Jump to content

Колко масло гори Вашия мотор?



Recommended Posts

Аз милиметър на моита щека немога да го хвана никога... Със шублер не съм пробвал...

Моята от смяна до смяна - 9-10000км пада от максимума до среда м/у двата белега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 159
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мойта първите 10к не съм доливал, сега след 4к не е мръднало :rolleyes: ама това щот е от маслото на Масларо, то се разширява с времето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги

за първи път пиша в форума, но иначе съм изчел доста, от него. От две години карам AUDI 80 B4 2.0 16V, Avant, ACE ДВГ. Въпроса ми е следния: Купих си масло EUROL 15W40 BEDIGA. Маслото е минерално. Проблем ли е да сменя съществуващото с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е поне 10w40 ако искаш да не ти се разтракат клапаните и други неща :respekt:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

017263721-big.jpg

Колеги това вярно ли е(ограденото в червено) или печатна грешка?Нещо множко ми се струва разход на масло 1.5л на 1000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много места съм чел, че 1.5л/1000км е максималния разход на масло, но и на мен ми се вижда прекалено много :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех да не е печатна грешка,1.5л но на 10000км по ще ми се вярва.То така ако за една смяна на маслото си долея 10л значи съм ОК :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването си пише - понякога разхода на масло може да достигне до 1л за 1000км. Това е официално. За 1,5л не съм чувал. Иначе аз за 4000км долях към 0,5л, което смятам, че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването си пише - понякога разхода на масло може да достигне до 1л за 1000км. Това е официално. За 1,5л не съм чувал. Иначе аз за 4000км долях към 0,5л, което смятам, че е нормално.

Това което пише в упътването за разход на масло 1л/1000км е абсолютно вярно . С малката подробност , че става въпрос за чисто нова кола - купена от магазина . Допускат го само през първите хиляди километри , докато двигателя се разработва :lol:

Иначе на стара кола за "нормално" се приема доливане на 10000 - 12000, 1-1,5 л. максимум . Ако доливате повече , вземете си оправете бракмите :lol:

... че то ако слагате по 1,5 на 1000 , то няма да се задържа старо масло в колите ви и няма смисъл въобще да го сменяте :flipoff:.

Редактирано от Монк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

1.9 TDI PD Ауди В6 с масло " Лонг лайф" на 15 000 км не доливам и капка. Като я обслужа следващо наливане е чак на обслужването. За тези 15 000 км по щеката съдя губи около 0.5 л max.

Редактирано от mmiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Моят разход не е малък. Постепено се увеличи до 700 - 800 мл. на 1000 км. Смених гарнитура на капака на клапаните, без резултат и сега си мисля за гумички на клапаните, но колата не пуши и в тази връзка искам да питам, възможно ли е да е от износени гумички на клапаните ако не пуши (имам предвид видимия бял дим от ауспуха) или да търся решение другаде? (В3, RU, в момента с 10w40, но на 15w40 е едва със 100-тина мл. на 1000 по-малък разхода.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй гумичките на клапаните, вероятно е от тях ако нямаш някакви сериозни течове. Може да ти пуши повече при определени обороти и затова не виждаш пушека. Виж отзад на ауспуха ако имаш "гривна" накрая отвън на накрайника - явно проблема е в гумичките на клапаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не ми гори изопщо. Сменено е преди 2 години с пълна синтетика. На всичкото отгоре ми сълзи гарнитурата на капака на клапаните и картера също е лепен с незнам какво си там но не ми губи масло. Всеки път като се сетя да го проверявам на щеката се вижда че даже и не го цапа. Все едно скоро съм го налял. :schlaumeier:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта колица хич не го и бутва даже(а може би според някои от вас съм с един от "скапаните" мотори и няма и да ми повярвате,ама не ми пука) и аз не съм от хората дето си жалят колите,ама аз да си я похваля ,че ме слуша :) и съм много доволен от към тая тема с маслото,иначе си я гледам,т.е. смяна на всеки 11000-12000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
ти не си от тези със скапания мотор като гледам,поне по това което пишеш ,че караш. :)

Що пък трябва да се лъжем?Ако има някои да послъгва,то си е за него,аз поне не съм от тия,ама пък и не задължавам и никой да ми вярва

С "BCZ" -ка съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе как ги какате тия коли не знам.На еди кой си гарнитурата на клапаните му сълзяла ама тя пак не му бутала маслото :2gunsfiring_v1:Не знам -срамувате ли се да кажете че колата ви гори по 1 л. масло на всеки 9000-10 000 км както е при мен и което мисля че е напълно нормално за един двигател на около 300 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ако може да попитам. Сменени са гумичките на клапаните на моето АСЕ. Гарнитура също с възможно най-добрата. Колата не пуши изобщо, нито тече. Само при форсиране над 5000 оборота изпушва лекичко, което смятам, че е нормално. Въпросът е че гори доста масло, между 2 и 3 литра на смяна. Добра идея ли е да и сложа Мотул 6100 15W50 с оглед на идващата зима и с оглед на подобряване на положението с високия разход на масло? Досега е карана само с 10W40.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе как ги какате тия коли не знам.На еди кой си гарнитурата на клапаните му сълзяла ама тя пак не му бутала маслото :respekt:

като не го гори, как да кажем че гори?пълня до максимума ,кат стане време за смяна пак на максимум :bia: аз сменям на 9 10 хил.даже се замислям дали от 10/40 да мина на 5/40 пълна синтетика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог: Нямам представа.

Реално: 0 (нула, zero,nothing). Абсолютно едно и също ниво за 13к/км.

По повод коментара на колегата отгоре. И аз мисля да мина на 5/30 (май такова препоръчват Ауди). До сега бях на 5/40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея ли е да и сложа Мотул 6100 15W50 с оглед на идващата зима и с оглед на подобряване на положението с високия разход на масло? Досега е карана само с 10W40.

За разхода е възможно да помогне малко, но за зимата колкото по-ниско е предното число толкова по-добре: 10/40 се качва много по-бързо при студен старт отколкото 15/50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...