Jump to content

Свети ми лампата за накладките!дайте съвет


sashko_sashko

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ммда угасна пустата лампа дето ми избоде очите.Направих изцяло ново окабеляванена дясното колело,беше се прекъснал кабела отвътре,та го смених и спря да мига и да пищи.

Междо другото три пъти пищи когато са износени накладките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми светна тази ламба :( Течноста ми беше малко над минимума но за всеки случай долях малко но това не промени нищо. Има достатъчно от накладките и според мен не са за смяна. Не съм сигурен за датчиците понеже не знам къде са за да ги проверя :bia: :bia: Интересно ми нещо друго, понеже дисковете ми имат голям ръб дали е възможно като са мръднали по навътре накладките и въпреки, че има достатъчно все пак да си мисли че са за смяна ? Малко объркано го написах но надявам се все пак някой ме е разбрал :bia: Колата е А6 С5 98г. 1.8т. Слагам и снимки:

post-13230-1218372023_thumb.jpg

post-13230-1218372071_thumb.jpg

post-13230-1218372059_thumb.jpg

edit: забравих да напиша, че няма удивителна в средата в сомвола който ми изкарва компа. Ако има въобще някакво значение това де.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да Ви напиша,че и аз имам същия проблем.Лампата с удивителната ми свети и пищи 3 пъти, но паралелно с нев, ми свети и лампата на ABS-а. Ходих да ми погледнат накладките и видях, че имам още 7-8мм феродо и мога да карам така още 1000-2000км. Говорих с баща ми и той каза, че може да е заминал някой от датчиците на ABS-а и затова да светят лампите.

Междудругото при мен светят когато си искат.Един ден се скъсват да светят, друг ден светят само от време на време или изобщо не светват. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на ABS-a няма общо с тази на накладките. Провери си датчиците на накладките по начина, който съм описал по-нагоре - така ще локализираш по-лесно проблема. Лампата на ABS-а може да свети заради някой от датчиците на ABS-a, но не и заради датчиците на накладките мисля.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

при мен пък светна АБС лампата и пищи след като ми сменяха задни накладки и носачи отпред, преди смяната нямаше такова нещо, .... та сега нов проблем ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Преди врене смених накладки,но лампата не ми изгасна.Днес ходих да чистя грешки,и така не изгасна.Наложи се един майстор да ми разглоби колелата и да оправя някакви куплунзи.И в крайна сметка ми угасна лампата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма други датчици доколкото знам, но начина за проверка е следния: Вадиш двата куплунга отпред на колелата за датчиците на накладките, почистваш ги с WD спрей и ги окъсяваш вътре с едно мостче от проводник (мостчето мушкаш в "женския" куплунг) и пак ги включваш, но така както са "окъсени". Караш известно време - трябва да не мига ако добре си ги "окъсил". Ако мига и тогава лампата възможно е проблема да е в датчика на спирачната течност (казанчето). Окъсяваш и него - вече трябва да НЕ мига. Караш известно време и първо махаш мостчето на едното колело. Пак караш известно време и ако не мига махаш мостчето от другото колело и така докато се размига. На който датчик се размига - в него е проблема.

Това е начина за ремонт стига да не са износени дисковете и да имат ръб отгоре, който да прерязва кабела на датчика, когато се поизносят малко накладките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светва понякога. Като ми сменяха маншоните нещо разместиха куплунзите и тогава светна. Много се мъчиха и уж го оправиха, но понякога ми светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в отбора на светещите :bia: , ще се наложи да я правя , че започна доста да ме дразни това.

Искам да споделя при мен как спря да свети тази лампа. значи свалих буксите( на предните спирачки) и напръсках с контактен спрей обилно, след това си ги закачих посвети един два дена и спря вече 2-ри месец няма проблем. така че пробвайте и вие колеги и колежки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми светна тази ламба :) Течноста ми беше малко над минимума но за всеки случай долях малко но това не промени нищо. Има достатъчно от накладките и според мен не са за смяна. Не съм сигурен за датчиците понеже не знам къде са за да ги проверя :P;) Интересно ми нещо друго, понеже дисковете ми имат голям ръб дали е възможно като са мръднали по навътре накладките и въпреки, че има достатъчно все пак да си мисли че са за смяна ? Малко объркано го написах но надявам се все пак някой ме е разбрал ;) Колата е А6 С5 98г. 1.8т. Слагам и снимки:

post-13230-1218372023_thumb.jpg

post-13230-1218372071_thumb.jpg

post-13230-1218372059_thumb.jpg

edit: забравих да напиша, че няма удивителна в средата в сомвола който ми изкарва компа. Ако има въобще някакво значение това де.

А бе да ти кажа, май ти свети, щото си за смяна на дискове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и моите дискове са в такова състояние и като остане 1/3 от накладката ръба срязва като с нож кабела на датчик и съответно лампата светва.

Слагам по едно мостче вътре в куплунга на датчиците за да не светят и си проверявам накладките после и съответно ги сменям. Така или иначе на следващата смяна на накладките ще сменям и дисковете отпред и ще влезна в отбора на вибриращите волани при натискане на спирачките или в отбора на свирещите спирачки :blink: . Честно казано това ме спря да ги сменя още на тази смяна на накладките :huh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен започна светенето през миналата зима в голям студ, постепенно - в началото примигваше и после, в рамките на месец започна да си свети при всяко палене, придружено с трикратно пиукане.В накладките има много "хляб",смених спирачна течност и в сервиза почистиха куплунгите, изпробваха "на късо", но резултата е същия.Смених и дискове, че бяха изтъняли.Относно лампата на АБС-а и тя свети след палене, но само първите 45сек и гасне затова не я отчитам като проблем,но това се появи доста по късно.Мисля си че и при мен проблема ще е някъде по кабелите до датчиците.Абе най-накрая ще лепна едно черно тиксо на лампата и ще реша проблема :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 6 years later...

Колеги интересно е че при мен тази лампа никога не светва дори при подаване на контакт.Лампата за накладките НЕ свети никога но при подаване на контакт се чува зумера да писка.Никакви лампи не остават да светят и няма грешки записани.

Какъв според вас е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да добавя едно крайно решение на проблемът със светещите лампи за накладки. Рових, рових, свързвах кабелчетата на накладките и не успях да отстраня проблема. Оказа се, че двете накладки са свързани последователно, като първо е лявото колело, а след това дясното. Взима се маса която преминава през първата накладка, след това през втората накладка и накрая влиза в таблото. ако се износи накладка се прекъсва потдаването на маса и към таблото и лампата светва. Кафяво-зелена жичка идваща от накладките, влиза в таблото с инструменти на втори пин от синята букса. Понеже ми омръзна да се занимавам с проследяване на повредени кабели, пуснах маса на въпросния пин и лампата угасна.

 

П.С - ТОВА НЕ Е РЕШЕНИЕ за хора, които не си проверява редовно накладките, но за мен е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 year later...

 Колеги , има ли някой решение на проблема с тази лампа ?

 

 При мен накладките и датчиците им са здрви , кабелите също , имам спирачна течност , датчика работи . Масата излиза на таблото , букасата е презапоена за всеки случай. Проверил съм и почистил всички маси в колата , плюсовият терминал под волана също , всички букси и релета които съм видял. Акумолаторът ми е перфектен , всичко по колата работи , върви идеално , спира . Когато дам на контакт пищи три пъти и червената лампа с удивителната започва да мига . На отворена врата не го прави , щом затворя вратата или само натисна бутона на колонката , веднага изпищява и започва да мига . Всичко започна на първият по-сериозен студ тази зима . Оставих колата без проблема ,появи се при следващото палене ден-два по-късно .

 

 Имате ли идея къде може да е проблема ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И на ВАГ комп-а не показва грешки , ходих на сервиз .АБС-а няма грешки също. Механикът ми е грамотен перфекционист , четохме , гледахме по схеми - каквото сме проверили - здраво е . Пищи и мига , много дразни . Карам така вече около 1500 км . Колата е на 300 000 км , 01 1995 г. без борд-комп , почти в оригинален вид .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...