Jump to content

Анкета относно масовите бензиностанции в България



Recommended Posts

Принципното положение е, че наистина всичко се рафинира в Лкойл! Или почти всичко! Но има разлика в това, какво ти предлагат като краен продукт - т.е. какво точно влиза в резервоара! Според мен доброто гориво, което не го "кръщават" е в Шел. Лично аз зареждам там само V Power! Имам и друга кола, която е чисто нова, от магазина, дизел. зареждал съм и от OMV и от Шел, мога да ви уверя колеги, че има огромна разлика! Мощността се усеща, а двигателя определено е по тих! Едва ли е само чипа в главата, както казва колегата по горе, защото имам изтънчен слух за звученето на един двигател! Предпочитам шума на двигателя, пред музиката в купето!:0) Но разбира се всичко е въпрос на избор! Освен това се убедих, че нашето OMV няма нищо общо с това ОМВ, което е да кажем в Унгария! Въвъ всеки случай, една реномирана верига като ОМВ би трябвало да си следи обектите и какво става в тях, а не само да печели от тях! В Шел е малко по добре!

Всичко идва от Лукойл...

Межде другото цистерните им пълнят от различни стоянки от другите търговци-доказано! Защо ли?..... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз сипвах около 2 месеца на Еко и на Лукойл,но скоро почнах да зареждам пак на ОМВ и намирам голяма разлика.Колата стана по-безшумна и върви по-добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложа един глас за Лукойл. От 2 месеца карам с 98 от тях и съм много доволен и като разход и като поведение на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за ОМВ.Сега карам евтин-един тиражия ми го продава на 20% отстъпка.Само дето иска 100л наведнъж да вземем.

Също и на Темпо от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си актуализирам мнението за масовите бензиностанции в България и бензина предлаган там.Лично аз от доста време зареждам в ОМV,преди това Vpower в Shell и разлика не открих,а напоследък пък ми хвалят бензина в ЕКО.

naistina e mnogo dobar, i si slagaj ot obiknoveniq 95, osven tova s tozi ot eko kolata mi har4i po malko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е на Опет и Еко -Елда, както за бензин, така и за нафта. OMV съм им обявил бойкот от много време, тия мръсни измамници. Кафе не си купувам от там дори.Ако няма откъде зареждам от Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Зависи от района в които се намират.Значи на връщане от морето сипах на ОМВ и беше супер.Ама тва в Бургас все пак.Тука , по софииско само на Еко- Елда и на Шел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за ОМВ.Сега карам евтин-един тиражия ми го продава на 20% отстъпка.Само дето иска 100л наведнъж да вземем.

Също и на Темпо от време на време.

Ако те притесняват 100 литра, ще помагаме, не бой се :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукойл, засега съм доволен от тяхното гориво. Като се има предвид, че имам карта за отстъпка и бензиностанцията е на не повече от 1км от вкъщи, не смятам скоро да я сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един приятел ми беше казал, че в останалите бензиностанции (без ОМВ) 98 или 100 октановия бензин си е обикновен 95 ! Дали според Вас това е възможно, за мен има значение, понеже карам 1.8Т предимно на 100 октанов ? И дали в ОМВ 100 октановия наистина е вносен ? Аз не мога да преценя има ли разлика във вървежа (или качеството)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И дали в ОМВ 100 октановия наистина е вносен......

Няма вносен в тая държава... всичкото пикоч от нефтохима... :steinigung:

Сериозно, няма качествен бензин на нашия пазар. Напълно отговорно ти заявявам. А относно октановите числа на горивата - не съответстват. Нали знаете как ви върви колата с бензин, зареден в Гърция или Румъния да речем.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт доста време съм фен на ОМВ. Там зареждам и двете коли с газ и бензин. Бенза уж е от Австрия.

И себе си зареждам там :steinigung: Много вкусно готвят в viva, а за кафето просто няма по хубаво..

От обслужването съм доволен също :rolleyes:

Редактирано от Красимир!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,отваряйте си очите на 4,ако случайно опрете до лукойл-Село исперих-разградско. :rolleyes: Днес без малко да приема офертата им за бензин 95 по 7лв. за литър.Баси модните селяшки номера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма вносен в тая държава... всичкото пикоч от нефтохима... :)

...А относно октановите числа на горивата - не съответстват...

Ради, защо говориш неща, в които не си сигурен?

Първо, внос има, и то немалко, второ, по веригите бензина винаги е над нормата по БДС EN за октановото число. И трето, не окатана/цетана прави горивото "скапано".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска питах в един Шел дали имат писмени спецификации на горивото и документи за произхода му-нямаха, само някаква декларация за качество. Казаха ми, че 95 и обикновената нафта са от лукойл, 100-октановия е внос от Гърция както и по-скъпата нафта. От 95 с добавки на място правят 95 Впауър, а от 100-октановия пак слагат добавка за Впауър рейсинг 100. Тъй като няма документи винаги остава съмнение. Сега ще питам в ОМВ и в ЕКО за същите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Питай в централните офиси, не по бензиностанциите. Да видиш тогава как веднага ще ти предоставят всички документи.

Иначе по закон в обекта, на който се продава дадена партида гориво, трябва да има документи за произхода, съответствието и качеството на последното.

Трите документа са Анализно свидетелство (или сертификат за качество), Декларация за съответствие и документ за произход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Имам приятел, бачка управител на един ЛукОйл и за всяка партида,

идва отделен документ за качество и произход на горивото..

Колеги,отваряйте си очите на 4,ако случайно опрете до лукойл-Село исперих-разградско. :) Днес без малко да приема офертата им за бензин 95 по 7лв. за литър.Баси модните селяшки номера :rotcol:

Що не писа у книгата за оплаквания :)

Редактирано от Красимир!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Един приятел ми беше казал, че в останалите бензиностанции (без ОМВ) 98 или 100 октановия бензин си е обикновен 95 ! Дали според Вас това е възможно, за мен има значение, понеже карам 1.8Т предимно на 100 октанов ? И дали в ОМВ 100 октановия наистина е вносен ? Аз не мога да преценя има ли разлика във вървежа (или качеството)...

Колега,да ти кажа от 6-7 месеца карам само с 98 на Лукойл и определено има разлика с 95(пак лукойлски).Когато няма Лукойл сипвам 100 октана на Еко.Много доволен и от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица си взех " Audi A4 1.8 20v " Първото ми зареждане беше на Шел " V Power " доста доволен останах. Второто ми зареждане беше на OMV " 95 Carrera " Но все си мисля че с " V Power " ми върви по-добре и разхода и ръчкането.

Редактирано от ExCeSs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз зареждам само V-power Diesel.. Никога не съм имал проблеми и напротив, забелязал съм че като сипя друг дизел работата на двигателя малко или много се променя.. За мен Shell (V-power не обикновения) си е много добър..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги във Варна зареждам вече няколко пъти дизел от една много малка бензиностанция, която е само две колонки даже и име няма. Намира се на над спирка Мир на ул.Генерал Колев" като се пресече околовръсното. Горивата там са винаги 7-8 стотинки по-малко от други места. Просто съм очарован от разхода на колата ми и невероятното ускорение. Незнам от къде я вземат тази нафта /явно не е българска/ сипя ли там немога да си позная колата, двигателя работи много тихо равномерно. Мнението ми е само за дезела за бензина нямам впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно Лукойл и от време на време ОМV

с горива от ШЕЛ съм си имал големи проблеми

а за случайни бензинджий НЕ там е като ТОТО 6/49

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за случайни бензинджий НЕ там е като ТОТО 6/49

Не се знае на какъв ще случиш, аз старата кола я зареждах срещу сервиза на жоро суходолски и там кви коли сипваха бензин да ти падне шапката ( 66/63/65 AMG, M-power, Bentley, Lambo, GT3 RS) колко и да са дзифтари тия все си мисля че няма да наливат пикоч по тия машини. От там имам впечатления само от 95 (на 4-5 пълни резервоара да се разтрака адванса, после наливаш 20 кила от по-скъпия и си в джаза)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...