Jump to content

Какви са опциите на климатроника?


Recommended Posts

Както наскоро писах, колата взе да вдига 100-105 градура по показанията на климатроника.
Прегряването го установих през климатроника (канал 51).

Колеги, не разбирам много от електрониките по колите и за това реших да задам този въпрос. От известно време наблюдавам как много хора споменават, че следят температурата на колата, например, през климатроника, а не ми е ясно как става това. Също така за какъв по-точно модел климатроник става въпрос - нов/стар/всякакъв?

Някой може ли да ми разясни?

Благодаря предварително!

П.П: Също така бих бил благодарен ако някой даде разяснения и за други функции на климатроника (ако има такива) освен очевидните, свързани с контрола на температурата в купето, разбира се. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П: Също така бих бил благодарен ако някой даде разяснения и за други функции на климатроника (ако има такива) освен очевидните, свързани с контрола на температурата в купето, разбира се. :flipoff:

"батките" модове ще те "нахранят" баце,има доста писано из форума по проблема,затова превари събитията и пусни търсачката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията е пръсната и винаги е разменяна между хора, които са наясно с материала и знаят за какво става дума (т.е. говорят неразбираемо за хора, които не са навътре в нещата). Реших, че ще е полезно не само за мен, но и за други колеги предполагам, да се обясни по-подробно и на едно място (в една тема).

Така че не мисля, че съм допуснал грешка, колега.

Редактирано от sigma
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какъв език да ти го обясня, че не знам нито Руски, нито Немски и исках някой да ми го обясни с прости думички на бързо!? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все още упорстваш обаче.Има го и на български тук във форума,това го изкарах на примависта просто,горе в дясно имаш опция "Търсене",на какъв език да се обясни по-лесно? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калалите на климатроника служат за диагностика на автомобила.Всеки канал си има определе датчик който следи.Работата е следната:

Натискаш и задържаш бутона за циркулация на въздуха(най-долу в дясно)

Натискаш бутона за отваряне на горната клапа (най-горе в дясно)

На левия дисплей на климатроника ще ти излезе 1с, това е първия канал.

С +/- под дисплея с 1с(десния дисплей), си избираш канал, които искаш да провериш.

След избирането на канал примерно 51(температура на охладителната течност(антифриза)), натискаш пак бутона за вътрешна циркулация(най-долу в дясно.И ти е показва дигиталната стойност на температурата.

Има канали за външна температура, вътрешна температура, скорост, обороти...

Само си намери скисъка на каналите кой за какво е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, да ви питам от линковете които видях по горе в темата не ми стана ясно дали от климатроника може да се видят и други неща свързани с автомобила като например състояние на ланда сонда или сякви други проблеми с двигателя, също отчитането на скоростта или други проблеми като например изгорели крушки по автомобила или купето .................. и наистина информацията за тези работи е страшно разхвърляна из форума и може да отнеме доста време да ровиш за такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви питам от линковете които видях по горе в темата не ми стана ясно дали от климатроника може да се видят и други неща свързани с автомобила като например:

1- състояние на ланда сонда - това не

2- или сякви други проблеми с двигателя сякакви е твърде общо понятие - някои параметри - да , някои не,

3- също отчитането на скоростта - да канал 17 ;

4- или други проблеми като например изгорели крушки по автомобила или купето - не

.................. и наистина информацията за тези работи е страшно разхвърляна из форума и може да отнеме доста време да ровиш за такова нещо

ЕТО ЛИНК... свали го и ги прочети кои параметри се следят и кои не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодартво на всички колеги доста полезна информация бих казал и ако има още допълнения няма да е зле да ги споделите с нас :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, жестокооооо!

.... а само още колко интересна информация има и чака да бъде прочетена..... ма кой да търси, кой да ползва търсачка.... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз да попитам нещо..По принцип не трябва ли да показва външната температура на таблото м/у оборотомера и километража?Имам един датчик отпред на радиатора който беше скъсан,вързах го и пак не показва...скоро се качих в едно ауди 1.8Т Авант автоматик 98-99 на него му показваше,оглеждам се на такива като моето на никое не показва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам нещо..По принцип не трябва ли да показва външната температура на таблото м/у оборотомера и километража?Имам един датчик отпред на радиатора който беше скъсан,вързах го и пак не показва...скоро се качих в едно ауди 1.8Т Авант автоматик 98-99 на него му показваше,оглеждам се на такива като моето на никое не показва

Не на всички има...твоето сигурно е без борд комп. Има начин да сложиш, но иска време, пари и желание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на всички има...твоето сигурно е без борд комп. Има начин да сложиш, но иска време, пари и желание...

Мдамм,сигурно онова е било с борд комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам на моето А3 има 76 канала за диагностика, в линка на български гледам, че това са за А4, А6 и са 61 на А3то тези 61 същите ли са и къде мога да намеря останалите. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Леле, жестокооооо!

.... а само още колко интересна информация има и чака да бъде прочетена..... ма кой да търси, кой да ползва търсачка.... :respekt:

И съм за ползване на търсачката,но тези дни търсих едни неща и нищо не намерих.Или нищо не ми излиза или не ми излиза това което търсих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съм за ползване на търсачката,но тези дни търсих едни неща и нищо не намерих.Или нищо не ми излиза или не ми излиза това което търсих.

В гоогле.ком влизаш и пишеш на бара: "site:audibg.com азис софи маринова устата" :hilezh: Така ще ти изкара информацията за азис, софи маринова и устата, ако има такава написана на сайта аудибг.ком и само на този сайт. :angry:

Редактирано от doncheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги днес прочетох в темата и ми стана интересно. свалих си фаила с кодовете и какво да видя. Имам 4 гршки но едната от тях я няма в листа с кодовете. Гешката е 50.3 тройката е по-малка от другите цифри. Та въпроса ми е някой знаели каква е тази грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам нещо..По принцип не трябва ли да показва външната температура на таблото м/у оборотомера и километража?Имам един датчик отпред на радиатора който беше скъсан,вързах го и пак не показва...скоро се качих в едно ауди 1.8Т Авант автоматик 98-99 на него му показваше,оглеждам се на такива като моето на никое не показва

Колега, то освен да показва температурата, неговата функция е за клима -тика, -троника, понеже при температура под +5 градуса не трябва да работи компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам нещо..По принцип не трябва ли да показва външната температура на таблото м/у оборотомера и километража?Имам един датчик отпред на радиатора който беше скъсан,вързах го и пак не показва...скоро се качих в едно ауди 1.8Т Авант автоматик 98-99 на него му показваше,оглеждам се на такива като моето на никое не показва

Мойто е такова (1,8Т окт 1998) и е без борд-компот но външната температура ми я показва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Мойто е такова (1,8Т окт 1998) и е без борд-компот но външната температура ми я показва!

Единия дисплей, този който е за температурата е рядко срещан при А4, незнам защо, а другото място което е оставено там е за моделите с автоматични скорости и показването на предавката в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...