Jump to content

Анкета относно масовите бензиностанции в България



Recommended Posts

Колеги,предстоеше ми пътуване до Рибарица и заредих от "Шел" бензин V-power racing 100 октана на скромната цена от 2.67 лв. за литър.Напълних резервоара до горе хранейки сладко задоволство от предстоящото пътуване с високооктановия бензин.

Разочарованието ми обаче беше пълно когато пътувайки не видях нито по-добра динамика на мотора,нито намален разход на гориво.

Вървенето на колата и разхода си останаха същите,както при зареждането на съвсем обикновения бензин 95.

В крайна сметка ще ми остане само горчивия спомен от зареденото с 45ст. на литър по-скъпо гориво.

Колкото и да е износен мотора все си мисля,че трябваше да има някаква дори и минимална разлика при зареждането на по-силен бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За да заредя на Шел трябва да няма никаква друга бензиностанция в радиус от 100 километра и аз да съм на резерва.Иначе нямат никакъв шанс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....заредих от "Шел" бензин V-power racing .......

Разочарованието ми обаче беше пълно когато пътувайки не видях нито по-добра динамика на мотора,нито намален разход на гориво.

ШЕЛ или франчайз е била бензиностанцията?

При някои по-стари мотори просто няма разлика.

При мен от всички високо октанови бензини, единствената осезаема разлика съм наблюдавал с Racing-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Със смесени чувства съм относно темата за горивата.....

Откакто взех Аудито, поради повече разход купувам по-често обикновения 95-октанов бензин...

зареждах на няколко пъти с А-98 от Лукойл......Аз ли много съм натискал колата, тя ли не хареса бензина, но го изяде за няма и 600 км...Карам А6 4F 2,4 BDW двигател шестак.

Сега наскоро заредих 70 литра обикновен А-95 на Лукойл - Дупница.....изминах общо 104 км комбинирано град - извънградско и реших да дозаредя...Заредих 10 литра точо...Показа ми разход 10 на 100, което за тази кола е задоволително.

Но какво съм забелязал с по-високооктановите бензини не ми пада разхода на колата...При това без да сменям стила на шофиране....

Обикновено зареждам цял резервоар догоре, за да си правя точна сметка на разход и вървеж, защото ако пълна за по 20-30-40 лева не мога да и хвана края....понеже бензинът ни е адски съкп за нивото на доходите, не мога да си позволя всеки път да зареждам по 70 литра 100 октанов бензин, защото вече един резервоар ми скача над 200 лева.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РОМПЕТРОЛ между Ахелой и Каблешково

100% качество

наистина нямат 100 октана

но 98 EFIX се усеща доста добре

бих казал че доста по добре от други 100 октанови бензини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа всичките служебни коли ги поя само на Петрол (с тях имаме договор) и

честно казано до сега само от малките обекти съм имал проблеми :( .

От големите Петроли нямам оплаквания.И да вмъкна ,че 96 е точно толкова добър колкото 98 B) .

Само за газта съм малко резервиран ,защото чувам ,че добавката в нея запушва системата и ебава маркучите,така ли е ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пробвах бензините с добавки на OMV и Lukoil, разлика от обикновения А95 не почуствах :gruebel:

Иначе си зареждам на ЕКО или OMV!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...