Jump to content

Водороден генератор


Recommended Posts

Виж. На всекиму е ясно че водород може да гори.

Абсолютно е възможно да се движи МПС с водород.

НО!

За разлагането на водата трябва енергия. Много енергия. Която в самоходна машина няма от къде да дойде. В твоя клип ползват Н2 + О2 за да правят заварки. Няма проблем.

Но това е СТАЦИОНАРНА машина която се захранва от контакта.

За да се направи водороден автомобил трябва някой да произведе водорода извън автомобила. Просто защото съоръженията ще бъдат толкова тежки че колата няма да се движи.

В твоя случай сложи 120 Ампера акумулатор на скутера да видим дали ще тръгне. ;) Дори и да тръгне ще върви 3 минути. Просто няма смисъл.

Онези диванета от клиповете с ННО показват как работи колата на празен ход. С 200 Вата енергия? ;) Буаайахахаххаххахах....

Вече си се убедил какви енергии трябват за разлагане на водата.

Водата е нещо което се разлага ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТРУДНО.

Зарежи водорода и мисли по осъществими проекти. ;)

----------

Между другото...

Ако на твоя скутер му сложиш 100 А акумулатор и подходящ ел. двигател (около 1 Киловат поне) ще може да се движиш поне 1-2 часа без да правиш фантасмагории. Ето това е реален проект.

-----------

За тези които им се играе все още с ННО газ.

Разделяйте водорода от кислорода и го подавайте като два отделни газа там където ще горят. Както е при оксижена.

Водородокислородната смес е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕСТАБИЛНА и ИЗБУХЛИВА!

Пробвано е. :hilezh:;)

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 393
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Жоро, бате, при подходящи условия не е трудно да разградиш вода (чрез електролиза), но в кислородна среда водородът е взривоопасен. И то яко. Всъщност има начин кола да върви с вода и това се знае. Въобще не се ебавам. Лошото е, че нито един от нас няма да го постигне в гаража си. Нито ще доживее подобна реалност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички искате да карате само на вода? С нно в добавка има повече смисъл, според мен .Икономията на гориво и разликата в мощ. е различна при бензин и дизел и вида на мотора.Тази тема съм я пуснал аз и съм пробвал за разлика от някой,които само ръсят (мозък.)Икономията си заслужава ,ако караш,но не само до офиса

Защо всички искате да карате само на вода? С нно в добавка има повече смисъл, според мен .Икономията на гориво и разликата в мощ. е различна при бензин и дизел и вида на мотора.Тази тема съм я пуснал аз и съм пробвал за разлика от някой,които само ръсят (мозък.)Икономията си заслужава ,ако караш,но не само до офиса
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички искате да карате само на вода? С нно в добавка има повече смисъл, според мен .Икономията на гориво и разликата в мощ. е различна при бензин и дизел и вида на мотора.Тази тема съм я пуснал аз и съм пробвал за разлика от някой,които само ръсят (мозък.)Икономията си заслужава ,ако караш,но не само до офиса

Не забравяй какво ти написа Мечо за Нобеловката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и спорет мен да ползваме hho като добавка има смисал и дига кпд-то я помислете колко много енергия се губи от автомобила пот формата на топлина

и колко енергия има в литър бензим аз лично не мисля че сегашните коли пък било те и с инжекции му ползват цялата енергия плюс това е безопасно защото го прави на момента и не може да направи толкова много газ че да дигне автомобила ви във въздоха ползвах литър гориво hho което не беше под налягане и си подкарах скутера на високи обороти отзат хвърляше струя водни пари мирише много по хубаво от скапания бензин а не си и помисляйте да скаладирате hho тва гърми яко само една искра му трябва ако е само чист водород може не мисля че с тази добавка на hho се нарушава основния физичен закон Закона за запазване на енергията по скоро се оползотворява по добре енергията на бензина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

от две седмици и аз съм с такова устройство. ефекта при мен е 10% снижаване на разхода и по лека работа на двигателя. само се чудя през зимата какво да правя с тая вода . тя ще замръзва ,а не ми се точи всяка вечер системата щото при мен е малко по сложно - водата циркулира през специално радиаторче за да се охлажда и системата си има собствена помпа и за да източа водата трябва да махам някои от маркучите. и без това тази операция я правя всяка седмица за да сменя разтвора и ставам целя на нищо :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, любимата ми тема се е ъпнала.

от две седмици и аз съм с такова устройство. ефекта при мен е 10% снижаване на разхода ...

И на мен последния месец разхода ми падна на 8.2/100 на Реното. Отдавам го на намаления трафик в София и по-бързото загряване на двигателя (по малко време карам на смукач). Всъщност моята икономия е по-добра от твоята защото разхода ми падна с 18%. От 10/100 на 8.2/100.

Съвет:

Махни HHOто за да си оправиш разхода. :flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, любимата ми тема се е ъпнала.

И на мен последния месец разхода ми падна на 8.2/100 на Реното. Отдавам го на намаления трафик в София и по-бързото загряване на двигателя (по малко време карам на смукач). Всъщност моята икономия е по-добра от твоята защото разхода ми падна с 18%. От 10/100 на 8.2/100.

Съвет:

Махни HHOто за да си оправиш разхода. :flower:

ако караш в покраинините на софия може и да ти даде разход като на извън градско . няма да споря с теб щото е безмислено . знам как ми харчише колата знам как харчи и сега ......въпроса ми беше друг . а именно какво да правя през зимата за да използвам този генератор без да замръзва водата в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако караш в покраинините на софия може и да ти даде разход като на извън градско . няма да споря с теб щото е безмислено . знам как ми харчише колата знам как харчи и сега ......въпроса ми беше друг . а именно какво да правя през зимата за да използвам този генератор без да замръзва водата в него.

Не кара в покрайнините. Всеки ден си кара от дружба до идеалния център. Но това е офтопик

По темата:

А какво да правиш ти каза човека - замени водата с въздух :hilezh:

П.С. Сериозността на втората част на отговора ми отговоря на сериозността на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не кара в покрайнините. Всеки ден си кара от дружба до идеалния център. Но това е офтопик

По темата:

А какво да правиш ти каза човека - замени водата с въздух ;)

П.С. Сериозността на втората част на отговора ми отговоря на сериозността на темата.

и аз като ходя до крайните квартали ми дава разход като за извън градско но проблема е ,че живея в идеалния център и въртя по 60км на ден в широкия център но както казваш това е офтопик и в случая няма значение . ;) въпроса е към тези които имат такъв генератор и знаят за какво става въпрос ;)

Редактирано от kamus11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
...а именно какво да правя през зимата за да използвам този генератор без да замръзва водата в него.

Сипи и сол. Така ще подобриш и добива на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Загубиха се производителите на горливи газове.

Ето един много избаран сайт за hho - VADAENERGY

Дори данни дават -

Production level is at 1.0 to 1.8 liters per min. at 15 amps it produces 1.2 lpm. and can run continuously.

Ехаа, само 15 Ампера (200 Вата) и правих 1.2 литра горлив газ в минута. Може би ще стигне за празен ход?

---------------

Друго инфо по въпроса - BROWNS GAS INFORMATION

Brown's Gas and Energy by Tom Napier

So-called Brown's Gas is a mixture of hydrogen and oxygen gas prepared by electrolyzing water. Generators which prepare Brown's Gas are sold for welding. Brown's Gas has also been proposed as a fuel for internal combustion engines and as an input gas for fuel cells. Here I propose to examine the energetics of Brown's Gas and the practicality of these latter applications.

All calculations are made in metric units with occasional translations. I shall also refer mainly to the mass of the gas since using volumes requires specifying the temperature and pressure. For illustration some masses will be translated into volumes at one atmosphere pressure and room temperature (75 F).

In electrolysis the output rate is a function of the molecular weight of the product, its valency and the total current passing through the electrolytic cell. One Faraday is that amount of current which will produce one gram.mole of a product with a valency of one. To split water, H2O, into H2 and O2 takes two Faradays per mole, that is two Faradays will convert 18 grams (about 0.635 oz) of water into Brown's Gas.

Two Faradays is equivalent to 193038 Coulombs. This equals the product of the current through the cell in amps and the time in seconds for which it passes. For example, if 5 amps pass through the cell it will take 193038/5 seconds or 10.72 hours to electrolyze 18 grams of water. Thus the output of a Brown's Gas generator operating at 5 amps would be 1.678 grams of gas per hour. At 500 amps the output would be 167.8 grams per hour and so on.

A cell running at 500 amps would produce 364 liters of Brown's Gas at atmospheric pressure every hour. (A liter of gas is about as much as a quart milk carton will hold.) My guess is that a welding torch uses some tens of liters of gas a minute. A practical Brown's Gas welder thus either has to operate at currents higher than 500 amps or must be operated in bursts.

Normally the current passing through the cell comes from a step-down transformer. At DC it takes some 1.7 volts to cause an electrolytic cell to operate. That is, our 500 amp cell is operating with a continuous power input of 850 watts. The AC input will be somewhat higher than this, depending on the details of the construction of the generator. Let's assume 1000 watts. That is, to generate 168 grams of gas requires one kilowatt.hour of electrical input or about 10 cents worth of electricity.

Suppose we wanted to run an internal combustion engine on this gas. How much energy would we get out? If we burn Brown's Gas we get pure water vapor. Burning 18 grams releases 242000 Joules of heat energy or 229.5 btu. (Allowing the vapor to condense would yield an additional 44500 joules, 42.4 btu, but in any conventional engine this output would only appear as waste heat and will be ignored.)

Thus if we drove an engine with 168 grams of gas per hour we would be putting 2.26 million joules per hour of heat energy into it. Operating at a plausible combustion temperature the thermal efficiency might be as high as 50% so we would get out 1.13 million joules per hour or 314 joules per second, that is 314 watts.

The bottom line is that we have put in about a kilowatt of electrical energy to get out under a third as much in mechanical energy. Considering that the efficiency of an electric motor would be over 85% there is no justification at all for using a Brown's Gas generator and an internal combustion engine. An electric motor would do better at less cost and with far greater reliability.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

grizzly какво толкова си се заял с тея хора? Ти като неможеш (не искаш) да откриеш или да конструираш нещо па макар и малко, с което може примерно да си намалиш разхода на колата то тогава си мълчи. Аааа или те е яд на умните хорица които все нещо откриват а ти неможеш. Другият вариант е да си си направил такъв генератор (примерно) и да претендираш че това не е възможно да стане защото искаш само ти да се облагодетелстваш от него. За друг вариант не се сещам освен ??? че си прост. ти си избери един от трите. Макар че не искам изобщо да те обиждам но това са вариантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'во? Регна се само за да кажеш на един от мозъците на форума, че е прост ли?

Лошото е, че при тебе няма варианти.

както казах преди не искам да обиждам никой но той изобщо не се обосновава с никакви факти или поне не иска да ги чуе и да ги приеме за възможни. не е ли така отречи го ако можеш. Пък инъче нека да се изказва така ама то говори много лошо за него и неговото възпитание примерно. а пък не съм казал че е прост. Щом ти му избираш този вариант аз ще замълча. бих си изказал и моите неща които съм правил по отношение на този генератор но виждам че в този форум няма смисъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може много да си говорим... но всъщност не разбираме водата... така или иначе самото и съществуване е малко абсурдно.

С плочи за разлагане на водата с прав ток до ННО... отдавна е изследвано и му е намерено КПДто...не става. И е опасно за съхранение.

Обаче ако се замислим малко преди 30 години микровълновата печка не беше от най-известните устройства, а тя е част от откритията по отношение на водата.

Ако нещата бяха лесни за обяснение... обяснете катализационните процеси например, или коанда ефекта,кавитацията, или някой друг абсурд .. който ни води в посока различна от текущо познатата НИ физика.

Никой не знае дали при друга честота, друг волтаж и друг принцип на предаване на енергията по отношение на водните молекули, няма да се случи нещо друго с водата... като му дойде времето ще разберем.

А до тогава - не спирайте хората които си мечтаят... дори и опитите им да са обречени на провал.

М.Фарадей е направил много открития.. и знаете ли защо??..- защото за целия си живот е направил над 16000 опита с електричество.

Може би ако беше достигнал до опит номер 999999999 можеше да знаем много повече и за тока и за водата и за други неща.

Важното е да мечтаем и да не спираме......

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам защото сте се хванали за водата. Тя е най-неблагонадеждния енергиен източник. Никой не я е виждал да гори. А ако някак си гореше досега планетата да е избухнала.

С няколко милиона светкавици дневно + цялата налична менделеева таблица за катализатор... НЯКОЙ ДА Е ВИЖДАЛ ГОРЯЩ ИЗВОР?

Обаче планетата е съставена от мечтатели които се надяват... А не се сещат че всъщност петрола е БЕЗПЛАТНО полезно изкопаемо което се продава на измислена цена. Не пречи да се въведе акциз върху водата за горене в бъдеще което ще опорочи идеята. :D

-----------

Водата за мен е безперспективна. Виж, има десетки други много по-реални проекти за които никой не говори:

1. Производство на етилов/метилов алкохол от биомаса. На български се казва "ракия".

Производството на спирт отдавна е усъвършенствано в домашни условия, 100% екологично е, изисква лесно достъпни природни ВЪЗООБНОВИМИ източници (плодове и/или зеленчуци). Няма внос, заговори, петролни магнати и т.н.

Бразилия масово употребява ГАЗОХОЛ за транспорт. И всеки бензинов двигател (за дизел не знам) може лесно да се направи да работи със спирт. Който е и високооктанов и съдържа допълнителен кислород в молекулата си.

2. Производство на петрол/дизел в домашни условия. LINK.

Разбира се чудесо би било това да бъде държавна политика свързана с развитието на селското стопанство.

За съжаление от това развитие няма чиста далавера (комисионни) и съответно интереса е нулев. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той изобщо не се обосновава с никакви факти

не се обосновава, защо за всеки средно технически грамотен човек, които не е спал или е..л в часовете по физика в средното училище е ясно че има фундаментални физически закони, които правят невъзможно да се ползва този процес, без влагане на повече енергия отколкото се получава.

Това е все едно да изкаш обосновка защо човек не може да лети с крила.

Както ти каза колега, заминавай да сереш другаде. Препоръчвам ти тийн форум или бгмама :)

Редактирано от danvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше в един филм ... "Мъже в черно" една много добра реплика....

- Преди 4000 години всички са знаели, че земята е плоска (и се носи от 3 слона примерно)

- Преди 400 години всички са знаели, че слънцето обикаля земята

- Сега всички знаят че водата не гори... и че няма извънземни..просто всички знаят.

Всъщност не знам защо се палите толкова... ако не гори - добре това вече го знаем. Ако човека я запали.. пак добре.

(Не ви предложи да си купите най новата установка за ННО САМО за 400лв с възможност да я върнете веднага, просто споделя идеите си или нещо което е прочел)

По отношение на фундаменталните закони....единия от тях май ще си замине като включат в действие новия ускорител в ЦЕРН. Тогава пак ще можем да си поговорим.

По отношение на физиката за 7ми клас.... това е просто физика за 7ми клас. После има още доста физика, ама наистина още мнооогоооо физика.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...просто споделя идеите си или нещо което е прочел...

Само ако ми покажеш някой тук (освен мен) да е споделил някаква ИДЕЯ?

Нивото е "говори се че един познавал друг който чул че един карал с вода и имало ГОЛЯМА полза".

Ако имаше нещо което да работи на вода отдавна щеше да се ползва от армията. Поне на една държава. Или мислите че там са идиоти и им се стопанисват милиони тонове горива?

Вярвам че може да се направи hho генератор с който да бъде запален някакъв бензинов двигател. На празен ход.

Сигурен съм че няма начин да се направи такъв генератор че да се движи кола (1 тон) с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам идеи, ама как да ги споделя като всичко реве че така не ставало. Пък и Рудолф Дизел е казал ... докато не си готов с нещо.. не го показвай на никого. По отношение на водата...може и да има начин да става.. просто това да не е посоката.

Идеята ти за засаждането на захарна тръстика за етанол.... смятах цял час и се оказа, че само с това не става.

Земята е със 37% използвана територия а от тях само 20% стават за такива култури.

За да захраниш земята с това гориво ти трябват минимум 5% от цялата използваема територия само с тръстика..

.т.е ще останем гладни ако насадим всичко с тръстика.

Т.е това не е изхода.

Истинския изход е някъде около ядрените реакции и слънчевата енергия... ама това няма да е скоро.

Те са под такъв контрол, че дори и да има начин няма да го видиш скоро. Миналата година американци измислиха покритие (нещо като боя) на 1/10 от цената на силициевите колектори със 70% от ефективността им.... но нещо зачезна откритието. Германци направиха 10 пъти по добра батерия.. пак литиево йонна ама малко по-друга. Преди 20 години е измислена свръхпроводимост при само минус 163..т.е постига се с не толкова сложни системи като за минус 271.

Всичко това няма да го видим скоро... цената на петрола просто ще си расте и ние ще си плащаме... такава е СИСТЕМАТА.

Гледал съм много филмчета за свободна (безплатна енергия) и 90% от тях са си чиста шарлатанска история. Обаче в някои има интересни необяснени неща.

За момента не вярвам че някой е постигнал нещо приложимо в практиката. Стационарен мотор от 125 кубика на празен ход не доказва нищо по отношение на енергията при условие че си проложил 15А ток.. това не е малко ток. Никъде не виждам калкулации, ама защо да не опиташ да направиш нещо такова, може да ти дойде някаква идея , някякво подобрение.. "ключа от палатката" да кажем.

Когато видя, че нещо е с комерсиална цел... значи не е това посоката. Ако откриеш нещо такова имаш само един шанс... да го дадеш безплано на всички за да не бъдеш унищожен. И не става със селски номера.... Т.е "аз ще си джиткам евтинийката и комшията нищо нема да знае".... това мислене го има само при доста изстрадали душички.

Когато искаш пари, значи се подчиняваш на идеологията на реда и обществото в този свят. А тази идеология е създадена за да те контролира.

Аз съм решил да проверя някои неща.. дори и нищо да не стане... идеята ми е далеч от това да си правя колата на вода. Просто не струва за инвестициите които трябва да се вложат в опитни постановки. А пък парите ще се наложи да си ги изкарваме по стандартния начин..т.е да бачкаме. И ще трябва да си плащаме тока и бензина... просто така трябва!!!

Нещата никога не се случват без познанията да са преминали точката за качествен скок... но за да стигнем до там просто не трябва да спираме.

Изказванията, че това всяко дете го знае... ами това значи че просто никога нищо няма да стане.. нямаш посока.. няма как да стигнеш ,като не знаеш къде искаш да отидеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Къде се загубиха спецовете по водородни захранвания?

Айде че и на мен ми се кара без пари. :)

.....Гледал съм много филмчета за свободна (безплатна енергия) и 90% от тях са си чиста шарлатанска история. Обаче в някои има интересни необяснени неща.

За момента не вярвам че някой е постигнал нещо приложимо в практиката. Стационарен мотор от 125 кубика на празен ход не доказва нищо по отношение на енергията при условие че си проложил 15А ток.. това не е малко ток. Никъде не виждам калкулации, ама защо да не опиташ да направиш нещо такова, може да ти дойде някаква идея , някякво подобрение.. "ключа от палатката" да кажем.

Тия филмчета са 100% ментърджийски. Дай едно в което да казват нещо смислено. Всичко е ефекти и шмекерии за балъци. Светът е пълен с майтапчии. А 15 Ампера е нищо на 1 Волт примерно. По-скоро въпросът е в отношението на вложена към получена енергия. Ако може да надмине 100%... Ееехххх, мечтиии.

....Идеята ти за засаждането на захарна тръстика за етанол.... смятах цял час и се оказа, че само с това не става.

Земята е със 37% използвана територия а от тях само 20% стават за такива култури.

За да захраниш земята с това гориво ти трябват минимум 5% от цялата използваема територия само с тръстика..

.т.е ще останем гладни ако насадим всичко с тръстика.

Т.е това не е изхода.

А не може ли да използваме отпадната листна маса от други производства. Слама примерно. От ориз, пшеница, слънчоглед и други технически култури.

Някъде тук беше темата за домашно производство на нафта в САЩ. Работи.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се загубиха спецовете по водородни захранвания?

Айде че и на мен ми се кара без пари. :)

Водородът е неустойчив при определени обстоятелства и става избухлив, така че се опасявам да не би да не получиш вест от тях никога вече... :)

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...