Jump to content

Recommended Posts

Колеги, някой има ли работещи лейбъли, защото тези по-назад в темата, нещо не сработват при мен. Преинсталирах компютъра и целия VCDS и не ми дава подробности вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква кола/двигател, ти трябва лейбъл?

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, нещо му стана на VCDS-Лайт 1.0 RUS, не мога да си нулирам  съобщението за маслото, излиза ми това съобщение 

снимка снимка 2 снимка 3

Инсталирах драйверите на ново, сложих на друго USB(COM port) и пак не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Нещо си разглеждах със софтуера наскоро и ми направи впечатление несъответствие в стойностите.

Колата е S8 2014. Оригиналните гуми са 265/40/20, но в момента карам с 275/40/20. Показанията на скоростомера поради по-големите гуми съвпадат почти с абсолютна точност с ГПС-а, а с оригиналните гуми разбира се има едни 6-7 км/ч разлика при магистрална скорост.

 

Според вас дали да си цъкна отметката за S8 или да го оставя така?

 

https://www.dropbox.com/s/dgg9v7kkzdchhgs/IMG_20180730_183530.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ft1100ztcz4f11r/IMG_20180730_183630.jpg?dl=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Венци,

 

Цъкни го на S8, според мен.

Аз съм с бая по-нисък клас - S4 2011  обаче всичко ми е нацъкано из ВАГ КОМ на S4.

При мен със заводски 255/35/19 отклонението е 0.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Получих на лични доста въпроси за предишни линкове за VCDS.Качвам тези, които работят на KKL кабел.

https://dox.abv.bg/download?id=91b173dec8

https://dox.abv.bg/download?id=70f011fdde

https://dox.abv.bg/download?id=d2f5b2c6a5

https://dox.abv.bg/download?id=505e3af4ca

p.s. Има и една програмка за конвертиране на .clb към .lbl файлове.

Надявам се да съм полезен на колегите с по-старо оборудване на кабела !

Линка е активен до сряда 23 януари,2019 !

Редактирано от birolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам форума, за да питам и аз нещо:

Имам кабели 7-ма и 16-та версия (с ъпгрейд до 18). 

Когато закача по-стар автомобил (до 2003-та) на 16-версия бутонът "Adv. Measuring Blocks" е сив.

Може ли нещо да се направи или трябва да продължа да използвам 7-ма версия за по-старите автомобили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Аз съм нов и съм с голф 5 2.0 тди 170 коня.(Знам, че не е Ауди, извинете ме). Но виждам, че темата тук е активна а имам един въпрос относно стойности в engine модула, measuring block 004, полето injection start.При първо палене ми показва стойности от 1.0 ADTC. Като би трябвало да е в стойности между 4.2BDTC .. 5.2 ADTC. В няколко форума намерих, че не е добре да бъде ADTC а при трябва да бъде BDTC. Някой ако може да ми обясни точно за какво служат тези стойности(имам някаква идея) и дали са наред сегашните стойности или трябва да се прави някакъв тайминг.

Да кажа, че имам проблем с първото палене. Пали на 2-ро-3то завъртане от там тръгнах да се ровя какъв може да е проблема. Карал съм я при майстори никой не може да каже какво й е и така. 

 

Поздрави.

50230725_382687979182903_3380786496343638016_n.jpg

Редактирано от Johniwaiker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

Искам да си купя vag com кабел и гледам из олх разни обяви . Пиша им , те отговарят че по-евтиния кабел горял и ми предлагат някакви по- скъпи .

Можете ли да ми кажете, някой доверен човек /продавач , от който да поръчам . Колата е 2005г , че гледам пишат че някои диагностики са со 2004г.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Audi A4 B7 (8E) може да се използва и по-евтиният KKL интерфейс. Но софтуера за него не се развива повече.
По-скъпият HEX-USB+CAN е по-добър. Софтуера за него се обновява. Ще ти върши работа и за по-новите коли с can bus.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Става въпрос за този продукт нали ?

Интерфейс (кабел) KKL USB за VAG-COM/VCDS-Lite и др

а самиата версия на софтуера си я има в диска към кабела така ли ? И работи с Windows 10 64bit ?

Редактирано от Svetliu90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синия KKL май нямаше 64-битови драйвери. Вземи си CAN+HEX 11.11 или по-нов. Той покрива колата ти на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си обаче че за синия кабел който имам (409.1) не можах да намеря 64-битови драйвери и трябваше да инсталирам 32-битов Windows на един лаптоп.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Svetliu90 написа:

Здравейте колеги ,

Искам да си купя vag com кабел и гледам из олх разни обяви . Пиша им , те отговарят че по-евтиния кабел горял и ми предлагат някакви по- скъпи .

Можете ли да ми кажете, някой доверен човек /продавач , от който да поръчам . Колата е 2005г , че гледам пишат че някои диагностики са со 2004г.

Благодаря!

Здравей колега, аз лично открих коректен продавач и съм доволен от продуктите, които си купих. Купих си Delphi ds150e, VCDS Lite и наскоро си купих и VCDS VAG COM 18.2.0 (който поддържа всички VAG автомобили до 2018г) и VAG Tacho 3.01. Обясни му за какво ти трябва и той ще ти препоръча продукт. Всички продукти са с 1г гаранция. Ето ти негови координати - Георги Терзов, тел. 0894 52 35 32

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам кабел 409.1 но диска е спукан и неможе да се инсталира,може ли някой да ми даде линка за драйвърите84f41f7558bce009bfddac01f2b28919.jpg

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей колега, аз лично открих коректен продавач и съм доволен от продуктите, които си купих. Купих си Delphi ds150e, VCDS Lite и наскоро си купих и VCDS VAG COM 18.2.0 (който поддържа всички VAG автомобили до 2018г) и VAG Tacho 3.01. Обясни му за какво ти трябва и той ще ти препоръча продукт. Всички продукти са с 1г гаранция. Ето ти негови координати - Георги Терзов, тел. 0894 52 35 32

Успех! [emoji4]

С vag tacho какво позволява повече

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам въпрос, решил съм да програмирам нов ключ обаче нямам Пин-а който трябва за да имам достъп до самото кодиране. Какви са начините да се сдобия с въпросния Пин за да си обуча новия ключ. Рових се назад из темата обаче не намерих това което търсех, може и да съм го пропуснал. Колата е А6 ц5 98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някой познат   да  пробвате  с  ВагТахо  или  Ваг Командър  дали ще се  впише в таблото --- или направо  да се  обучи ключа.

В краен случай и на автоключар  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/6/2019 at 0:19, Syrrixx написа:

Имам въпрос, решил съм да програмирам нов ключ обаче нямам Пин-а който трябва за да имам достъп до самото кодиране. Какви са начините да се сдобия с въпросния Пин за да си обуча новия ключ. Рових се назад из темата обаче не намерих това което търсех, може и да съм го пропуснал. Колата е А6 ц5 98

Ако си в София мога да ти помогна. Имам VAG Tacho с него ще извадим PIN-a от таблото.

 

ПС: Ключар ще ти "одере кожата". До колкото знам ключарите взимат около 50лв

Редактирано от mpelov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...