Jump to content

Първи изживявания с олио


emergence

Recommended Posts

Абе от вчера ти чета глупостите,но просто вече не се сдържах.......

Таа да те попитам теб-човека с 2-те БМВ-та и едно Ауди,ти който си толко над нас,ти който за три изречения ни обиди форума поне десет пъти

КАКВО ТЪРСИШ ТУК ПОДЯВОЛИТЕ,И ЗАЩО НЕ СЕ РАЗКАРАШ ВАДНАГА???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дори почти неограниченото ми търпение бе подложено на небивала атака приятели... Та по този случай обявявам на всеослушание, че считано от тази минута ще се постарая всяка олигофренична гад /без извинение/ ще бъде наритвана грубо и безцеремонно от форума, за да върви на м... си и да не окепазява темите. Явно по-толерантното отношение, което възприех напоследък към постовете не е била най-добрата стратегия. Затова я сменям с фронтална атака към всеки, който посмее да наруши дори и малко правилата на форума. Без значение кой е! Пък ако някой се почувства дискриминиран или неразбран ще го изслушам почтително и ще го насоча към съответното място за анализа. Желая Ви лек ден колеги!

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........обаче колеги в крайна сметка още не става напълно ясно за олиото......за или против.....

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори почти неограниченото ми търпение бе подложено на небивала атака приятели... Та по този случай обявявам на всеослушание, че считано от тази минута ще се постарая всяка олигофренична гад /без извинение/ ще бъде наритвана грубо и безцеремонно от форума, .

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Много полезна информация за тези които сипват олио и разбират англииски: http://journeytoforever.org/biodiesel_svo.html

Плюсове и минуси на това гориво, модификация на автомобила за употребата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна информация за тези които сипват олио и разбират англииски: http://journeytoforever.org/biodiesel_svo.html

Плюсове и минуси на това гориво, модификация на автомобила за употребата му.

Много благодарности на колегата 'bgpirat за полезния сайт от който както се вижда има за всекиго по нещо! :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

повечето сте много тъпи без извинение... олиото е бъдещето - може да се произвежда по-ефтино по-добро е от смеските дизел-масло-корабно гориво в БГ, дори и от нормална нафта(чистотата на това дето си го слагаш в устата е по-добра от някви петролни продукти).

2-ро ... биодизела какво е бре момци - малко нафта и скапано олио от рапица(няква скапана трева дето само за това става)... и сега си представете слънчоглед кое е по-калоричното и по-хубавото

3-то .. децата ви ги дишат тия пушеци от голф-о аз искам моите да им мирише на пържени картофки и цветенца наврете си нафтата ... отново в земята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето сте много тъпи без извинение... олиото е бъдещето -

е,ти пък си остър.Сега по-хубаво ли ти стана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........обаче колеги в крайна сметка още не става напълно ясно за олиото......за или против.....

За Биодизела твърдо за, но не и на цената на която го продават. За олиото в чист вид /демек без необходимата обработка, която да премахне "сапуна", водата и другите лайна от него/ твърдо НЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тая тема олицетворява цялата БГ действителност, тоест всеки си прави, каквото си пожелае

Не може да сипвате олио и масло, защото:

- писна ми на светофарите да ме вмирисвате

- защото имам Е4 стикер на колата и не тровя никого

- защото хей там ще ти загасне изведнъж мотора и аз ще се хакна в тебе

- защото нямаме никакъв технически контрол за да ви ги спрат от движение

- защото имам Хонда Акорд 2006 и Ауди А4 2005 и мога да си сипвам нафта и плащам смешна разлика в данъка спрямо бънгиите по улиците

- защото това се превръща от форум на Ауди в на ТРАБАНТ- все е немска кола

- защото каквото ви е горивото, такива са ви и гумите и поддръжката на колите - иначе нямаше да има "Симеон" и "Козлодуй" ментаците

- защото сме в шибаната европа, ама повечето от вас са с потурите и мускалите

- защото можете да си купите бензинови коли и си сложете газ, метан ако искате и с крем Нивеа, ама не ми осмърдявайте душата с масло и олио

- защото детето ми диша вашият въздух и димилки

- защото МОДЕРАТОРИТЕ трябва да изтрият тази тема, която дава акъл как да серем по пътищата

- защото не сте за АУДИ

- защото най-после трябва да забранят вноса на над 5г коли и да вдигнат кратно данъците на старите такива

Всъщност това форум на Ауди ли беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...разбирам /донякъде/ раздразнението ти и затова няма да се впускам в спорове....само ми кажи ако забранят вноса и съответно ползването на коли над 5 годишни, ще си фърлиш ли Аудито след година две и ако да, къде? :arrow: :arrow: :unsure:

ПС: На колко километра са ти колите между другото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това форум на Ауди ли беше?

не можеш да свикнеш с мисълта,че на Ауди се качват всякакви ли?

А и автора на темата кара някакъв бус,явно служебен :hilezh: и може да си издевателства отгоре му.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема олицетворява цялата БГ действителност, тоест всеки си прави, каквото си пожелае

Не може да сипвате олио и масло, защото:

- писна ми на светофарите да ме вмирисвате

- защото имам Е4 стикер на колата и не тровя никого

- защото хей там ще ти загасне изведнъж мотора и аз ще се хакна в тебе

- защото нямаме никакъв технически контрол за да ви ги спрат от движение

- защото имам Хонда Акорд 2006 и Ауди А4 2005 и мога да си сипвам нафта и плащам смешна разлика в данъка спрямо бънгиите по улиците

- защото това се превръща от форум на Ауди в на ТРАБАНТ- все е немска кола

- защото каквото ви е горивото, такива са ви и гумите и поддръжката на колите - иначе нямаше да има "Симеон" и "Козлодуй" ментаците

- защото сме в шибаната европа, ама повечето от вас са с потурите и мускалите

- защото можете да си купите бензинови коли и си сложете газ, метан ако искате и с крем Нивеа, ама не ми осмърдявайте душата с масло и олио

- защото детето ми диша вашият въздух и димилки

- защото МОДЕРАТОРИТЕ трябва да изтрият тази тема, която дава акъл как да серем по пътищата

- защото не сте за АУДИ

- защото най-после трябва да забранят вноса на над 5г коли и да вдигнат кратно данъците на старите такива

Всъщност това форум на Ауди ли беше?

Колега, не се занимавай с глупости.

- защото олиото е стотици пъти по-екологично от нафтата, пък и мирише на мекици.

- защото мама и тати нямат пари да ми дадат за кола.

- защото нямам пари за нова кола, значи нямам право да карам никаква?

- защото живея в България и всичките ми излишни пари отиват за поддръжката на скапаното ми В4 заради пет-степенните пътища по които се движим.

- защото цената на горивата е същата като в Европа, но заплатите са над пет пъти по-ниски.

- защото сме гетото на Европа заради алчните и тъпи държавни управници.

- защото ... няма край ...

Извинявам се за "Бай Ганьо-вското" мислене, но много "Бай Ганьо-вци" преуспяха, а аз както казах карам В4, въпреки, че съм инженер и работя по 10-15 часа на ден.

Така че, задръжте си критиките, и се преместете на безлюден остров с много чист въздух <_<

Редактирано от bgpirat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...разбирам /донякъде/ раздразнението ти и затова няма да се впускам в спорове....само ми кажи ако забранят вноса и съответно ползването на коли над 5 годишни, ще си фърлиш ли Аудито след година две и ако да, къде? <_<:( :(

ПС: На колко километра са ти колите между другото?

Ами даже и румънците го направиха за вноса, колкото хвърлянето след 2г....ами толкова трябва да се кара 3-4г кола....кой ще я купи ли? Ами винаги ще има кой и ако стане закон в БГ, то защо и при нас да не идват да речем руснаците и да ги изкупуват,? Ти не си ли съгласен , че станахме гробището на Европа, морга????? Не ти ли омръзна от перфектни 10-15г коли карани от немска баба или зъболекарка? И пак има баламурници, които купуват от Горубляне, където в общия случай са прекупени от Дупница, а пък те от своя страна от Италия-страната с пефектна техническа поддръжка и редовна смяна на масла? Нищо, че си имаме mobile.de и с един автобус сме в Германия при съответния дилър на съответната марка коли, който ти го дава с HU и АU , сервизна книжка и наистина перфектно техническо състояние,включително и за 10г коли, само, че маалко по-скъпичко. И нали сме си с мускалите и потурките, да поизтъним, няма да купим от там...ще идем другаде...за няколко левчета отдолу, които ще оставим в сервиза, кварталния гараж при майстор "Фсичко моем и пра'м", а някои неща няма да направим, защото "може и така".Естествено имам предвид повечето случаи , а не всички хора.

В тоя ред на мисли ти отговарям:

Хонда- вече 138хил; Аудито дойде на 146, а Вентото ми е на 20хил от ремонт, капитален и баща ми не си го дава, ако ще свинка на джамия да се качи, а искам да му взема джипче Исузу .

Колега, не се занимавай с глупости.

- защото олиото е стотици пъти по-екологично от нафтата, пък и мирише на мекици.

- защото мама и тати нямат пари да ми дадат за кола.

- защото нямам пари за нова кола, значи нямам право да карам никаква?

- защото живея в България и всичките ми излишни пари отиват за поддръжката на скапаното ми В4 заради пет-степенните пътища по които се движим.

- защото цената на горивата е същата като в Европа, но заплатите са над пет пъти по-ниски.

- защото сме гетото на Европа заради алчните и тъпи държавни управници.

- защото ... няма край ...

Извинявам се за "Бай Ганьо-вското" мислене, но много "Бай Ганьо-вци" преуспяха, а аз както казах карам В4, въпреки, че съм инженер и работя по 10-15 часа на ден.

Така че, задръжте си критиките, и се преместете на безлюден остров с много чист въздух hilezh.gif

А на колегата bgpirat ще отговоря така:

- олиото е по по и най, ама не от фритюрника, предполагам, че кафето го пиеш сварено, а не да го схрускваш, след това и вода и хоп на сядаш на котлона. Ако толкова се интересуваш, поразрови се в нета и прочети за Бразилия, където растителното масло е на почит...и намери разликата

- за мама и тати знам, моито също нямат

- и аз няма пари за нова кола, карами се чисто ново Субару

- за пътищата важи за всички, важното е да си купиш по-скъпо частите , та да ти излезат по евтини. Или пък ползвай лизинг с промоция, примерно на www.sofiaauto.bg и виж за Великден обявата. Ето ти чисто нова кола за 9 еврака, да речем по 400лв на месец и 2-3г нямаш грижи. И доста добро ниво на оборудване. Мисля, че е по-изгоден вариант да поддържаш Б4

- ами сложи си газ колега, вентакито ми е на пропан-бутан и не го спира бе пич, що караш дизел?

- ние сме си ги избрали и то най вече, чрез НЕгласуване

Относно предложението ти премстването НИ на безлюден остров.....незнам защо се сетих за Кафка

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли ти отговарям:

Хонда- вече 138хил; Аудито дойде на 146, а Вентото ми е на 20хил от ремонт, капитален и баща ми не си го дава, ако ще свинка на джамия да се качи, а искам да му взема джипче Исузу .

Така....знаеш ли колко е живота на катализатора и в тази връзка обмисляш ли подмяната му и на двете ти коли от гледна точка детето ти да диша по-чист въздух....поне от твоя страна. Човек като е принципен трябва да си следва принципите до край :hilezh:. Защото не стикера на колата Е4 я прави екологично чиста...нали ;). Маслото и крем Нивеята няма да ги коментирам.....колкото обаче до биодизела ще ти кажа да се поинтересуваш какво излиза от ауспуха при неговото изгаряне......ще ти подскажа лекичко....далеч по безвредно е от обикновения дизел и бензина :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така....знаеш ли колко е живота на катализатора и в тази връзка обмисляш ли подмяната му и на двете ти коли от гледна точка детето ти да диша по-чист въздух....поне от твоя страна. Човек като е принципен трябва да си следва принципите до край :hilezh:. Защото не стикера на колата Е4 я прави екологично чиста...нали ;). Маслото и крем Нивеята няма да ги коментирам.....колкото обаче до биодизела ще ти кажа да се поинтересуваш какво излиза от ауспуха при неговото изгаряне......ще ти подскажа лекичко....далеч по безвредно е от обикновения дизел и бензина :bia:

Когато от Порше и Бултрако ми кажат, катализаторите ще ги сменя....биодизел...сега не...мотори за хвърляне нямам.....И стикерите на колите ми отговарят на истината, за разлика от много други, които минават техпреглед с 30лв под масата, даже и без да ходят до набедения квартален сервиз и после са на шосето с теб и мен. С антиколата, която се движи, въпреки някои закони на физиката.

и защо по дяволите нападате мен, 'дето искам горе-долу нещата да с в РЕД, а той и за мен и за теб и за всички нас....харесва ви кочинката, която ни заобикаля нали...гот ние...малко по луксозно Столипиново, Факулте...

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Порше и от Бултрако не знам какво ще ти кажат, но живота на катализатора е към 100к километра....и под живот разбирам времето, през което върши работата за която е поставен. Никой не те напада, но като искаш всичко да ти е наред от екологична гледна точка, мисля че е време да сменяш тия доста скъпи консумативи :hilezh::lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Порше и от Бултрако не знам какво ще ти кажат, но живота на катализатора е към 100к километра....и под живот разбирам времето, през което върши работата за която е поставен. Никой не те напада, но като искаш всичко да ти е наред от екологична гледна точка, мисля че е време да сменяш тия доста скъпи консумативи :):respekt::hilezh:

Колега, незнам колко им е живота, но диагностиката за сертификата, който правя за данъка показа, че всичко е ОК. Значи са били сменени преди това в Германия. Незнам защо ти е смешно , като ми пишеш, че са скъпи консумативите...е, да начин на мислене..скъпи, колко скъпи и какво означава скъпо за нещо, което сменяш 1 на 3год да речем. Ти като тъниш по-богат ли стана?......а мисля , че има и по-скъпи неща от някакви си катализатори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знаех че в нашата мила родина може да правиш "диагностика за сертификат" за пред данъчните маймуни.колега ти да не живееш някъде......в германия или франция???тук данъка го определят по някакви си техни умрели таблици.а да не говорим че никой не знай имам ли катализатор или нямам.а на колите над 74 киловата данъчните въобще не те питат къв пушак излиза от кюнците ти и не ги интересува имаш ли кат. или не което е доста грешно и плащаме по една камара пари.гледат годините---до5-----над5--до14 и над 14------и колкото е по-стара кочината толкова данъка е по-малък.кви глупости говориш ти за сертификати и т.н.т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си данъчно НЕОСВЕДОМЕН поне не приказвай простотии а напиши на търсачка"данъчен калкулатор"и си провери стойноста на данъка.примерно за 81киловата данъка е 249.48лв за кола до 5 години.а за кола над 5 години е 133.65лв.-----в тия цени данъчните не се интересуват имаш ли катализатор или нямаш понеже колата ти е над 74киловата.--това е справка за русе.а дали катализатора ти става или вече не върши работа---ти сам си каза че става.за съжаление моя го ампутирах---не щото ми пречи или щото е заминал---щото данъка ми е еднакъв с него и без него---щото минавам преглед без някой да ми гледа кочината и щото живея в българия-----а тук мисленето е такова.цялата държава както и природа и всичко е почти унищожено...което е жалко------ееееее не мисля да съм единствения който дава мило и драго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си данъчно НЕОСВЕДОМЕН поне не приказвай простотии а напиши на търсачка"данъчен калкулатор"и си провери стойноста на данъка.примерно за 81киловата данъка е 249.48лв за кола до 5 години.а за кола над 5 години е 133.65лв.-----в тия цени данъчните не се интересуват имаш ли катализатор или нямаш понеже колата ти е над 74киловата.--това е справка за русе.а дали катализатора ти става или вече не върши работа---ти сам си каза че става.за съжаление моя го ампутирах---не щото ми пречи или щото е заминал---щото данъка ми е еднакъв с него и без него---щото минавам преглед без някой да ми гледа кочината и щото живея в българия-----а тук мисленето е такова.цялата държава както и природа и всичко е почти унищожено...което е жалко------ееееее не мисля да съм единствения който дава мило и драго.

Виж сега свръхосведомени, ЕКОтаксата също е данък и не е зле да погледнеш малко напред:

''”Предвидено е за евро 1 таксата да бъде около 200 лв /100 евро/, за евро 2 - 180 лв/ 90 евро/, за евро 3 – 140 лв /70 евро/, а за евро 4 и 5 се очаква тя да е към 100 лв /50 евро/, обяснява Ирина Василева – старши експерт в МОСВ. А за най-старите автомобили, които не отговарят на никакъв евростандарт, тази такса ще бъде най-висока - 250 лв /125 евро/. Екотаксата ще се заплаща при първата регистрация на МПС в България и ще засегне само тези автомобили, които ще се регистрират от началото на идната година.”

Това е предвидено от 2008 мисля...то ще стане с още по-ДРАСТИЧНИ разлики, няма мърдане,особено след спирането на 1/2млрд. евро и нали сме по-католици от папата

Дали приказвам простотии или не, си е мой проблем,а най-малко човек , като теб ще ми дава квалификации...както и да е...и ти си махнал работещ катализатор , само защото ти е еднакъв данъка...ах недей...о, спри мъко...разплаках се , ще напиша поема за благородния ти гняв

Всъщност уважаеми собственици на АУДИ...ние за какво спорим..имаме си Ауди или как се пържат кюфтета и мекици , докато пътувамес фритюрниците...хихи...черешки Гала

И най-накрая...не е ли странно, аз който не съм фен на Ауди, регистрира ме неволята, не съжалявам, то моя милост да е в малобройния отбор на хората, които защитават имиджа на бранда... по бих възприел S-класа на газ, 5-ца на метан, ама Ауди на олио и трансформаторно масло и с толкова фенове...е нямам думи ...страшна марка

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

господин dimpetrov!!!не напразно ви казах че въпреки всичко живеем в българия.явно не сте обърнали внимание на това и ми написахте да ПОГЛЕДНА МАЛКО НАПРЕД.да щях да го направя но ако живеех в ЕВРОПА а аз живея в държава в която законите са смешни--прости и абсурдни.и да не забравяме че нашите управници мислят малко по-зле дори от бившите военни при които всяка заповед винаги беше"предпоследна".а тия евро--простотии----никой вече не го интересуват-----мисля че годишния данък е по-важен.и не бих повярвал че ще направят както в румяния--все пак хората там си имат собствено производство автомобил но не бих се и учудил ако направят таксите 3 пъти по-големи.все пак това е българия държавата на""неограничените политически възможности""айде--успех.и олио и трансформаторно масло че и със свинска мас може да пробваме защото.....живеем в българия........така че не се очудвай от нищо колега--просто приеми факта. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се возих на С350 ТД вървящ на олио и останах в потрес.Мерника си върви идеално само дет малко мирише на пърженко.Работи 1 към 1 като с Нафта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...