Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Здравейте! Има ли колега от гр София, който да ми помогне за инсталирането на Vag-Com? Купих си кабел и момчето , от което купих кабела инсталира програмата на лап-топа и всичко работеше в рамките на няколко месеца. Обаче, явно при някое обновяване на Уиндоус, програмата се деактивира. Имам нужните файлове и пробвах сам пак да я преинсталирам, но не успях. Компютрите не са ми сила и явно не правя нещо както трябва, за това имам нужда от помощ от някой разбиращ. Момчето, от което купих кабела не е от София и скоро няма път за насам, за това и отправям молбата си тук. Ако има някой, който би ми помогнал , да се разберем и през някой почивен ден, да се пробваме да инсталираме програмата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Този софтуер да няма някакъв срок на годност? Ползвах го 4-5 месеца без някакви проблеми, но от вчера изобщо не тръгва.

FATAL ERROR: 5233 

Опитах преинсталация, но нямаше ефект. Инсталирах я и на друг компютър и пак същото.

Версията която ползвах е 20.12.0.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ipb написа:

Този софтуер да няма някакъв срок на годност? Ползвах го 4-5 месеца без някакви проблеми, но от вчера изобщо не тръгва.

FATAL ERROR: 5233 

Опитах преинсталация, но нямаше ефект. Инсталирах я и на друг компютър и пак същото.

Версията която ползвах е 20.12.0.1

Продавача  да  ти  помогне  

Виж в Диспечера на  Устроства  дали  вижда кабела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nicoldy said:

Версията с която е дошъл кабела ли се ползва или е ъпдейтната?

С кабела дойде диск с доста версии и съм използвал само последната. Не съм ъпдейтвал. Спомням си, че програмата се пускаше дори и без съм закачил кабела и да се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Torrro ако продавачът има желание да ти помогне - инсталирайте си anydesk, разменете си номерата и при наличие на интернет той може да вижда твоята машина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега от форума ми помогна и проблемът е разрешен.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля да сменям кабела и се чудя за vas6154 който  се продава в алито. Някой пробвал ли го е и дали има смисъл? Блазни ме, че може да работи безжично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Evgeni K. написа:

Мисля да сменям кабела и се чудя за vas6154 който  се продава в алито. Някой пробвал ли го е и дали има смисъл? Блазни ме, че може да работи безжично

 

То безжично, ама още по-дълго не можаха ли да го направят? 😆

Вземи OBDeleven. Поне няма да го удряш с коляното ако стои постоянно включено.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, netizen said:

Работил ли си с ODIS? Доста по-различно е от VCDS. 

Не съм, затова питам.

А това обд11 не ми изглежда много надеждно. Дали ще има всички възможности като всдс?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се каже на 99% го покрива, както и разни автоматизирани неща. 

Мисля, че вече е с годишен абонамент OBDEleven. 

 

Мога да ти проверя конкретни неща ако искаш? Имам VCDS, VCP, ODIS, OBDEleven. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OBDEleven е доста читаво и 90% от нещата няма да имаш проблеми, мен лично ме дразни, че елементарни неща като кодиране на темпомат на 8P примерно не са възможни с него, но това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, със сигурност обд11 отпада. 

Одис до колкото съм запознат покрива функциите на всдс и отгоре. Няма нещо, което във всдс да може, а одис не. 

Нищо конкретно, просто реших, че е време за качване на нивото. Да, за лична употреба и евентуално някой познат, ама краста си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

ODIS е за предпочитане според мен. Хардуер от склада, осигуряват обслужване, няколко пъти им пращах кабели за диагностика и ремонт.

Осигуряват и последни версии софт. ОДИСа го ползвам безжично, не виждам някаква разлика във скоростта. Въпроса е да е стабилна връзката.

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 21.11.2021 г. at 9:51, TiL написа:

С Одис всичко става по-бавно при мен. Като добавим и гигабайтите на програмата... С кеф си джъткам с vcds hex2

 

+1 VCDS HeX2 е най-доброто за сега като възможности, ако ще си давате парите за някаква диагностика, силно препоръчвам да отидете в "Склада" и да се обзаведете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги има ли начин да се направи забавяне на присветкането на дълги? Тоест като дръпна лостчето след 0.5сек. да се включва светлинния клаксон (дългите)? Става дума за А3 фейслифт с халогенни фарове. Не лупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги.

Имам проблем с кабел от склад66  HEX-USB+CAN.Закупих кабела октомври месец 2021г. след един месец кабела престана да работи и го занесох на ремонт гаранционно в склад 66.Диагнозата беше изгорял  FTDI.След като го отремонтираха и ми го пратиха го прибрах без да го пробвам(моя грешка).В неделя трябваше да изтрия една грешка,вкл.кабела и нищо.При свързване с лаптопа изписва ОК, като го включа в ОБД-то интерфейса не е намерен.След уговорка с фирмата днес  03.02. го занесох пак и диагнозата е същата FTDI изгорял.Смениха ми кабела с нов като ми казаха че ако го изгоря пак ще трябва да си заплатя ремонта.

Кабела се включва само в личния ми лаптоп и САМО И ЕДИНСТВЕННО на батерия без никакви зарядни.

Дайте съвет къде греша с работата на кабела,USB на лаптопа ли е проблема,буксата на колата  или аз.

Благодаря предварително.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С някаква стара версия на Windows ли го използваш? Питам защото през 2014 г. FTDI нарочно бяха пуснали един драйвер през Windows Update който изгаряше всички китайски не-лицензирани FTDI чипове. Натиснаха ги отвсякъде и след няколко месеца го махнаха, но ако си със някакъв стар Windows който не е ъпдейтван от тогава, може точно това да става: цък!

 

FTDI чипа е от страната на компютъра, така че е възможно и разбита USB букса да го гори. Появява ли се изобщо в Device Manager след като включиш кабела към компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах го с win 7.В неделя инсталирах win 10.Това показваше при тест вкл. в лаптопа стария кабел.

Просто искам да разбера как да си защитя новия кабел който ми дадоха от склад66.

Screenshot_2022-01-30-18-58-48-835_com.miui.gallery.jpg

Редактирано от mahaloto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...