Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

dominator имаше подобен проблем с таблото на проекта му. Изляза че е от радиото (показваше честотата на радио канала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги имам един въпрос относно часовника на таблото ,  проблема който мисля че е проблем е следния, изгоря ми лампичката за светлината на часовника реших да купя 3 броя защото видях че и други са изгорели сложих им 1.2 a нe 1.1 надявам се че това не е проблем  но както и да е въпроса ми е часовника веднага светва още като я запаля без да пускам фаровете и да светва таблото , изгася да свети само когато е изгасена колaта, защо така се получи смениx със стари крушки и пак така а преди това не  беше така къде може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми преди да изгори не беше така колега или не съм обърнал внимание да се задълбоча към него но мисля че не беше така нека и някой друг да даде отговор и да ми кажете дали има проблем да слагам 1.2 лампички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,1W или 1,2W крушки - няма проблем. Не е добре да се слагат 2W понеже може да се получат изгорели писти по таблото.

Не си спомням точно, може би за показателите на мигачите се слагаха крушки 2W. Но и там могат да се сложат по-слаби.

И при мен светва часовника веднага след подаване на контакт и изгасва след връщане от контакт.

Надявам се че знаеш че на една от въртките може да регулираш силата на осветлението на таблото.

Редактирано от ставров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за регулирането на осветлението не е проблем аз винаги пускам фаровете но останах с убеждението ,че преди He светеше така мa може и аз да не съм се задълбочил  да цапам в него хах мислех че съм направил нещо по някой писта на късо затова и мерси за отговора колеги значи си е така , а за мигачите да по 2 ca.... гледам за оборотите някой е сменял и е сложил 1.5 на едното място и ще я махна да не товари ще сложа 1.2 че 1.1 няма на магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От три дена забелязвам стрелката на оборотомера за секунда забива в долно положение и пак отива в режим работа защо така нещо накъсо ли дава а съм сменял само крушките за осветлението Нищо Друго ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно пукнати спойки на платката в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разгледаш темата отначало ще видиш - има много богат снимков и текстов материал. После вземаш лупата и поялника и за няколко минути си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте темата за таблото с уредите е супер.Ръководейки се по нея свалих моето табло след което припоих читири споики на синия конектор които ме съмняваха ,след това монтирах всичко безупречно ,но пустия му горивомер пак не тръгна.От време на време сякаш зацепва ама не изцяло.Моля да ме посъветваш нещо друго какво мога да направя за да проработи този горивомер.При студено време понякога ми отказва и скоростомера но като ударя по таблото и тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапоих спойките, утре го слагам и дано да е било това, а ако не ауто+ е наблизо...

Мерси за бързите отговори, колегиwink.gif Иначе колата я имам от скоро, та ще подпитвам чат-пат :hilezh:

Дайте снимка на тоя стабилизатор на напрежение моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапоих тразистора и конектора отговарящи за горивомера и пак неще да тръгва пустия.Посъветвайте нещо друго моля или да търся табло направо.Както си показваше на един десен завой стрелката му просто се върна до долу сякаш нещо се откачи или изгоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги днес реших да сменя няколко изгорели крушки на таблото смених ги и слагам таблото на място всичко на мястото си както си е било но когато запалих оборотомера не работеше и километража не знам какво може да е станало видимо няма пукнати споики. Ако може някои друг съвет какво да правя за да реша проблема.... Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко проверих потретих бушони връзки кабели клемореда прегледах но се инати и не иска да заработи оборотомера

Редактирано от Soky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Километража реботи но оборотомера неиска свети лампичката за АБС и за маслото в миничека

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

Скоро си купих нов километраж за аудито ми Б3-ка. Но брояча на километри не работи. След като разгледах темата разбрах, че е от това прословуто зъбно колелце. Като го разглобих видях, че е счупено. От старото табло извадих това колелце и го поставих на новото, но пак не работи брояча на километри.

Възможно ли е да не е повредено само колелцето  или  може би не съм го поставил правилно. (на стария километраж си работеше.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

от скоро си взех една Б4-ка (2.0, ABK, комби).

Първоначално уредите за температура и ниво на бензина въобще не отчитаха.

 

Това, което направих :

- смених датчика на тройника на главата (сив с три изхода, със сигурност беше за смяна);

- отворих таблото, стабилизатора на волтажа даваше 9.8V и 12V - в нормите;

- почистих и напръсках контактните гайки, крачетата на стабилизатора и буксите на таблото със контактен спрей.

 

Резултатът:

Уредът на бензина проработи, а уредът на температурата проработи вярно до 92 градуса само веднъж и отново спря да отчита.

 

Въпросът:

Пропускам ли нещо в диагностиката на проблема или направо да сменям таблото ?

Ако някой има табло (без бордови и без self-check), моля да ми звънне - 0897 833 093.

За момента ми е спешно, защото колата е нова за мен и искам да я следя какво прави  :lupe: .

 

Мерси предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Я кажете как се вади стрелката на скоростомера без да счупиш оста ако с дърпане не става? Моята я извадих с част от оста ... след което извадих и парчето благодарение на мусколи и клещи ... сега чакам за табло но ако с него също има проблем не ми се чупи отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много проблеми с тия табла колеги , имам голям проблем искам да сменя цялата инсталация под таблото че има нагарвания на кабелите резани преправяни дайте ми някой колега от който да си купа читава инсталация за под таблото тоест всички кабеляци с букси с всичко само да се смени че моята ме сътрива на двапъти изпушвам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...