Jump to content

живот на катализатор


aivi

Recommended Posts

Карай докато не почне да ти мирише на развалени яйца от ауспуха. Освен това като замине пада мощноста, качва се разхода и почва да позагрява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3-5 коня. Да кажем 1-2% от мощноста. Ако търсиш "тунинг" това не е най-добрия начин. Моя като го разкарах (от глупост) увеличение на мощноста не усетих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3-5 коня. Да кажем 1-2% от мощноста. Ако търсиш "тунинг" това не е най-добрия начин. Моя като го разкарах (от глупост) увеличение на мощноста не усетих.
Не знам колега ама мойто ауди а4 едвам върви. Не знам от какво може да бъде. Нема мощност. Чудя се да разкарам катализатора. Няма мощност нещо. Сори за спама! Редактирано от tomusa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти вече си за техник, върви по майстори, така никой няма да познае точно какво и е.

Моята някой път понамирисва, ама много рядко и си върви, като я запаля студена, яко си мирише на катализатор.

всяка бензинова кола имаща работещ такъв мирише по абсолютно същия начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с колко пада мощността от катализатора? И дали е по-добре да се махне?

От катализатора нямаш абсолютно никакъв смисъл. И без това държавата те товари с данък, независимо дали имаш катализатор или не. Така че по-добре го разкарай. Аз лично след като махнах моя, колата като че ли се поотпуши.

Не знам колега ама мойто ауди а4 едвам върви. Не знам от какво може да бъде. Нема мощност. Чудя се да разкарам катализатора. Няма мощност нещо. Сори за спама!

Ама има разлика между "едвам върви" и "отпушване".. В твоя случай най-добре я закарай на диагностика да се види защо е мъка вървежа. Чак толкова да се е запушил катализатора не вярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола така се беше запушил катализатора че едвам правеше 60км/ч и то ги правеше с яко цедене до 3-4 та и за супер много време от рода на 30 секунди.Катализатора не миришеше,колата не харчеше повече,но се оказа че е супер запушен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола така се беше запушил катализатора че едвам правеше 60км/ч и то ги правеше с яко цедене до 3-4 та и за супер много време от рода на 30 секунди.Катализатора не миришеше,колата не харчеше повече,но се оказа че е супер запушен.

Баси мамата :lol: И като го свали се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола така се беше запушил катализатора че едвам правеше 60км/ч и то ги правеше с яко цедене до 3-4 та и за супер много време от рода на 30 секунди.Катализатора не миришеше,колата не харчеше повече,но се оказа че е супер запушен.

Това можеш да го постигнеш само с оловен бензин. И пак ми се струва нелогичко защото колата ще има разход като за световно. Да не говорим за температурата и сие. И я сподели как ти бяха високите обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш :lol: Мойта 80-ка старата (долу на снимката) има катализатор, и си е чист карбуратор, двигателя е NE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш :lol: Мойта 80-ка старата (долу на снимката) има катализатор, и си е чист карбуратор, двигателя е NE

Ок, посипвам си главата ... с камъни (няма иконка с пясък ;)) ;)

PS: Сега пак се зачетох. Според Wikipedia (и не само) за да работи катализатора трябва мноого точно да се спазва сместа. За целта трябва да има обратна връзка. С други думи инжекцион Единствения вариант за който се сещам е електронно управляван карбуратор, но доколкото знам тая простотийка я има само при японските баракуди ....

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мамата :flehan: И като го свали се оправи?

Да оправи се !Точно това беше интересното че нямаше никакви признаци на запушване а се оказа че е много запушен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...