Jump to content

Recommended Posts

15 hours ago, vasdan said:

Мерси колега

 

Колега, вчера трябваше да преинсталирам драйвери и се сетих че драйверите на VAG-Commander 2.5 и 3.6 са само за 32-битова ОС. Ако си на 64-битов Windows няма да ги намери. Аз го въртя на Windows 7 (32-bit).

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те имат добър съпорт.  Какво казват за проблема?

Не ми е останало време да инсталирам на чист виндовс за да знам къде е проблема, и не съм ги търсил де поради тази причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни и ги питай. Може да е нещо елементарно, за което да изгубиш много време да го локализираш.

Като примерно някой ъпдейт на фреймуорк-а или направо грешна версия на фреймуорк с конкретната 10-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, CVT написа:

 

Колега, вчера трябваше да преинсталирам драйвери и се сетих че драйверите на VAG-Commander 2.5 и 3.6 са само за 32-битова ОС. Ако си на 64-битов Windows няма да ги намери. Аз го въртя на Windows 7 (32-bit).

На 32 бита съм. Мерси пак за указанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие при мен, с VCDS 15.7.4 на чисто нов win7 се открива кабела: 

http://prntscr.com/cdaf7i

 

с VCDS 16.8.0 не намира кабела:

 

http://prntscr.com/cdaelf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа, че едното асембли на VCDS е заразено с Троянски кон и разкарах софтуера, отделно че на 20 пускания тръгваше 1 път :steinigung:. С по-стар софт пък винаги ми казва, че кабела не е включен в автомобила. Към момента имам кабел 15.7, но нямам програмата, а в сайта на Ross-tech не им работи download страницата.

 

@netizen Аз съм си направил виртуална машина за такива тестове, ако искаш мога да ти я пратя или може да пием по едно кафе и да тестваме.

 

На някой случайно да му се намира софт за 15.7, ще съм му много благодарен ако даде линк или го изпрати? Мерси предварително.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих 15.7 версията, но при тест на кабела отново ми казва, че не е включен в колата, а реално е. Диода на кабела свети в зелено, което би трябвало да значи че е ок. Някакви идеи как да оправя този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във виртуалната машина евентуално. Пробвай директно на лаптопа. При мен е така с нов модел лаптоп и USB 3.0 и по-стара версия на VCDS. На старият ми лаптоп всичко си работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова излиза че добър вариант е ... купи си един стар лаптоп за 100лв,
боцкай VagCom-a и хем това в онова (кабела в OBD-то де) :hilezh: , хем душата в рая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, drob4o said:

Във виртуалната машина евентуално. Пробвай директно на лаптопа. При мен е така с нов модел лаптоп и USB 3.0 и по-стара версия на VCDS. На старият ми лаптоп всичко си работи нормално.

Това го пробвах, същата работа.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само на виртуалки ги ползвам тези кабели. Имам инсталатор на 15,7,4 ако ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го намерих, сега проблема ми е че винаги отчита че кабела не е включен в колата, дори и да е. Май кабеляка работи само с 1 версия на софтуера, която аз няма да инсталирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е - не се пропоръчва да се ъпдейтва VCDS. Точно коя версия ти трябва? (На самия кавел би трябвало да си пише.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е 15.7, софта 15.7.4. Софта, който дойде със кабела също е 15.7.4, но е пипан един файл (асембли) и има някакъв троянски кон в него. Ще го помъча малко, ако не стане си поръчвам най-новия от sklad66 и тоя го засилвам в земята :hilezh:

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах 3 различни сайта от където можеше да се свали. И трите не работят от около 3 дни. Май Ross-Tech са ги натиснали!

 

Не си унищожавай кабела - просто трябва да му намериш софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , Моля за помощ по следния проблем . Колата е Олроуд 2.7Т с типтроник 5НР19  . Преди време си спомням ,че свалях и качвах предавки на типтроника директно от бутоните на волана , без да съм включил типтроник опцията от лоста , дефакто както си беше на Д можех да си свалям предавка надолу директно чрез натискане или на левия или на десния волан . После дадох колата на приятел , с молба да ми активира автоматичното включване на светлините при запалване . Пипал е някакви опции с Ваг-Кома , като нито успя да ми активира ДРЛ-а , като сега мога да сменям предавките от волана само ако съм бутнал лоста в дясна позиция, а ако е на Д , вече не става . Търсих в нета но не успях да разбера как да върна предишните настройки , които ми бяха доста удобни . 

Ако може и съвет как да си активирам автоматичното стартиране на късите светлини при палене или даване на контакт при Олроуд Ц5 . За справка само ще кажа ,че ваг-кома не ми се свързва с 09,  35-ти канал , както и с 46-ти .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че трябва да си кодираш превключването на New Shifting strategy. Някъде във форума беше обсъждано сменянето на стратегиите на типтроника, можеш да потърсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... edit :

намерих решението :

Here's the codes form the V6 motor cars(our codes are 7 digit, pad with zeroes):
Codes for '02 allroad 2.7T Tiptronic with Drive and Sport modes, and Tip steering wheel controls:

01002 = Stock coding; live steering wheel Tiptronic controls in Tip mode only; new Tip strategy, DSP active.

00002 = Live steering wheel Tiptronic controls in D, S or Tip mode; new Tip strategy, DSP active.

01012 = Live steering wheel Tiptronic controls in Tip mode only; new Tip strategy, DSP inactive.

00012 = Live steering wheel Tiptronic controls in D, S or Tip mode; new Tip strategy, DSP inactive.

01022 = Live steering wheel Tiptronic controls in Tip mode only; old Tip strategy, DSP active.

00022 = Live steering wheel Tiptronic controls in D, S or Tip mode; old Tip strategy, DSP active.

01032 = Live steering wheel Tiptronic controls in Tip mode only; old Tip strategy, DSP inactive.

00032 = Live steering wheel Tiptronic controls in D, S or Tip mode; old Tip strategy, DSP inactive.

-- New Tiptronic strategy is: "when the shifter is in the Tiptronic gate, the transmission will automatically shift up or down based on preset RPMs and throttle position values."

-- Old Tiptronic strategy is: "when the shifter is in the Tiptronic gate, the transmission will hold gears to RPM redline. When the car is braked to a stop, first gear will automatically be selected."

Редактирано от CheFolino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги искам,си взема кабел /vag-com/  гледам ги в Алиекспресс версия 409 е по 3/4 евра, но хора ми казват да търся 12.12. някой да сподели мнение? Става въпрос за А4 Б5 от 98 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Главното предимство на по-новите версии е че работят с по-новите модели. Тук можеш да видиш коя версия какво поддържа: цък!

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...