Jump to content

Анкета относно масовите бензиностанции в България



Recommended Posts

Аз съм от Мездра, няма голям избор на бензиностанции (Лукойл, Петрол, Косаня), лятото понеже карам мотоциклет и заредих на Лукойл, мотора не иска да откъсне да върви гърми, дави се гасне зор докато изгорих тия 15 литра, после заредих до горе на Петрол разликата беше огромна нямаше проблеми вървеше си добре (дотук говорим за 95). От тогава само на Петрол. На ОМВ съм зареждал когато ходя на Враца също съм доволен не съм усетил разлика във вървежа. Колата като я купих реших да сипя 10 литра пак от Лукойл 95 да пробвам добре че има повече цилиндри от мотоциклета та не гаснеше - пак голям зор. От тогава само зареждане на Петрол или ОМВ във Враца независимо дали е колата или мотора. 96 Екстра Форс на Петрол е по добър от 95. По принцип зареждам и по-високооктанов бензин и там вече се усеща разлика. Не съм и от тези типове дето зареждат на другата бензиностанция че там е 0.01 лв. по евтино горивото. Това са моите наблюдения за горивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Реших да пробвам Shell - газта е мнооого зле /Хасково/. Лукойл - колкото и пъти да заредя ,след това не съжалявам,засега според мен е най-добре разход/вървене при тях ,а и държат на качеството ,не като на други бензиностанции - една доставка е ОК ,друга - изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради, защо говориш неща, в които не си сигурен?

Първо, внос има, и то немалко, второ, по веригите бензина винаги е над нормата по БДС EN за октановото число. И трето, не окатана/цетана прави горивото "скапано".

Прав сте колега, не съм сигурен - както и вие, когато сипвате гориво - за произхода му.

Все пак имам роднини, управители на бензиностанция. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска сложих OMV Carrera 100 и почти веднага се усети разлика. Преди това бях с 95 на Лук. Колата върви много по-добре със 100-така и се усеща осезаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги редувам.Лук 95 и после ОМВ КАРЕРА 100.ОМВ 95 и после лук 98.Само с тея бензини колата ми върви и харчи малко.И то зареждам само от 2 бензиностанции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Сипвам на Лукоил 95 / 98 , на ОМВ бях сипал 100 Н или нещо такова и нещо не ми хареса как ми върви , смисъл вървеше по зле от 95 на лук. :hilezh:

От 2 дена напълних резервоара с 98 на лукоил , направо е като ракета . Вкарвах я няколко пъти в обороти към 6к щот ме кефеше къф раз има :( днес погледнах да вида какъв разход и е дала -0.5 литра хм... мисълта ми е нестига че я ръчках градско, с по хубав бензин съм и харчи по малко , нормално ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз до сега зареждах 95 от лук.Ония ден сложих от ОМВ carerra 100.Доста повече я настъпвах.повече вървеше а ми даде расход -0.9 почти литър по малко.Мн му се искефих сега ще пробвам shell v-power racing.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ОМВ, почнаха и те нещо да се излагат вече. Поне кварталната бензиностанция в Ж.К. Хаджи Димитър, точно след моста чавдар оттдясно. Нещо не ми харесва горивото, утре тръгвам на дълъг път чуда се какво да сипя. Лукойл или ОМВ Карера 100 ? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Ще сложа един глас за Лукойл. От 2 месеца карам с 98 от тях и съм много доволен и като разход и като поведение на двигателя.

Аз можеби от 5 години карам само Лукойл.Винаги съм ги препоръчвал...Не съм имал никога проблеми.До вчера! Зареждам си както обикновенно 98.Тръгвам от бензиностанцията,колата почна да ми прекъсва!!! Чек лампата почна да ми мига...Загасих колата,запалих отново пак същото.Прекъсва мени обороти и т.н. Викам си тоя само е объркал да ми сипе нафта! Връщам се ,няма грешка 98 са ми сипали...Направо си скъсах нервите.Ще ходя после да пиша жалба...

Ще минавам май на Шел Рейсинг или Еко100,в краен случай ОМВ100. Какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за втори път заредждам от РОМПЕТРОЛ(Обеля) и усещам вече колата си наистина по-пъргава и тиха.Първият път беше случайно,просто на Ломско шосе ми сигнализира компютъра и се отбих там.Досега пълнех догоре където ми падне и не съм имал някакви конкретни предпочитания към някоя компания.Карам А4 AVF 131к.с.2004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за втори път заредждам от РОМПЕТРОЛ(Обеля) и усещам вече колата си наистина по-пъргава и тиха.Първият път беше случайно,просто на Ломско шосе ми сигнализира компютъра и се отбих там.Досега пълнех догоре където ми падне и не съм имал някакви конкретни предпочитания към някоя компания.Карам А4 AVF 131к.с.2004

Извинявам се за пропуска,става дума за обикновеният дизел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ, почнаха и те нещо да се излагат вече. Поне кварталната бензиностанция в Ж.К. Хаджи Димитър, точно след моста чавдар оттдясно. Нещо не ми харесва горивото, утре тръгвам на дълъг път чуда се какво да сипя. Лукойл или ОМВ Карера 100 ? :)

Колега, да си спретнем "мини-среща" на т'ва ОМВ... :hilezh:

И аз зареждам там, но пък засега съм доволна...(дизел сипвам де...) :loldev:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз можеби от 5 години карам само Лукойл.Винаги съм ги препоръчвал...Не съм имал никога проблеми.До вчера! Зареждам си както обикновенно 98.Тръгвам от бензиностанцията,колата почна да ми прекъсва!!! Чек лампата почна да ми мига...Загасих колата,запалих отново пак същото.Прекъсва мени обороти и т.н. Викам си тоя само е объркал да ми сипе нафта! Връщам се ,няма грешка 98 са ми сипали...Направо си скъсах нервите.Ще ходя после да пиша жалба...

Ще минавам май на Шел Рейсинг или Еко100,в краен случай ОМВ100. Какво мислите по въпроса?

Колеги има ново развитие по темата!

След направената рекламация от мен,Лукойл се оказаха мн.точни.Изпратиха ми техен представител и направиха необходимите анализи.Оказа се ,че е възникнал технически проблем в колата ми точно след като съм заредил и прекъсването няма никаква връзка с тяхното гориво ...

С оглед на създалата се ситуация публично се Извинявам на фирмата и колеги които неволно съм заблудил с коментара си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ново развитие по темата!

След направената рекламация от мен,Лукойл се оказаха мн.точни.Изпратиха ми техен представител и направиха необходимите анализи.Оказа се ,че е възникнал технически проблем в колата ми точно след като съм заредил и прекъсването няма никаква връзка с тяхното гориво ...

С оглед на създалата се ситуация публично се Извинявам на фирмата и колеги които неволно съм заблудил с коментара си.

:hilezh:

Ако всички хора бяха кат тебе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Днес за втори път заредждам от РОМПЕТРОЛ(Обеля) и усещам вече колата си наистина по-пъргава и тиха.Първият път беше случайно,просто на Ломско шосе ми сигнализира компютъра и се отбих там.Досега пълнех догоре където ми падне и не съм имал някакви конкретни предпочитания към някоя компания.Карам А4 AVF 131к.с.2004

Абе, защо и аз вече два пъти чувам за тая нафта в Ромпетрол?

Даже на един приятел, в сервиз са препоръчали известно време каране в обороти, точно с тая нафта на Ромпетрол, за изчистване на турбото.

Ама аз не мога да се пречупя де, сипвам си в ОМВ и тва е.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам в "Lukoil" по принцип.

Вчера пътувах малко из страната и заредих газ

на 1 бензиностанция "Lukoil" в Габрово.

Не ми хареса, взе да се чува "аванса".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

не зареждам вече....,с ВАГ-КОМ(нали така се пишеше :lol: ) я обучих най-после да връща в резервоара,сега отварям малка домашна бензинджийничка(под балкона,на идеалната ми част от дворчето),интересното е,че покривам почти сичките нефтени фракции,явно съм форсирал процеса до фантастични показатели(естествено без да разбера как).Предлагам бенцин,газь,митан,нафтъ и киросин за самальоти и не само самальоти.И мазут.И батерийки варта(страничен продукт,незнайно как озоваващ се в единия реактор).

При заявки с месец напред продуцирам и малки количества асфалтец,достатъчен да се асфалтира малката(повтарям-само малката) тераска на панелката.Баластрата от клиента,валяка също по заявка(чака се повечко,все пак е дефицитна машинка).

До дни ще пусна и така търсената услуга "Навиване на пружина" и профилактика на същата.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не зареждам вече....,с ВАГ-КОМ(нали така се пишеше :hilezh: ) я обучих най-после да връща в резервоара,сега отварям малка домашна бензинджийничка(под балкона,на идеалната ми част от дворчето),интересното е,че покривам почти сичките нефтени фракции,явно съм форсирал процеса до фантастични показатели(естествено без да разбера как).Предлагам бенцин,газь,митан,нафтъ и киросин за самальоти и не само самальоти.И мазут.И батерийки варта(страничен продукт,незнайно как озоваващ се в единия реактор).

При заявки с месец напред продуцирам и малки количества асфалтец,достатъчен да се асфалтира малката(повтарям-само малката) тераска на панелката.Баластрата от клиента,валяка също по заявка(чака се повечко,все пак е дефицитна машинка).

До дни ще пусна и така търсената услуга "Навиване на пружина" и профилактика на същата.

Само с ВАГ-КОМ ли става тази процедура, май и с комбинация от копчета на климатроника става ама не знаем кои копове да натискаме :flipoff:

А батерийките алкални ли излизат или ???

Сега във всъщноста на темата , нещо последно време много промоции почнаха по тия бензинджийници, топки сакове ,безплатно гориво ала бала, туй онуй. Ще се изтрепят кой какви фъшлиоци да предложат само да заредиш при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...