Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Колеги, термометър за външната температура от къде мога да си намеря? Имаше преди един колега, който ги продаваше с датчиците ама кой беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, термометър за външната температура от къде мога да си намеря? Имаше преди един колега, който ги продаваше с датчиците ама кой беше?

Питай eic-dimitrov той има,ако не е го е продал вече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да питам някой дали знае от каде да намеря бели циферблати благодаря предварително за Б4

Редактирано от solaka9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам от къде мога да си намеря термометър да си сложа в таблото там най-долу да ми очита ?Или от някой друг модел трябва да се намери и да се пригоди в мойта кола ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

.......

Виждам, че имаш рингове на таблото ти ли си ги слагал или така си закупил автомобила, ако имаш идея драсни някои ред от къде си ги взел и как се слагатzustimm.gif

Редактирано от VBI
Ненужно цитиране на цял пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите рингове ги взех от тук http://shopix.bg/Hrom-ringove-Autopro-za-tablo-za-Audi-80

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, четох доста от този раздел, но не намерих това, което ми трябва! Болката ми е следната: свети ми само лявата половина на таблото, дясната в едно с копчетата на парното, е в пълна тъмнина! Гледах крушките, здрави са! Моля подайте инфо, за да си оправя таблото!

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери внимателно с лупа платката на таблото за пукната писта или спойка и ако откриеш такава я презапой. Огледай буксите от към страна спойки на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги искам да ви попитам от къде мога да си купя жило за киломтраж на ауди 80 Б2 година на пройзводство 1983-1984 със автоматична скоростна кутия е,но проблема ми е за жилото купих някъде 2-3 жила не стават къси са и захващането от към километража е нещо като метална-желязна тапичка която се завива на резба а тези жила които ги купих бяха със пласмасова тапичка и не бяха на резба самото захващане не съвпадаше ако някои има такова жило или знае от къде мога да си намеря/поръчам няка да ми отговори Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги молви помагаите до вчера ми работеше обортомера и днеска отворих таблото да сменя 2 лампи и после всичко отказа да свети и да работи светят единствено лампите на километража и обортомера и лампата за дълги светлини всичко останало е блокирало в таблото ми влизат 4 букси и на 4 има по 1 + бушоните не са изгурели ,благодаря предварително

 

Абсолютно същия проблем и при мен... свалих таблото, за да заменя 2 изгорели крушки, да зачиста контактите на регулатора на напрежение и на двата уреда за температура и гориво.

 

След връщането му нямам оборотомер, както и индикациите за зареждане, налягане масло, ниво антифриз, ръчна. Работят мигачите, подсветката на всичките уреди, индикацията за къси/дълги фарове. Не съм я карал още, нямам идея дали работи километража. Разгледах внимателно буксите, пиновете им, всички видими спойки, както и тези под черния капак, под който е платката за индикациите, които не работят при мен и стои над оборотомера - няма видими проблеми. Колата е B4, таблото UN4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След още четене се оказва, че може би съм загубил плюс от клемореда на ключа, който захранва въпросните функции от таблото. Случвало се е и на други, възможно е, защото местих малко кормилната колона, което може би е и разместило нещо зад ключа... Ще трябва пак да сваля таблото и да инспектирам буксата дали е напълно вкарана, явно...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Искам да попитам за помощ! Уредите на таблото ми не работят, но светлини имам обаче! Също нямам и задна светлина! Майстора при който ходя ми каза, че е от датчика за задната скорост! Може ли някой да ми помогне и да ми каже къде се намира датчика за задна скорост и как изглежда, а и разбира се дали е това проблема наистина, както ми казва моят майстор! Благодаря ви предварително!

Редактирано от KOBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда скоростната кутия с датчика и буксата му.  Вадиш кабела от буксата и го даваш накъсо - ако ти светнат задните значи наистина причината е неизправен датчик.

5156182S.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В противен случай, ако не е датчика, си проверяваш кабелите, които влизат във вратата на багажника покрай пантата от страната на шофьора. Прекъсват се на свивката и изчезват светлини, за движение назад, на номера осветлението, на усиления габарит за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес забелязах, че дневният километраж ми е спрял да отчита изминатите километри  :glare: При Б3 знам, че е проблема го прави зъбното колелце(правил съм вече такова), но мисля че таблото на Б4 е по-различно и не е с такова колелце... Прав ли съм и ако да - къде да търся проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да има пукнати спойки по малката платка с ел.моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един странен проблем, който ми се набива в очите, през последните година две :hilezh:

Проблема е изразен в следното: когато дам на контакт, ламБата за акумулатора, започва да мига. Когато завъртя да запаля, преди да е запалила, стрелката на оборотомера подскача нервно 2-3 мм. в унисон с въртенето на мотора!

Къде и какво трябва да строша ?

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на кадета ли ?

От опита ми с 2 броя 90-ки и 2 купета,резултата е като при теб...... Така,че да не се окаже няква фабрична недомислица

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...