Jump to content

Свети ми лампата за накладките!дайте съвет


sashko_sashko

Recommended Posts

Провери ли буксите при колелата.

Кабелите са здрави, но в буксите вътре едвам намерих метал да ги дам накъсо. Беше яко изгнило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 20 часа, vanioj написа:

 И на ВАГ комп-а не показва грешки , ходих на сервиз .АБС-а няма грешки също. Механикът ми е грамотен перфекционист , четохме , гледахме по схеми - каквото сме проверили - здраво е . Пищи и мига , много дразни . Карам така вече около 1500 км . Колата е на 300 000 км , 01 1995 г. без борд-комп , почти в оригинален вид .

Самия датчик на казанчето на спирачната течност проверете. Ако е наред той тогава друго табло..Обикновените табла без борд и чек имат проблеми в схемите си и се е случвало дори тук в форума има тема някъде как въпросната удивителна си е проблем на таблото не на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И буксите са здрави , разглобени , почистени , перфектни , меря краят на веригата - буксата на таблото - цяла е . Датчика на казанчето съм го проверил по сервизното описание - работи . 

 Дано да е таблото , лесно се сваля крушката .Ако ми попадне някое ше го разменя .

 Мойте опасения са да няма друг проблем , който да ме остави някъде по пътищата .  Досега не е пищяля за нищо без причина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това започнах . Аз съм слаботоков техник и имам опит с разни инсталации . Не мисля че проблема е по кабели и датчици .

Остана самото табло или нещо друго по колата . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем.но да кажа че когато запаля колата при отворена пасажерска врата.лампата не свети.щом я затворя започва .да писка и после само свети.ква връзка има вратата с накладките не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по някой път реагира и със шофьорската врата.аз сложих един модул само за заключване и отключване.преди това ползвах само ключа и нямаше проблем с лампата.дали не е него не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, и аз да се включа в клуба на светещата лмпичка. При мен си светеше защото дисковете и накладките бяха за смяна, но дори и след смяната пак свети. При заплване изпищява и угасва, и после светва и пищи по някое време в движение. Интересното е че не го прави постоянно. Ще окъся датчиците, пък да видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, на макс е. Проверил съм всичко което мога - спирачна течност, куплонзите към датчиците. Някъде видях коментар, че може да е свързано и с ниско налягане на хидравликата, а течността ми там е под минимума. Дали може да е от това се чудя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нито от ниско ниво на спирачна течност (тогава свети червената удивителна), нито от ниско налягане на хидравликата. Просто при смяната или не са се погрижили на напръскат буксите с контактен спрей, или кабела прекъсва някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, доколкото знам когато напрежението падне под 10 волта - обикновено при палене, а при мен светва и в движение. Пък и волтметъра е на 13.5-14 волта затова изключвам тази хипотеза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Да се включа и аз,и моята светна.Понеже ми писна да ми вади очите,махнах жълтата крушка,остана само чирвената.Някой да знае към кой пин на таблото да подам маса.

Гледам сши колата достатъчно и мога да живея без да ми казва,кога имам накладки за смяна.Имам и 80тка та съм свикнал да нямам компютри.

На мен ми свети и лампата за крушки,предполагам,заради ксенона.Ако някой знае как се " оправя" окъсява и там ,моля споделете.

Редактирано от andibgpz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...