Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Колеги решил съм да сменям таблото и ми трябва вашето съдействие:) Мойто е оригинално на двигател РУ имам 2 букси мисля че бяха синя и жълта и е VDO, искам да го сменя със такова със оборотомер. Въпросите ми са дали трябва да търся задължително VDO, мойто няма никакви ауто чекове мини чекове и тем подобни и ако другото има дали ще пасне и задължително ли трябва да е от Б3 или може и от Б4? Мерси предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На моя БеЧет'ри, "компетишАн" (специално го добавям за някои потребители), съм включвал и UN4, и VDO.

Даже на оригиналното си UN4 табло смених оборотомера с такъв от по-старо VDO табло - стана идеално с леки изрезки тук-таме. hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как се вади стрелката на оборотомера и после как се слага и калибрира ли се или има някакъв белег за да не можеш да я объркаш? мерси:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Колата ми е с Airbag и нямам крушка за него на таблото, гледам че не е с цокълче като другите и свободно стоящи кабели не виждам. При вас как е каква е крушката :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как се вади стрелката на оборотомера и после как се слага и калибрира ли се или има някакъв белег за да не можеш да я объркаш? мерси:)/>

Аз я вадя така - първо я завъртам много внимателно обратно на часовника от положение на упор и поне един оборот след това да освободи малко. После внинателно с 2 пръста я подхващам отдолу в центъра и я издърпвам нагоре. Цялата работа е че много трябва да се внимава да не с еизскриви остта или да не се счупи стрелката. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам проблем с несветещи места от таблото ... има места от оборотомера и километража, които не светят. Сменях крушките и пак нищо .. също така и стрелката на километража не свети .. Ще съм много благодарен за малко помощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукнати спойки, скъсани писти, окислени контактни места за крушките. Едно то трите :zustimm:

П.П. Това разбира се ако крушките си го пробвал една по една дали светват на някакво захранване 12V или на акумулатора директно например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм ги и работят .. а могат ли да се поправят пукнатите спойки или скъсаните писти ..

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че можеш - ако имаш поялник мултицет и тинол. Всъщност не се познаваме и не знам дали си се занимавал с такива неща но ако мислиш че няма да се справиш викни някой познат който може да запоява и има хубва поялник. Зашото ако сбъркаш нещо ( например да снадиш 2 спойки ) може да стане по-зле. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някаква схема кое точно трябва да запоявам има ли ..

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се пукат спойките на буксите. И на някой елементи. Схема....зависи кои точно са пукнати. Вземаш една лупа и гледаш. А не е лошо да ги презапойш всичките на гърба на платката но това става като я изкараш от таблото. Не са чак толкова много и за 15-20 минути си готов. Ако си от Варна и ако не си го правил това мога да ти го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от Варна .. и не съм го правил това затова ме е страх да не объркам нещо .. ще съм благодарен ако някой ми даде повече инфо какво точно трябва да се запоява :)/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш от къде си според мен ще имаш по-голям шанс да си намериш накой колега който го е правил това и знае за какво става въпрос. :rolleyes:

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Колата ми е с Airbag и нямам крушка за него на таблото, гледам че не е с цокълче като другите и свободно стоящи кабели не виждам. При вас как е каква е крушката :gruebel:/>/>

Е на мен никой ли няма да каже :hilezh:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С отделни кабелчета е при мен. Ако нямаш лампа, нямаш и ербег.В смисъл не работи.

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Airbag, има си и кабелчета които влизат зад таблото! Крушката обаче я няма, трябва по обстойно да проследя кабелите :gruebel:/> . А колега кабела с който е свързана крушката какъв цвят е и смесен ли е със сноповете кабели които се прикачат на таблото или е свободно идващ от някъде си? :nixweiss:/>

Редактирано от georgixristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня точно цветове, кабелите и фасунката с крушката идват от някъде си.Имах проблеми с нея, в смисъл крушката беше се окислила и се налагаше да трия грешки докато не я смених. Вероятно е някой да я е свалил за да не свети нон стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...