Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Единственото, което намерих е следното:

Holding in the Autocheck button, and then switching on the ignition displays the following messages:

41 (4 cylinder cars)
51 (5 cylinder cars)
61 (6 cylinder cars)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно защо веднъж ми показва 62 а сега 61 ,благодаря все пак за отговора

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 27.11.2016 г. at 20:16, koko60 написа:

.

имам проблем с отчитането на изминати километри на Б3 , разглобих го но няма такива колела с червяк е моето ОТ какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

un4 било не е VDO като го почуквах трагваше но сега вече не иска разглобих го давам директно ток на моторчето варти датчик не е всичко друго работи!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Я да видим АКБ -то ще помогне ли пак.

И няколко дни имам следния проблем.Оборотомера и контролните лампи (акумулатор,масло,вода и тнт) работят кога си искат.Отворих таблото,презапоих всичко ,малката платка към оборотомера също,но пак си е така.Нещо друго да пропускам? Има едно нагоряло съпротивление на платката, която е за контролните ламБи, може ли там да е проблема? В смисъл резистора не е ли ту партс или работи или не? Трябваше да го снимам ?

Всичко друго си работи, даже динамото зарежда,когато лампата не свети. VDO е.

Изпратено от моят Nexus 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

имам следния проблем - бутончето за зануляването на изминатите километри не функционира - трябва да го натисна няколко пъти, за да се нулират показанията. Няма проблеми с отчитането на изминатото разстояние. Кой чарк (о трите на снимката) трябва да се смени (табло за Б4) - голямото колелце?

34171153_2_585x461_remont-na-kilometrazh

Предварително благодаря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези колелца са за задвижването на броячите, нулирането е отделен механизъм. Почистване и смазване на колелцата с цифрите на дневния брояч и лостчетата вероятно ще реши проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Почистване и смазване.

@genttogsg Имаш спукана писта някъде.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се разпиша с една случка: от 1 месец някъде оборотомера го забелязах че бяга с около 2-300 оборота и в един момент си идва на мястото. 2-3 пъти имаше цветомузика от таблото. Преди 10 дена ми изгоря запалителната бобина и я смених с нова от магазина тоя път. Наблюдавам оборотомера, всичко си е наред откакто съм с новата бобина. На празен ход стрелката на оборотомера вече не трепти. Все още нищо не съм предприемал да правя, а и се чудя какво да търся, той проблема сякаш изчезна. 

Възможно ли е оборотомера да не е работил като хората заради бобината и да е давал индикация за приключване на въпросната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така най-обичам - с една сачма, две врабчета :bia: Ако ви прави така оборотомера - носете по една работеща бобина в резервната гума за всеки случай :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Оо,това с бобината трябва да се провери, че и на мен оборотомера ми играе от 0 до някаква стойност( без да се вдига повече от 4000об), а аз съм набедил уреда и търсех друго табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Добър ден ! Имам много дразнещ проблем с датчика на охладителнта течност на ауди Б3, седан, яйце, бензин. Индикатора за температурата на таблото отчита вярно само когато потеглям с колата. След 15-20 мин започва да показва каквото си иска, понякога е на 0 поне час, когато пътувам на дълго. Оригиналния показваше постоянно 120 градуса, смених го с Топран, работи нормално 1-2 месеца. Смених таблото, същото, значи е от датчика. Вентилатора се включва, независимо от показанията на индикатора, но ако стане проблем, няма как да разбера. Та търся да закупя такъв датчик, но да не е топран :)  В магазините само топран предлагат, това е датчика отдолу на маркуча, който влиза в двигателя. Двигателя е NE, оригиналния номер на частта е 049919501В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2017 г. at 19:28, Toni2 написа:

Добър ден ! Имам много дразнещ проблем с датчика на охладителнта течност на ауди Б3, седан, яйце, бензин. Индикатора за температурата на таблото отчита вярно само когато потеглям с колата. След 15-20 мин започва да показва каквото си иска, понякога е на 0 поне час, когато пътувам на дълго. Оригиналния показваше постоянно 120 градуса, смених го с Топран, работи нормално 1-2 месеца. Смених таблото, същото, значи е от датчика. Вентилатора се включва, независимо от показанията на индикатора, но ако стане проблем, няма как да разбера. Та търся да закупя такъв датчик, но да не е топран :)  В магазините само топран предлагат, това е датчика отдолу на маркуча, който влиза в двигателя. Двигателя е NE, оригиналния номер на частта е 049919501В.

Колега аз съм с топран 2 години няма ядове 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем на същия мотор.

Нов Топран изкара 10-ина дена и откачи.

Дано да уцелиш читав.

Аз си взех 2-ра употреба от морга и от дълго

време вече нямам проблеми с индикацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От какъв тип пластмаса е направено предпазното "стъкло" на таблото? Питам защото по моето има леки драскотини и се чудя дали не може да се почисти и полира за по-добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...