Jump to content

Минах през тухла


stef_nikolaev

Recommended Posts

Привет, току-що направих краш-тест на А3-ката без да искам, карам си аз и по 1 време нещо изтрещтя зверски в предната дясна част и като слязох да погледна се оказа ТУХЛА ! Минах с окло 30км/ч и резултата е, че волана ми седи накриво, завъртян вдясно. Колата си върви нормално като пусна волана, не бяга на никъде, но волана седи накриво.

Какво може да е това, питам за да знам колко да приготвя :) а и за да не ме баламосат майсторите нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крив алуминиев носач... Те са на различни цени, различните марки, а и не се знае колко от тях са се изкривили... Няма начин, ще трява да вярваш на майсторите, макар и да те лъжат...

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека говори за А3-ка,какъв алуминиев носач???Най вероятно болта към рейката се е изкривил...

Ако е след 2000 година и неговите са алуминиеви и са ~100лв за брой или поне така са ми казвали !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е след 2000 година и неговите са алуминиеви и са ~100лв за брой или поне така са ми казвали !

Привет, водих я на реглаж, оказа се че се е бил разбалансирал предния мост, обаче като го направиха перфектен си пролича че задна дясна гума има 1 градус отклонение ! Та настроиха предния по задния и така. Аз питах може ли да се оправи това отклонение на задна дясна гума и отговора беше - не.

Сега волана седи прав, всичко ми струваше 45 лв. Някак си не останах доволен, понеже имало опасност на мокро време да ми поднася задницата (лоша сходимост), а това нямало как да се оправи ? Навит съм да си платя, ама да знам че всичко е ок, останалото са пари на вятъра според мен :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво значи неможе да се оправи !? Или те немогат или е прекалено скъпо !! Не вярвам да няма начин да се оправи ! Питай и на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво значи неможе да се оправи !? Или те немогат или е прекалено скъпо !! Не вярвам да няма начин да се оправи ! Питай и на друго място.

Ами да, трябва да се оправи, защото сега я карах на дълъг път - не е добре, просто не е същата кола !

Макар че върви направо, волана е прав, но на завои се усеща че й има нещо.

Аз незнам точно как може да се изправи окачването на задна дясна гума, но утре ще обикалям по сервизите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова малка разлика и то в задния мост не би трябвало да се усеща. Предполагам си станал чувствителен на тази тема и си склонен да си въобразяваш. По-скоро бих те посъветвал да отидеш на друг стенд отново да ти погледнат предния мост /ако наистина чувстваш че пътното поведение в завой не е както трябва/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина такова малко отклонение според мен не може до такава степен да промени стабилността на колата. Както каза колегата отиди някъде другаде да ти я погледнат. Съмнявам се че не са си свършили добре работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Айде няма да ви занимавам повече с тоя случай, не е нещо кой-знае колко интересно.

Само за информация - обиколих насам-натам и ми искат 150лв за заден мост на старо и още толкова за труд.

Мисля че е нормално ;)

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не се занимавай с глупости,карай си така нищо й няма на колата :bia:

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнма дали ще помогне това, ама тука колегата кара Октавия 2005та и задната му дясна е леко отворена. Забелязахеме го, но от сервиза на Шкода викат, перфектана е, това е нормално....???

Да ама не, имаме още една същата служебна и нейните колела са си прави:respekt: Тази с кривото колело е ска4ала в канафка:hilezh:

Късмет!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...