Jump to content

блокирала врата на


VBI

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време на баща ми на Б4-ката от време на време не му се отваря шофьорската врата нито отвън нито отвътре. Самото централно си работи. Като отключи и заключи няколко пъти се оправяше (досега). От няколко дена обаче въобще не се отваря шофьорската врата. Вчера повече от час се мъчих да я отворя, но не можах. Вътрешната и външната дръжка са хлабави все едно не е отключена вратата, без значение дали бутона на централното е нагоре или надолу. Лошото е, че в това положение не може да се свали кората на вратата за да се види къде е проблема. Знае ли някой как бих могъл да отворя вратата? Има ли някакъв трик да се бръкне от някъде за да може да се отвори? Приемам всякакви съвети :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си в София, лесно ще намериш някой джамбазин - най-малкото поне твой познат има познат... - черпиш човека една Каменица, отваря ти вратата за 20 секунди, а ти по-нататък си я разглабяй колкото си искаш.

П.П.

Няма лошо - чувал съм, че дори полицията прибягва до услугите на подобен род специалисти :respekt:

П.П.П.

Абе да не пускам нова тема - някой ще даде ли линк, за проверка или смяна на масло в скоростната кутия, че аз нещо съм зле с ориентацията и търсачката :rolleyes:

П.П.П.П.

Голям съм идиот - въобще забравих да погледна в раздел "Консумативи, Гуми, Масла, Горива" :hilezh:

Редактирано от gotingogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега VBI .Имам идея , но не съм сигурен дали съм прав.По принцип пречката да се махне кората на вратата според мене е само във винта който се намира отстрани на вратата,разположен над самата ключалка.След отвиване на останалите болтове,които се намират на вътрешната дръжката на вратата кората остава да се държи само на този винт отстрани ( в случая остава скрит ).Тук обаче трябва да се подходи ГРУБО.Няма друг вариант според мене.С отверка да се бръкне и да се напъне кората , за да се измъкне от винта.възможно е да се счупи обаче.Ако се направи това кората се надига нагоре и ще се измъкне от щифтовете.Успех.Трудно ще е според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две са рапидките - опред и отзад една. Другото е, че кората влиза в рамката на купето като се затвори вратата и не знам дали ще излезне :rolleyes:

Щом си в София, лесно ще намериш някой джамбазин - най-малкото поне твой познат има познат... - черпиш човека една Каменица, отваря ти вратата за 20 секунди, а ти по-нататък си я разглабяй колкото си искаш.

Джамбазите отварят изправни врати :respekt: . На тази проблема е, че не може да се бръкне в самата брава за да се отвори. Иначе дръжките (външна/вътрешна) и централното работят. Съмнява ме, че може да е откачена или разхлабена щангичката която се управлява от машинката на централното и заради това въпреки, че самото централно работи да не се отключва бравата. Просто трябва да се бръкне някъде с тел и да се натисне нещо, но къде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една идея :respekt: .Пробвай да отвориш задната врата и да погледнеш дали не може да се манипулира със самия механизъм на предната врата.Колата ми е далеко и не мога да видя нагледно преди да ти пиша,затова се извинявам ако давам тъпи идеи :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем със В3-ката. Сваля се цялата задна врата от болтовете за да се отвори повече достъп до бравата и от там с една крива но яка тел и много мамата се освобождава палеца. Разгледай хубаво, на някоя друга брава кое точно трябва да натиснеш за да отключи ключалката.

УСПЕХ!

Редактирано от Tisho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах вчера този вариант с телта (без да свалям задната врата), но зъбчето което трябва да се натисне е много малко и изпуска телта :hilezh: . Дали няма някакъв да се бръкне покрай уплътнението на бравата и вратата и оттам да се натисне някоя от щангите вътре в самата брава :icon_arrow: . Не ми се ще да троша кората на вратата заради това. Или ако може през самата кора с малка дупка някъде да се натисне нещо :bia: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам колега аз я отворих мойта с тел или по скоро с малко шишче, което намерих в кухнята, което беше доста яко изкривих го с клещите под разни странни форми и стана далаверата това е начина дерзай.

Отне ми около половин - един час /абе много ръчкане, но стана. После я изпуснах вратата от пружината и тя пак се затвори, но я отворих за 5 мин просто трябва да му хванеш цаката. Все пак аз махнах задната вратата незнам дали беше необходимо, но с това започнах за да разгледам хубаво бравата.

Редактирано от Tisho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VBI, преди около седмица ми се наложи да си сваля кората на предна дясна врата на Ауди 80 Б3, след като си свърщих работата си сложих кората и затворих вратата., след което реших да я отворя ама не. Нито отвън нито отвътре, точно като при теб. Ужас. Взех и аз с едни телове да бъркам към ключалката ама е толкова неудобно, че нищо не може да се свърши от там. После свалих стъклото и почнах да дърпам дръжката отвън на вратата и едновременно с това мърдам и бутона за заключването надолу нагоре и се отвори. Пак разглобих кората гледам всичко наред , пак затварям и пак същата работа, е е полудях. Отвори се по същия начин чрез едновременно ръчкане. Накрая се оказа , че при монтирането ми първия път на кората и затварянето , просто съм изместил жилото за отваряне отвътре на около 4-5мм по назад към ключалката и от там правеше мизериите със заяждането.

Също така с неотваряне ми се е случвало и на шофьорската врата. Там съм забелязъл ,че се оправя като пусна или вдигна стъклото. И си мисля че понякога нещо притиска това стъкло или самия механизъм.

Така че колега пробвай по всички възможни начини.Ще стане не се притеснявай :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Ами незнам колега аз я отворих мойта с тел или по скоро с малко шишче, което намерих в кухнята, което беше доста яко изкривих го с клещите под разни странни форми и стана далаверата това е начина дерзай.

Отне ми около половин - един час /абе много ръчкане, но стана. трябва да му хванеш цаката.................

Така успях да отворя вратата. Оказа се, че проблема е вътре в самата брава - скъсана пружина. Практически и да бях махнал някак кората на вратата нямаше да мога да я отворя от вътре. Въпросната пружинка дърпа един лост надолу, когато се отключва вратата. Без пружинката лоста остава в горно положение и няма шанс да се отвори без значение от коя ръчка се пробва. Самия механизъм, който е свързан към бравата на централното също си работи. След като свалих бравата (кората даже не съм свалял на вратата), откачих пружинката и от другия край и с клещи "човки" направих ново ухо, което закачих на оста където се е държала на бравата и вече работи. Преди да сложа бравата добре я огледах и забелязах, че заводски си има специално място, където ако се натисне бравата отвън (но трябва телта да е изкривена под специален ъгъл) пак може да се отвори - явно е помислено за всичко, но просто не съм знаел как. Много благодаря за полезните съвети (и тези на ЛС на D_I_V_A_K_A :hilezh: ) , които ми помогнаха да отворя вратата без допълнителни щети :hilezh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Преди да сложа бравата добре я огледах и забелязах, че заводски си има специално място, където ако се натисне бравата отвън (но трябва телта да е изкривена под специален ъгъл) пак може да се отвори - явно е помислено за всичко, но просто не съм знаел как.

Доста полезно инфо. :bia:

След малко слизам да меря сили и аз с моята врата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 years later...

Някой може ли да каже къде е това специално място, от което се отключва блокира задна врата. И двете предни врати ги отварях да сложа жилото както трябва, едната задна я отваря майстора при боядисването да свали дръжката. В края на миналата година ми блокира единствената врата, която не е отваряна.

 

С една дебела тел от дебел коаксиален кабел ръчках ей тази врата от донора за климатика.

 

IMG-20221226-1512512.jpg

 

Но нищо не става и се отваря само от дръжката отвън. Да де, ама на моята задна врата дръжката се отваря само наполовина и не става. Централното си работи. Не е и жилото, защото щеше да може да се отвори отвън от дръжката, както отварях двете предни врати при неправилно поставено жило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда едно малко лостче в долния край, там ти е проблема,  на тази вратаЗащита на малките деца.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл, че се е прецакало или...Защото аз не съм го натискал това лостче. Вратата 2-3 пъти блокираше отвътре и я отварях отвън. Още тогава усещах, че нещо дръжката не е като другите 3, нещо запира. Ама си виках като се стопли ще я отварям. Но в оня сняг преди нова година вече спря да се отваря и отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лостче е блокировка движи се наляво и надясно и блокира отварянето от вътре .Защита за малки деца, а може и друг проблем да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знам, че е блокировка за малки деца. Както писах, вратата не се отваря и отвън. Нещо подпира дръжката и по-скоро проблема е в бравата като на колегата в първото мнение на тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@6matkar  Свали бравата от другата страна и я разгледай отвътре - ще видиш точно къде да натиснеш за да се отвори проблемната брава. Просто го правих много отдавна и вече не помня през кой от отворите натиснах за да се отвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалил съм тази на снимката. Да я сложа вместо счупената...

 

Затварям и я отварям само с палеца който отива към дръжката...Единственото място за натискане  е под долния болт. Ама при мен нищо не става, нито с тел, нито с отверка. Все тая, ще я карам на ключар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ключарите си скъсаха нервите с моята врата. Накрая я отвориха, ама трябваше да се свали кората. Е, малко се скъса, ама поне вратата се отваря. Тая брава от снимката е "новата" за колата ми.

 

Просто като тръгне едвам да се отваря или някой път да не може да се отвори отвън...По-добре си развийте страничните винтове на кората...Да могат по-лесно да ви я свалят на затворена врата и да отворят вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...