Jump to content

Добавка за почистване на дюзи


nobody_lbg

Recommended Posts

Колеги някъде бях чел за добавките но нещо немога да ги намеря.

Някой може ли да препоръча добавка за прочистване на бензиновите дюзи? И къде може да се купи?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черно STP, от Шел съм го купувал - отпушва и почиства дори и напълно запушени дюзи: http://audibg.com/forum/index.php?act=findpost&pid=608929

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Это това - изклюително за професионална употреба, не се предлага в магазинната мрежа, а само за сервизи....

http://www.pro-tec-deutschland.com/protec_07/

http://www.pro-tec-deutschland.com/protec_...rod〈=de

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 глас за черно STP. Най-доброто на пазара, свали ми разхода, колата се побърка от вървеж (изпреварвал съм само на 5-та, сметайте за к'во говорим) Скъпичка си е иначе, към 18 лева платих за шишенце, ама сравнено с боклуците от Калфуан/Метру/Парктикер за по 8 лева, дет нишо не праат си е жива даравела :meeting: скоро пак ще сложа.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за препоръките,

мисля да взема от черното STP пък ще видиме, а наколко литра бензин се слага едно шишенце?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за препоръките,

мисля да взема от черното STP пък ще видиме, а наколко литра бензин се слага едно шишенце?

Пълен резервоар=едно шише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за препоръките,

мисля да взема от черното STP пък ще видиме, а наколко литра бензин се слага едно шишенце?

Ако са много запушени на 25-30 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такава добавка е препоръчително да се слага, само след като първо се смени горивния филтър. Не знам защо никъде не го пишат, но както разтваря боклуците в дюзите, същото прави и с утайките в горивния филтър. Ако не е сменян много отдавна, дори си мисля, че ефекта може да е негативен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такава добавка е препоръчително да се слага, само след като първо се смени горивния филтър. Не знам защо никъде не го пишат, но както разтваря боклуците в дюзите, същото прави и с утайките в горивния филтър. Ако не е сменян много отдавна, дори си мисля, че ефекта може да е негативен.
АЗ СЪМ РАЗДВОЕН ОТНОСНО ДОБАВКИТЕ - СЛЕД ТРЕИРАНЕ С ДОБАВКИ НЕ ПОЛУЧИХ РЕЗУЛТАТ А МИ ЗАМИНА БЕНЗИНОВАТА ПОМПА Е НЕ СЪМ 100% СИГУРЕН ЧЕ Е ОТ ТЯХ !!! ДОВОЛЕН ОСТАНАХ И ПОЧУСТВАХ ОСЕЗАТЕЛНА РАЗЛИКА СЛЕД ТОВА УПРАЖНЕНИЕ - Дюзите се махат много лесно -маха се металния щифт и след това си издърпват с малко сила , след като ги демонтирате ги закарайте да ги почистят с ултразвук /за софия - студенски град тел.0888709835/ общо ми взеха 40лв за четирите дюзи ,купих си коплект гумички които уплътняват дюзите ,оригинални за 18лв ,преди да монтирам дюзине смених едно маркуче кото беше се спаружило от топлината и маслените пари , почистих и една черна метална тръба в която има цедка за маслените пари - след всички тези урпажнения колата за почна да работи нормално и спря да мени оборотите също така и разхода ми падна
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста места по форума пише че от добавката заминава помпата.Точно поради тази причина аз се двуомя и не слагам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е добавка за почистване на дюзи няма никакъв проблем за помпата. Самата добавка разтваря единствено мръсотията, която се получава като нагар върху дюзата (тя е доста специфична и няма общо с боклуците в самия резервоар). В това отношение черното STP според мен няма аналог. Ако обаче добавката е за почистване на резервоара тогава действително може да има проблем с помпата защото ненапълно разтваря твърдите частици от дъното на резервоара и те от своя страна минават през помпата и повреждат (надират) ролките (ако е ролков тип) или увеличават луфта м/у зъбните колела (ако е от този тип помпата). Също така запушват горивния филтър и съответно се товари помпата - в резултат гори или се поврежда механично. Най-добрия вариант е действително почистването на дюзите на ултразвук, но е свързан с доста допълнителни разходи и загуба на време - демонтиране, търсене на уплътнения, някой път се чупи пластмасата, която ги фиксира и т.н. Затова според мен е хубаво да се пробва с добавка и вече ако не стане да се носят на ултразвук, но всеки сам си решава :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, а помпата на АЦЕ трябва ли да е винаги потопена, аз си държа колата почти винаги с дополовина резервоара. Преди карах пасат и помпата изгоря защото беше останал малко бензин в резервоара..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е да не е на сухо. Иначе самата помпа се охлажда от бензина, който минава през нея. Единствената опасност от малкото бензин е да не почне да ръждясва резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е да не е на сухо. Иначе самата помпа се охлажда от бензина, който минава през нея. Единствената опасност от малкото бензин е да не почне да ръждясва резервоара.

:) Пластмасовият ли????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо падам - не всички са пластмасови :) - има и метални резервоари ... Нали не мислиш, че щом твоя резервоар е пластмасов това автоматично означава, че на всички модели е такъв :) Моя например е метален.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението :hilezh: А да ви попитам, колко е макс. въртящ момент на А6 Ц4 АЦЕ мотора, че никъде немога да го намеря а ми е инетересно колко нютончета е :hilezh: Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението :hilezh: А да ви попитам, колко е макс. въртящ момент на А6 Ц4 АЦЕ мотора, че никъде немога да го намеря а ми е инетересно колко нютончета е :hilezh: Мерси предварително.

186

http://www.worldofmotorsports.com/car/tech...7&make=Audi

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доколкото знам има начин за почистване на дюзите чрез някакви звукови вълни (бях чел за едно място) мисля че цената беше 10-15 лева (незнам колко е ефективно,но просто за тези добавки се изисква много време,затова реших да споделя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...

Здравейте, колеги ! Само исках да напиша, че въпросният човек Николай в Студенстки Град на ул. Кирил Попов, който се занимава със стъкла вече НЕ се занимава с почистване на дюзи за съжаление :( Не успя да ми препоръча друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...