Jump to content

Смяна на пръскалки


Toti

Recommended Posts

Здравейте,

Служебните коли са чисто нови фабии и забелязах, че пръскалките им са като пулверизатор. Пръска много хубаво и по цялото стъкло, а не единична струя. Има ли възможност на А4 95г. да се сменят оригиналните пръскалки с такива без да се сменя и помпата?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Трябва да пробваш колега, първо виж дали монтажа и рамера на твойте е същия като на новите (в което се съмнявам) и чак тогава мисли за дебита на помпата, но си мисля, че при нея няма да имаш проблем, защото разликата е само в дюзите на пръскачките. Успех и пиши какво е станало с напоителната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано и мен ме интересува това оти и аз не харесвам глупашкото пръскане на аудитата !??

някой да е правил интервенцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките на AUDI-то ми са с пулвелизатор - некви aftermarket са....

Може ли да си ги сменя с оригинални... :)

Бъркам си колата с неква Фабия,а тряя да има малко респект! :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да светят, а само да са като пулверизатор. Особено, когато е прашно са доста по-добри, защото чистачките бършат вече мокро стъкло, а обикновените стържат сухото прашно стъкло, докато стигнат до водата - доста повече предпоставки за надраскване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една позната (кара Авенсис) вчера ми се похвали ,че е сменила пръскалките с такива. Новите ги била купила от София Франс Ауто за 11лв. бройката- за Пежо 308 били. На който му се разправя може да провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките на AUDI-то ми са с пулвелизатор - некви aftermarket са....

Може ли да си ги сменя с оригинални... :)

Бъркам си колата с неква Фабия,а тряя да има малко респект! :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Полото на жена ми са такива и на мен ми харесват.....ако успееш да ги натаманиш свиркай как е минала трансплантацията:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще потърся по магазините какво се продава. Нямам много свободно време. Затова и пуснах темата, с надеждата някой да го е правил и да даде акъл. -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И мен силно ме интересува това !!! УЖАСНО е в момента с тези 4 струйки които мокрят 4 ленти по стъклото, а чистачките стържат мръсотията по стъклото!!! Мой приятел с Волво си сложи такива но незнам дали ако купя същите ще мога да ги монтирам при мен? Това определено е _МНОГО_ полезно и ефективно, и не мога да разбера защо някои от колегите подходиха толкова саркастично по темата .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен силно ме интересува това !!! УЖАСНО е в момента с тези 4 струйки които мокрят 4 ленти по стъклото, а чистачките стържат мръсотията по стъклото!!! Мой приятел с Волво си сложи такива но незнам дали ако купя същите ще мога да ги монтирам при мен? Това определено е _МНОГО_ полезно и ефективно, и не мога да разбера защо някои от колегите подходиха толкова саркастично по темата .....

е питай го откъде ги е сложил и да експериментираме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замислил съм да приспособя две пръскалки от дезодорант :eusa_boohoo: ,не само на Ауди са такива,а и на доста други примерно старат С-класа,а и ти написаха,че по-важно да ти греят,незнам н овите дали са с подгрев.Имам приятел с корола версо с такива от модерните,ама не са им сложили реотанчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замислил съм да приспособя две пръскалки от дезодорант -_- ,не само на Ауди са такива,а и на доста други примерно старат С-класа,а и ти написаха,че по-важно да ти греят,незнам н овите дали са с подгрев.Имам приятел с корола версо с такива от модерните,ама не са им сложили реотанчета.

Къде по-точно са ми написали, че било по-важно да греели???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На голф 4 също са такива пръскалките,на моргите има бол...

На моя голф са такива и не мия стъклата на колите зад мен,като тези глупавите дето пръскат на 4 струйки като на А3-ката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз помня че на VW са такива.По пътя на логиката не би трябвало да има проблем да сложиме на Аудитата такива от Пасат или Голф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам...на Полото са от вътрешната страна на предния капак /имат си и подгряване/....на Аудито ми са отгоре...може на тия следващите дето са с фейслифта да стане трансплантацията...ма при мен не виждам начин без да си сменя предния капак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Пасат Б5 са такива.Сметам,че на А4 ще станат без проблем.Аз на б3-то съм се замислил да ги сменям,че тия 4 пишкалки дето имам пръскат на 3см на стъклото и ме дразнат много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, колегата с голфа май е прав.

Т.е. ще ни трябват пръскалки за Golf4, ама не от светещите :unsure:

washerqu7.jpg

6E0 955 085A - Spraying Jet

6E0 955 986A - Heated Spraying Jet

за А3 са съответно:

8L0 955 988 - Heated Spraying Jet

8L0 955 988A - Heated Spraying Jet

... ама ние тези си ги имаме и не ни вършат работа :hilezh:

Някой може ли да звънне и да провери колко струва горното (почерненото)? 2 броя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На голф 4 също са такива пръскалките,на моргите има бол...

На моя голф са такива и не мия стъклата на колите зад мен,като тези глупавите дето пръскат на 4 струйки като на А3-ката :rolleyes:

Те голф 4 и ауди А3 са на 90% процента еднакви доколкото съм гледала. А пръскалките на моето ауди си пръскат точно където трябва, но това е без значение като се има предвид темата. Ако dorian казва, че на голфа са по-добри може би е наистина добра идеята да се вземат такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...