Jump to content

Recommended Posts

С коя нова версия питаш дали ще работи? Този кабел не работи с по-нова версия на VCDS от 409 и поддържа коли до 2005 г. които не са на CAN.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със синия кабел и VCDS 409.1 ще можеш да четеш грешките и да програмираш повечето неща, но не всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Преди 20 часа, Toshko написа:

Някой в София продава ли кабел от последните версии?

 

Последната версия е за съвсем нови модели и е двойно по-скъпа от да кажем версия 12.12, която покрива всички модели преди 2014 г. Но ако толкова държиш да е последната (въпреки се няма да видиш никаква разлика на твоята кола) ето: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не държа да е последната версия точно заради цената, но имам голфче от 2016-та година и ми се иска кабелът, който купя да работи и с него. За това си мисля (без да имам познания по темата), че трябва да взема кабел верси 17 или по-висока. Съответно, ако мога да намеря кабела с някой лев надолу от този, който CVT ми изпрати ще е супер. Но ако е сложна работа да си намеря такъв не е проблем да взема и този с последната версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на РосТек се вижда точно коя версия до коя година коли покрива. За Голфа от 2016-та ще ти трябва версия 16.8 или по-нова: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията! А на самия VAGCOM има ли как да изтегля по-стара версия, съответно за по-стария кабел? Като гледам на сайта ми предлага само последната версия за изтегляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този сайт нищо не изтегляш. Кабелите които се продават в България от Китай са пиратски, така че винаги трябва да използваш софтуера който получаваш на CD с кабела. Ако свалиш официалната версия от сайта, тя най-вероятно ще засече че кабела е пиратски и ще го блокира, така че да не можеш да го използваш в бъдеще.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от sklad66 си се ъпдейтва официално версията на VCDS и аз отново бих си взел от там.

 

П.П. официално - в смисъл, че получавам ъпдейт, докато съм вързан с кабела, инсталирам си го и тръгва всичко. С другите китайки, както е писал CVT, това не е възможно.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е само докато РосТек ги усети и няма гаранция че няма да ги блокира при следващата версия на VCDS. :)

 

Според мен РосТек са си виновни за цялата работа. Софтуера им се използва вече 10 години в цял свят от милиони потребители, (повечето без лиценз), а все още са фирма състояща се от 20 човека.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега писах на склад 66 относно кабела, който продават. Отговориха ми, че не работи с оригиналната версия на VCDS.

Също така бяха много лаконични и изобщо не обясниха как може да се използва техния кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелът от линка в olx, обявен като HEX-V2 е измама.

Само корпуса му прилича на V2.

Вътре емулира HEX-USB+CAN, но с много по различен хардуер. Не може да се обновява или преработва, така че да работи нормално. Когато се тества, става ясно какъв е.
Въобще OLX е любимият терен на измамниците.

 

Рос-Тех предлагат HEX интерфейса от 2004г.

Новите автомоили не се появяват веднага в съответната версия на VCDS, трябва да мине известно време (1-2години) за да бъде добавена поддръжка на прилично ниво за даден модел.

Например с версия от 2012 е необосновано да се очаква поддръжка на кола от 2014г.

 

Ние предлагаме съвместим интерфейс, този модел е от 2010г и от тогава се обновява без проблем.

Работят на 100% като оригиналните, дори с няколко ограничения по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е никаква измама, а си е чисто и просто пиратски, като всеки друг който се продава в България. Колегата може да иде и да по провери на колата си преди да го купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAGCOM, вие не сте ли от склад 66? Поне линковете от вашия пост водят към сайта на тази фирма. Днес през деня писах на въпросната фирма и от там ми отговориха, че кабелът, който предлагат не работи с официалната версия на VagCom. Попитах след като е така как се използва кабела и все още няма отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко необходимо идва с продукта, има ръководство на български за инсталиране, обновяване и използване.

Отговорил съм ви и аз на емайла около 17ч., моля проверете. Ако по някаква причина не сте получили отговора, пишете ми на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав сте грешката е моя. По някаква причина телефонът ми не е получил известие за дошлият email. Мисля, че може да продължим на лични съобщения, за да не спамим прекалено много темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали кабела е блокиран? Преди 2 седмици ми умря харда и се наложи наново да правя цялата операция, обаче по 3ч. на ден пробване всякакви варианти, просто си не става.... Отново не мога да го подкарам и си мисля, че съм уморил стария кабел. Днес ми дойде втори от склад66, обаче не мога да отворя диска, за да инсталирам неговата си версия.. Та, има ли откъде да видя дали съм блокирал стария кабел? Имам спешна нужда да тръгне.. Благодаря Ви! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалиго от саита на ростех 19.6 версията

може и от саита  на склада

Редактирано от plamen 73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, лаптопът ми изгоря, а на него ми беше инсталиран ВАГ комът. Имам друг лаптоп, но няма CD, за да си инсталирам софтуера.

Прехвърлих цялата инсталациона папка от единия хард на другия, но не ми засече кабела. Ако сваля същата версия на програмата (откъде) дали ще тръгне? Имаше ли специфика при инсталирането?  Старият е:

Running on Windows 10 x64

VCDS Version: 17.1.3.0

Data version: 20170220 DS267.3

 

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...