по телефона баш майстора каза да я върнем в сервиза(с мъка изкачихме "Черни връх на 1ва). Оня там прави няк'ва центровка и всичко се оправи(да ама не).

Миналата седмица(една година след ремонта) главата отново протече :dance: и "много специалната заварка" е спукана - е как да не им е..ш м....та на специалистите от "МОТОТЕХНИКА СОФИЯ АД" на бул."Черни връх". Както и да е заведохме я на истински майстор който оправи положението за 120лв(включително нови свещи BERU).

Дано не ви отекчих с тази одисея и още веднъж - далеч от "МОТОТЕХНИКА СОФИЯ АД" на бул."Черни връх" No62

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Най-напред да напомня на всички,че темата не е да се хвалите кой какво кара и колко разбира!!!!!!!!! ако просто ви се чати с някой си влезте в някой чат !!!

Ако обичате доброто отношение към вас като клиенти, не ходете в сервиза на Радиал на ул.Париж 14. Отидох там за реглаж на предницата и трябваше да чакам 20 мин. за да ми кажат да дойда след 3-4 дни и цената била "Е аз да не ги помня всичките на изуст" !?!?!!! (това ми го каза един тлъстак дето сигурно се води приемчик)...след това ми каза цената... без ДДС!!!!!!(аз да не съм калкулатор че да си сметна крайната цена,а и плюс това навсякаде се трябва да се обявява цена с ДДС) !!!!

Преди това ходих в Радиал-а под моста Чавдар да си сменя гумите,но там отношението и обслужването беше много по-добро от това на ТЛЪСТАКА !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходете никога в сервиз ЛЪКИ ДЖЕМ, оторизиран от ДЗИ.

Намира се на Самоковско шосе при СБА, преди Панчарево.

Не гледат как да ти оправят колата, а да закърпят положението колкото да не се разпадне колата докато излизаш от сервиза. Шефът им е пълен пе*ал :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Кажи къде точно е тоя сервиз.

Зад Шел/Макдоналдс Младост2 -> http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=e27efbce...0&Map67_26.y=22

Прав е колегата относно D&N. Не само тоя в Младост, но и другите им са такива. Работят мърляво и бавно,но за сметка на това скъпо. Персонала им е със средна възраст около 18-19 години и е съставен от току що избутали Вилхелм Пик "майсторчета". Веднъж едно такова преди да започне работа по колата ме попита дали имам "нещо черно" из дисковете, та да си слушал докато работи. Помислих си да му кажа, че имам сандвич в жабката, та да си хапне ако огладнее, па и да пушне едно от фасчетата накрая. Е, за сметка на това не ми беше направил добре реглажа на предницата и след като ходих за рекламация и пак не успя, видях,че е безсмислено и отидох в друг сервиз да му оправят бекиите. Сами си правете сметката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

хаиде и аз да изкажа "благодарност" на едни маистори, става въпрос за сервиза на СУПЕР ДИЗЕЛ на околовръстното малко преди младост, та там "майсторите" ми взеха 1000лв за ремонт на ГНП на аудито 1.9 ТДИ след който ремонт колата започна да избутва ремъка на вън от зъбните колела, а те малоумниците като слагали втулки вместо една голяма и една малка те слойили две малки една до друга в единия краи и една малка в другия и от там няма съосие няма нисхто всичко си е.а майката, равносметката е ремонт за 1000лв от оторизирания сервиз доведе до още няколко ремонта на стойност около 2000лв ей така в СУПЕР ДИЗЕЛ "оправиха" колата а и мен мн здраво ме "оправиха" сами преценете дали да ходите там.

другия сервиз който също толкова горещо "препоръчвам" е Юнитрейд Х намиращ се в дружба 2

потресен съм не толкова от работата колкото от репликата на приемчика "на касата ще платиш 300лв и 100 на мен на ръка" човекът реши че е заслужил да го черпя че чак и сам си определи с колко.... просто нямам думи нагли и безочливи са. :unsure::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много поздрави на майсторите от D&N Овча купел.Закарах Пасата за преглед на предницата,права го профилктично на всеки 5000км. и си замервам геометрията да не би нещо да съм изкривил.Права го винаги!

Този път ме еба дявол и реших това нещо да го права в D&N.Пича вика предницата е Ок ма геометрията се е разместила малко,ей сега ще я оправим.Викам си Ок,да бъде всичко както трябва по колата.Мотаха се към 30мин. платих си 20лв. и си заминах.Колата взе да носи в дясно и волана седи крив,всеедно съм в постоянен завой :flehan: Кръвното ми скочи на мах. и от там веднага в друг сервиз,замериха всичко,Оказа се "майсторите" в D&N са ми ебали майката на цялата предница!Оправиха я пичове за още 20лв. и колата си заспа!

Никога повече няма да стъпа там!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се "майсторите" в D&N са ми ебали майката на цялата предница!Оправиха я пичове за още 20лв. и колата си заспа!

Никога повече няма да стъпа там!!!!!

Ами Цобе, бях ги оплюл тези пичове по-горе. Трябваше да прочетеш. Съжалявам, че си станал жертва и ти. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в друг форум че са били добри,и понеже са ми наблизу реших да ги посета.Чак вчера видях че тук доста колеги се оплакват точно от D&N.Нищо,20лв. и малко нерви съм назад :bia:

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Горещо НЕ препоръчвам на никого да ходи в Д&Н Младост !

След предварително записан час за преглед на ходова част за след 1 ден, се явявам и въпросният "екпертен" оглед протича за 5 мин.

Експертният поглед (не преглед) установява:

Накрайник кормилна щанга , селенови втулки, опорни лагери заден мост, предни накладки и маслен датчик ( за последните 2 бях отишъл).

Казвам им - почвайте да ги правите. - "Ааа, то стана ракиено време (17:10), са нема време, запиши си пак час, то тва е 2-3 часа раота ..."

Идва ред на фелдфебела ...

Докато пишеше първите 2 почна да ми се извива свят (естествено той е старо куче и знае всички цени наизуст). Идва ред на опорните лагери ... тук се затруднява и пуска ЕТКА ... на немски ... след избора на модел / година следва избор на Глава 2 "Горивна уредба, бензинопроводи ..." и коментар "Ей тука беа некъде тиа лагери, ама са не моа да ги намеря"!!!!! Вече ми се накъдриха веждите :)

Взима книжен каталог, не намира и там , гледа в тавана и пише:"Тиа са 80 лв"!...

Труд сумарно (екпертно на око) ... 100 лв. Общо 315 ...

Не знам за вас, ама на мен за 2-3 часа труд ми се виждат множко 100 лв , колкото и високо квалифицирани да са ... тая пасмина.

След справка с колега (чието име би трябвало да е извезано с златни букви там като "Наш'те дарители") се оказва, че частите са с 30-40% по-скъпи ... (Коледна примоция). Може би еврото се е качило ?! или $ ? Или Lemförder правят резервни части от петрол ?

Бях се нагласил предварително да им дам 200-250 лв. Не се навиха ...

Не смятам да стъпя повече там ....

Дано някой от вас не сподели: "кат не искаш да плащаш, купи си Опел ..."

:):wall::) BATE TI MAI ISKA6 PROMOCIQ DA MINE SMQNATA,TAQ RABOTA MOJE DA SE SV1R6I I ZA 6 4ASA TOVA NE OPREDELQ CENATA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са добри маистори но тресачката за амортесиори им е верна. Сложих си нови задни в един сервиз и след това отидох на една тресачка която ми казаха че са за смяна. в пьрвия момент помислих че са ме изльгали и не са ми ги сменили за малко да направя жесток скандал ,но преди това реших да мина и през D&N .Там нещата бяха сьвсем други диаграмата беше перфектна:2gunsfiring_v1:

Редактирано от cbr954
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:2gunsfiring_v1::bia::D BATE TI MAI ISKA6 PROMOCIQ DA MINE SMQNATA,TAQ RABOTA MOJE DA SE SV1R6I I ZA 6 4ASA TOVA NE OPREDELQ CENATA

Колега, не знам какво иска "батето", но определено не ми е ясно какво искаш ти да споделиш. Да не говорим за начина, по който си го написал, защото това не е дори "маймуница" / че ще обидя маймуните/. Може би вината е в часа, знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Горещо ви препоръчвам да заобикаляте отдалеко бившия сервиз 'МОТОТЕХНИКА'на бул."Черни връх" (малко преди околовъстното) доста си изпатих от тях.Иначе правят всичко от електроника до боя.Сменената от тях гарнитура на главата не ми изкара и година барабар с гумичките на клапаните(оказа се че са ми сложили бог знае какво ама не и това за което си платих с 300 лв. повече от предварително уговорените ),при меренето на компресията бяха ударили една от свещите ми така че двата електрода се бяха долепили и колата вървеше като трактор,препоръчаха ми смяна на скоростната кутия защото се 4уваше някакъв шум(оказал се по-късно от лагер на предна главина),естествено след пиленето на главата не бяха направили и реглаж, абе пълни мърльовци едва се пибрах до вкъщи защото им беше свършило работното време и не можеха да си оправят поразиите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - сервиз Формула (на бул. Стамболийски) - сменяха ми диск на съединител - след два дни ми се откачи скоростния лост; след около седмица протече работния цилиндър, чиито гумички уж бяха сменили; година и половина след тяхната намеса смених притискателния диск, лагера и втулката

Пловдив - сервиз Кирякови (към Остромила) - стенд на преден мост (предницата на джипа взе да хлопа) всичко било нормално - след 20000 км чисто нови гуми станаха за боклука, оказа се че работи само задния десен амортисьор, а по предницата някои тампони бяха придобили причудлива форма.

Пловдив - сервиз Кастрол (ул. Братя Бъкстон) - отказаха да сменят съединител, защото на куатрото бил много сложен; имах проблем с оборотите (ту ставаха високи ту гаснеше) на DZ мотор с K-Jetronic впръскване и с това не можаха да се справят.

Абе имам и други куриози от други сервизи, общо взето една кола стигне ли до нашенски сервиз си е ебало мамата!

Едни я изпуснаха на повдигача. Други сменяха амортисьори забравили за закачат тръбата между въздушния филтър и турбото. След 2 - 3 седмици единия аморисьор се откачи и му се загуби долния тампон. Трети сменяха маркуча след горивната помпа - още с тръгването се чу трясък и падна предпазната тенекия. А за аспуха оригиналния издържа до 15-тата година и сега всяка година го поправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В сервиз Авточойс-Велико Търново.

Ако трябва да се извърши ремонт на автомобила след като е бил катастрофирал може да попаднете в клопка(застраховател+сервиз=лошо направен автомобил :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ET" Стевас - В. Стефанов"

продажба, монтаж, демонтаж, почистване и ремонт на авто радиатори

Васил Стефанов

София кв. Хладилника" ул. Христо Ценов"

0888 990810

0898 551005

Не ходете там пълен мизерник не държи на думата си продава боклуци, лепи рариаторите с покси пол и като пак тече сипва добавка дето се продва на всякъде. Баси майстора и ме изпържи с 70 лв. не ми ги върна като каза "за мен на този радиатор му няма нищо" а с него колата ми прегряваше и си купих нов проблема изчезна върнах му неговия и той отказа да ми върне дори и половината пари. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бургас

В сервиз РОШ на околовръстното.За смяна на един глупав датчик на радиатора на две места го счупиха и на всичко отгоре бяха се пробвали да го ляпят с някво силиконово лепило и всичко това го правиха 4 дни-думи нямам :hilezh: .Ама кат не знаех от какво е за да си го сменя така става...... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Още със старта на D&N Люлин отидох за прост реглаж на фаровете. Бях ги направил на око ,но викам си те имат уред!! Застанах пред гишето и ........... никакво внимание!!! Хора влизат ,излизат пият кафета говорят си и никой не ме и забелязва дори. Това продължи поне 20минути. Накрая започнах да им подвиквам по имена (щото вече ги бях научил) и един чичко с крайно нежелание и отегчение ми прие поръчката. След 1час си взех колата ,платих 15лв.(самото плащане отне 30 мин.) и си тръгнах. Вечерта пътувах в провинцията и като се стъмни установих че левия фар свети горе в дясно ,а десния на метър пред колата. Спирам махам пластмасовата капачка на фара и установявам че рефлектора е клюмнал безжизнено надолу. Хвала на такива майстори!!!!

В резултат на всичко това наскоро разколачих фаровете, почистих ги, оправих разкачения механизъм за регулиране и сега се радвам на невероятна осветеност. Цялата процедура ми отне 1час!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм да не се ходи в сервиза на БОШ :flipoff: в Пловдив също не съм останал доволен от сервиза на АВТОСВЯТ :hilezh: този до мебелна къща иначе много скапо работят и не толкова качествено!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да си дам мнението за D&N Люлин.

Миналата седмица там ми смениха всички ремъци филтри и масло.

Цените след отстъпките се оказаха нормални или поне колегите от форума така казаха.

Обачеееее.

В събота след малко каране по любимите на всички дупки се оказва че предната ми броня леко се е смъкнала от ляво (от към шофьора)

Като погледнах се оказа че ми липсват едно винтче отстрани на бронята и една тапичка.

Отивам още тогава в сервиза в събота обаче се оказва че всички "майстори" са си тръгнали вече - "Елате в понеделник" - ок.

Отивам аз днес - и се почва. "ооо то тези си ги нямаше", "те не са нужни", "бронята е на щипки" - то че е на щипки е ясно ама защо се беше смъкнала като не са важни - "сигурно не се е била защипала добре" и т.н.

Лошото е, че не съм 100% сигурен че са били там - но ако изходим от идеята че като я купувах я оглеждах отвсякъде включително там защото един колега от форума беше написал че от там си личи ако е имала удар и т.н. - и щях да забележа очевидната липса на винта и тапичката.

Та моята препораъка е да избягвате този сервиз (макар че по ремъците и филтрите за сега грижи нямам ама не се знае) или ако все пак ходите там - оглеждайте си колата предварително и след ремонта много хубаво - защото на тях им е все тая като за забравили и изгубили 1-2 винтчета ама после никога няма да си го признаят.

П.С. някой знае ли от къде мога да си ги купя тези тапички и винтчета ? - нищо че "не трябват" искам да ги има и от двете страни - и къде се намира магазина на Юнитрейд ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...