Jump to content

Проблем с мигачите - не работят за разлика от аварийките!


Absolut

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Аз позачезнах из Близкия далечен изток и бях пропуснал да изчета какво става из форума напоследък. Днес отделих 3-4 часа в четене и за пореден път се убедих колко е добре, че ви има :bia:

Сега по темата - колата ми прояви следния странен бъг: пускаш мигач, уж се включва, мига 1-2 секунди и изгасва (независимо кой). Понякога дори не се включва. Смели майстори предположиха, че е релето, но тогава защо работят аварийките?! Всичко си свети перфектно като ги пусна. Друго едно мнение от един гледащ на себе си (и май е) голям ауди майстор е, че нещо цялата конзолка там с ръчката се е развалила, а това било доооста лошо, понеже съм с автопилот и работата става дебела... Дали някой не е имал сходен проблем. Pls help!

Мерси на всички предварително!

Редактирано от Absolut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, супер странно, но този пробле го има при мен, но мигача си работи през по-голямата част от времето, но се случва по някой път да "забие" тоест остава постоянно светещ.

Като го изключа и завъртя волана, пак пусна мигача почва да си работи нормално.

При мен това се появи след като смених 4-5 изгорели крушки на 3-тия стоп и разбутах кабела който е за него.

Absolut, ти случайно да си сменял някакви крушки в последно време или да си имал някакви "интервенции" по кабелите за стопове/мигачи/фарове ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Absolut, ти случайно да си сменял някакви крушки в последно време или да си имал някакви "интервенции" по кабелите за стопове/мигачи/фарове ?

Ами да ти кажа - да, сменях двете крушки на ксеноните. Това обаче вчера, а проблемът е от преди 10на дена. Във връзка с изгорелия ксенон на бордовия ми компютър още от преди две седмици ми илизаше една жълта, задраскана с X крушка. Това обаче сега е ОК. Друго не съм пипал нищо никога. Колата никога не е създавала проблеми. Наливам й масълце, правя и проверки редовно и си ме слуша..ше. Даже напоследък съм в чужбина и почти не я карам. Как стана това изведнъж ?! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твоят човек друже. Минах през точно това с предишната. Просто си смени цялото бутонче за аварийните! Там вътре е релето, което е общо за всички типове мигачи. Това си е заводски проблем на А4-Б5 (фейслифта) и задължително някога стигаш до него. Гарантирам на 100000%, че там е проблемът. Купи си оригинално обаче от Порше и ще забравиш за това в следващите 5 години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Аз съм твоят човек друже. Минах през точно това с предишната. Просто си смени цялото бутонче за аварийните! Там вътре е релето, което е общо за всички типове мигачи. Това си е заводски проблем на А4-Б5 (фейслифта) и задължително някога стигаш до него. Гарантирам на 100000%, че там е проблемът. Купи си оригинално обаче от Порше и ще забравиш за това в следващите 5 години!

Тони, за по сигурно още веднъж проблема: Като натисна бутона за аварийките всичко си е топ. Тоест всички мигачи мигат и си се чува характерният за това цъкащ звук. Ако мръдна обаче лоста нагоре или надолу, за да дам мигач съответно надясно или наляво и се получава гредата. Еднократно се включва съответният мигач, прецъква и дотам. Все още си на 100000% предполагам, но аз да потвърдя за по-сигурно? Ако да, кажи ми моля те колко излиза самата джаджа (бутонче за аварийни ли да кажа в Порше) и колко ще ме обръснат като време за смяна и пари. Къде ще ми свършат работата най-качествено?

Редактирано от Absolut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в самото реле както е прието да се нарича , там има електроника която преставлява генератор и съответно две релета едното е за работа в система ляв , десен мигач а другото е за режима аварийни.Релето струва към 30 лв. и не е сложно за смяна.Бъди сигурен че е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също залагам на релето в копчето за аварийните !!!

там си има мини платка с накачени сума елементи - тама е проблемното реле !

и ... познай какво пишеше на едно такова реленце като го свалихме....

-- РОССИЯ --

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Аз позачезнах из Близкия далечен изток и бях пропуснал да изчета какво става из форума напоследък. Днес отделих 3-4 часа в четене и за пореден път се убедих колко е добре, че ви има :bia:

Сега по темата - колата ми прояви следния странен бъг: пускаш мигач, уж се включва, мига 1-2 секунди и изгасва (независимо кой). Понякога дори не се включва. Смели майстори предположиха, че е релето, но тогава защо работят аварийките?! Всичко си свети перфектно като ги пусна. Друго едно мнение от един гледащ на себе си (и май е) голям ауди майстор е, че нещо цялата конзолка там с ръчката се е развалила, а това било доооста лошо, понеже съм с автопилот и работата става дебела... Дали някой не е имал сходен проблем. Pls help!

Мерси на всички предварително!

еми колега аз имах същия проблем с мойто А4 смених ключа на аварийните и се оправи пробвай и ти един ключ е около 10 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Супер сте, момчета. Мерси много!

Ще ми кажете ли откъде е най-добре да го купя този бутон за аварийните? Къде е магазинът на Порше? Нещо, което да е по-близо до Бъкстон? За колко време се сменя и има ли някакви особености?

Редактирано от Absolut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте, момчета. Мерси много!

Ще ми кажете ли откъде е най-добре да го купя този бутон за аварийните? Къде е магазина на Порше? Нещо, което да е по-близо до Бъкстон? За колко време се сменя и има ли някакви особености?

бате незнам дали съм прав, но мисля че откадето и да го купиш все ще си е ключе, аз сам близо до Порше Запад ако искаш ще питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате незнам дали съм прав, но мисля че откадето и да го купиш все ще си е ключе, аз сам близо до Порше Запад ако искаш ще питам

Аз инструктирах баща ми да скочи до Порше Изток, понеже му е на две крачки. Ще пиша после да кажа какво е станало последно. :musik:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК сме! Всичко работи перфектно. Ключето ми излезе 70лв, което е доста повече от цифрите, които обсъждахме. За сметка на това е оригинално от Порше и ми дава спокойствието, което търся. Да не говорим, че майсторът извърши смяната без пари :hilezh: Благодаря още веднъж на всички, които се отзоваха така бързо.

Сега ми остана да резбера къде в София продават масло 5W30 - 505.01 стандарт на Мобил (евентуално на Кастрол) , но това май е офтопик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 12 years later...

Здравейте колеги имам проблем със мигачите не работят премигват за 1 2 секудни и гаснат а аварините работят копих ръчка и пак така прави гледах бошоните добре са и незнам какъв е проблема от къде идва .. Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето на мигачите не е в ред, намира се в бутона за аварийните. Може да се ремонтира в ел. сервиз или да се смени.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...