Jump to content

80 / 90 / разход гориво


miki69

Recommended Posts

80 B3,1.6 карбуратор 75hp - извънградско 6,5ltr/100km

80B4,2.0i 115hp - 7,5tr/100km без климатик

Градско не засичам,щото много варира ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

между 8 и 16 пръдня в зависимост от настроението,крайната цел и денивелацията

Редактирано от рудолф
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

2.0 16V нямам колебания,защото съм откачил потенциометъра.Колебанията идват от него на бензин и газ и отделно на газ може да са от ламбда сондата ,ако има колебания(иска ламбда имулатор без значение,че газаджийте го отричат).Проблема на тия коли е този прословут потенциометър, чийто живот е 8 години по стандарта на "Швабата".Оттук на там си ти. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 АБК, седан градско 9/100 извън града 7/100 (96 Екстра Форс) гумите са ми 195/65/15 газ нямам, не съм настискач понякога карам като пенсионер даже :respekt:

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

градско 7-7,5 л (софийско - 8-9 л)

извънградско 5 л

смесено - 6,5 л

двигателя е 2.6 V6 ABC

гумите са ми 205/55/16

карам винаги с включен климатроник :rolleyes:

Не вярвам, освен ако става въпрос за разход за 50 км Моята е с АСЕ мотор quattro градско- 20/100 извънградско със 120-140 км/ч 12/100 газ

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Ауди 80 Б3, 1.8 карбуратор и на газ ми гори около 8-9л извънгардско, при икономично каране. В града не съм успял да я засека точно, но е някъде от порядъка на 14-15л. газ. Предполагам, че е от настройката на газовата уретба. Понеже сутрин рано, докато е студен двигателят работи на много ниски обороти и се тресе цялата кола, при изключена от скорост и се налга да дръпна ръчката на смукача (с ръчен смукач съм) 2 или 3 пъти в зависимост от това колко е студено, следователно на таблото ми свтва тази лампа:

s7301232lr4.th.jpg

Когато загрее малко, бутам смукача с едно положение назад (към изключено) и като вдигне 60°-70° се изключва нацяло и тогава няма тресене на купето или гаснене, двигателят работи като часовник - работи много добре и много тихо. Когато температурата се вдигне над 80° или около 90° при градско каране тогава в положение изключено от скорост двигателят работи по-шумно и на по високи обороти (нямам оборотомер, затова се налага да пиша толкова подробно). Според мен всичко това води до един по-голям разход на газ при градско каране. Възможно ли е тези колебания да се регулират при един добър газаджия и през цялото време двигателят да работи тихо, както при 60°-70° в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АДА Авант

Извънградско със 110-120 км/ч - под 8/100 газ

Градско с около 8-10 км/ч - над 13/100 газ

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско разход 8 - 8.5/100км (с климатик) го засякох лятото като ходих на море (360км с 28л гас) но много кротко каране!!!

А градско ми просто няма смисъл да казвам защото е мого относително стигал съм и 15-17/100 км :hilezh: с много светофари задръствания, иначе без много задръствания и настъпвания(ръчки) 12/100. Масло като гледам нивото горе доло около 200мл за 8600 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина ясен. Сега и евтин. :wub: Дайте да видим на кой колко масло гори? :hilezh:

Колега и бензина не е за подценяване. Като пълниш резервара по-честичко си удря здраво по джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина ясен. Сега и евтин. :wub: Дайте да видим на кой колко масло гори? :hilezh:

8500км 200гр масалце Арал 15в/40 :P

Редактирано от van4o_recer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...