Jump to content

Ромпетрол


jackrabbit

Recommended Posts

Извинявам се за спама,но неможах да намеря твърдо мннение по въпроса,затова пак повдигам въпроса.

Бихте ли си изказали впечатлението си за нафтата на Ромпетрол(който е наливал от там разбира се:)...досега наливам само ОМВ Премиум,но ми се ще да пробвам и с нещо друго.Не съм сигурен,че на ОМВ е най-доброто гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти давам твърдо мнение!

Карам Голф 3 ТДИ АХУ двигател 90 коня без чипове и други истории, зареждам на Ромпетрол от март месец някъде (Само и единствено там и резервоара догоре). След четвъртия или петия месец си източвах горивния филтър - от там изтече бистра нафта без едно боклуче. Колата дава идеални разходи от типа на 5,5-5,7 градско сега през лятото, а извънградско с климатици и други истории под 5(казвам така защото няма чисто засичане само извънградско). Препоръчвам ги, но с условието бензиностанцията да си е Ромпетрол истински, а не франчайз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти давам твърдо мнение!

Карам Голф 3 ТДИ АХУ двигател 90 коня без чипове и други истории, зареждам на Ромпетрол от март месец някъде (Само и единствено там и резервоара догоре). След четвъртия или петия месец си източвах горивния филтър - от там изтече бистра нафта без едно боклуче. Колата дава идеални разходи от типа на 5,5-5,7 градско сега през лятото, а извънградско с климатици и други истории под 5(казвам така защото няма чисто засичане само извънградско). Препоръчвам ги, но с условието бензиностанцията да си е Ромпетрол истински, а не франчайз.

Ще препоръчаш ли такава бензиностанция?!...аз се сещам за една в Дружба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от достоверен источник ти гарантирам че омв взима нафта от ромпетрол.единствената разлика е че на премиума си слагали някаква добавка.така че по добре зареждай от ромпетрол-нафтата минава през една ръка по малко.а и е по добра от българската

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от достоверен источник ти гарантирам че омв взима нафта от ромпетрол.единствената разлика е че на премиума си слагали някаква добавка.така че по добре зареждай от ромпетрол-нафтата минава през една ръка по малко.а и е по добра от българската

Благодаря за инфото колега.

Тази вечер минах покрай Ромпетрол и налях половин резервоар за проба.Бензиностанцията изглеждаше много приятно(тази в Дружба).Оказа се също така,че до октомври месец има промоция за -2ст на литър,така че и отсъпка ми направиха.Питах жената на касата от къде им е горивото и тя потвърди,че е от Румъния като ми гарантира качеството му.Ще видим...впечатленията предстоят...смятам да извъртя поне 1-2 резервоара,за да добия реална представа за качество или некачество :hilezh:Все още имам 4-5-6 литра Премиум и незнам кво е положението в резервоара...

Ще пост-вам впечатления с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колега.

Тази вечер минах покрай Ромпетрол и налях половин резервоар за проба.Бензиностанцията изглеждаше много приятно(тази в Дружба).Оказа се също така,че до октомври месец има промоция за -2ст на литър,така че и отсъпка ми направиха.Питах жената на касата от къде им е горивото и тя потвърди,че е от Румъния като ми гарантира качеството му.Ще видим...впечатленията предстоят...смятам да извъртя поне 1-2 резервоара,за да добия реална представа за качество или некачество :flipoff:Все още имам 4-5-6 литра Премиум и незнам кво е положението в резервоара...

Ще пост-вам впечатления с времето.

От доста време сипвам само там и на колата и на мотора, мога да кажа че от към бензин са №1, дано да запазят това качество!

Бензиностанцията е на Ломско шосе между Надежда и Обеля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловото гориво на Ромпетрол наистина идва от рафинерията в Румъния,но собственик на тази рафинерия е точно ОМV.ОМV също доставят основно от там,като получават определени количества и от Лукойл,Гърция и Австрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипах 50 литра газ в РОМПЕТРОЛ в Габрово. Осезаема положителна разлика. Взех "Шипка" на абордаж. :hilezh: Мисля, че има реална разлика. Дано не е било съвпадение, това бе първото ми зареждане там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипах 50 литра газ в РОМПЕТРОЛ в Габрово. Осезаема положителна разлика. Взех "Шипка" на абордаж. :respekt: Мисля, че има реална разлика. Дано не е било съвпадение, това бе първото ми зареждане там.

А за бензина в Ромпетрол какво ще кажете ? Между другото баща ми работи в метрологията, до лабораторията в която изследват горивата, може да занеса няколко проби на ги сравнят и ще покажа резултатите в отделна тема тук, само кажете от кои бензиностанции да вземем проби, незнам и колко ще струват измерванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време сипвам само там и на колата и на мотора, мога да кажа че от към бензин са №1, дано да запазят това качество!

Бензиностанцията е на Ломско шосе между Надежда и Обеля!

и аз от там сипвам 95 :respekt: , до тук съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги,обещах че ще пиша след като добия впечатления...

Вече минах ~2000км само с нафта от Ромпетрол и съм много доволен.Изчезнаха вибрации които ме дразнеха преди(с ОМВ Премиум).Колата определено спря да пуши,или поне е незабележимо.Преди това беше ясно подчертано.За спад в разхода немога да говорям,тъй като няма промяна.Струва ми се че и двигателя поутихна и работи по-равномерно.

Не изключвам и момент на заблуда в някои от плюсовете,немога да се подплътя с особени технически факти.

Единственото което ме притеснява е че дизела е Евро 4,или поне така пише,което ме навежда на мисълта че има повечко сяра от Евро 5.Но Евро 5 едва ли може да се намери в БГ,за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да опитам Ромпетрола и съм много доволен за сега. И на мен значително ми намаля пушенето при повечко подаване на газ, за вървежа може би с 1 идея е по-добре :hilezh:

Колеги,обещах че ще пиша след като добия впечатления...

Вече минах ~2000км само с нафта от Ромпетрол и съм много доволен.Изчезнаха вибрации които ме дразнеха преди(с ОМВ Премиум).Колата определено спря да пуши,или поне е незабележимо.Преди това беше ясно подчертано.За спад в разхода немога да говорям,тъй като няма промяна.Струва ми се че и двигателя поутихна и работи по-равномерно.

Не изключвам и момент на заблуда в някои от плюсовете,немога да се подплътя с особени технически факти.

Единственото което ме притеснява е че дизела е Евро 4,или поне така пише,което ме навежда на мисълта че има повечко сяра от Евро 5.Но Евро 5 едва ли може да се намери в БГ,за съжаление.

Ромпетрола предлагат евро 5! или поне така пише :hilezh: , мисля че е само на 1-на колонка на бензиностанция, сигурно затова не си забелязал. :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Ромпетрол има спецификациите на горивата - по документи май не се различават от на Лукойл-Нефтохим.

За промоцията - зареждам при тях сравнително често, в т.ч. август и септември т.г., но не са ми предлагали досега карта-явно ги държат малко в тайна. Но попрочетох, че ще участват само тия карти, дето имат поне 100 л заредени до 25 октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...