Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Прегледай си кабела в левия край на багажника ;)

Видимо може да е здрав,но режи и прави наново,всичко вътре се къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги!

Извинявам се за тъпият въпрос но как се сваля таблото с 3-те уреда до скоростният лост?Заедно с конзолата за скоростният лост и пепелника ли излизат или се вадят самостоятелно?

Че ми е изгоряла лампата за Волтметъра и много ме дразни вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Упс

Сваляш барчето на ръчната, 13-ка отзад в пепелника и 8-чка отпред, махаш едно кръстато винтче което държи пластмасата и кожуха на скоростния лост и съответно го махаш и отвиваш топката. След тая операция включваш на 2-ра 4-та или задна и издърпваш барчето с уредите напред към ръчната, по принцип има видимост и ако си по-сръчен махаш изгорелите крушки и слагаш работещи такива(същите по захват като на таблото са). Ако ти е зор да бъркаш откачаш уредите от буксата и вадиш направо барчето и навън вършиш тая работа, момента е много подходящ да си удариш една прахосмукачка след като всичко е свалено, понеже разни боклуци и прахоляци са често явление там :zustimm:

На 14-та страница си пише.Сори за недоглеждането ми. :unsure:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес извърших процедурата.

Само да допълня ,че над уредите има една лайстна която пречи да се издърпа барчето назад.Тя се маха чрез 2 винчета които се намират под капака за врътките за парното или управлението на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, при мен оборотомера не отчита правилно, всичко друго е ОК. Понякога стрелката се превърта, понякога отчита от 3000 нагоре с една дума, не работи. Къде да търся проблема? Казаха ми, че контролера на таблото е out, но като видях снимките на таблото, не видях никъде микро контролер. Дайте съвет  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега stefan mil4ev, в оборотомера има 3 кондензатора. Опитай да ги смениш и да видиш какво ще стане. Огледай таблото и оборотомера за спукани спойки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да си сложа дисплей за външна температура на моето ауди /1.8  90кс 91-ва карбуратор, без клима/Таблото ми е обикновено с оборотомер .Въпроса ми е трябва ли да сменям таблото и как става самото свързване на дисплей, окабеляване и датчик.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай e-mail, да ти пратя един файл, че тук не мога. Няма да сменяш таблото.

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги не намирам как се сваля компютъра на Ауди 80/В4- 92 година  ? 

 

Стои зад изпарителя на климатика под жабката. Виси на някаква планка и не може да се види нищо защото е отзад и се вижда само буксата му.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай e-mail, да ти пратя един файл, че тук не мога. Няма да сменяш таблото.

Здравей колега много ще съм благодарен ако може и на мен д пратиш нужната информация че и аз искам тая пущина да работи :hilezh:  при мен колата е 93 година  АВК мотор само едно ме притеснява че таблото преди мен е сменяно веднъж.Много ще съм ти благодарен dj_tonev@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво се оказа, че никой не е свалял компера на тия Аудита ли ??? Аз мисля че се развива един болт отдолу и обърнат с главата към калника и ще  падне тоя блок.

 

За сега отпадна свалянето му, понеже причината за проблема се оказа лоши газаджииски връски и разкачена букса на самият компер.

 

И все пак въпроса си остава дали така се сваля тоя компера на това ауди ? Никъде не намерих тема или инфо за него и във Фолксваген форум рових и няма ?!

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

савети как да го оправя > по подробно купих си ново сд и като го сложих отиде осветлението и незнам от какво е бушоните са здрави сички ги проверих даите савет какво да правя благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги имам Б4 АБК 115 к. таблото не ми отчиташе темперетурата, но 1 седмица спря да функционира изцяло само свети и крушката за фарове и мигачи нито бензин нито обороти нито колко км изминавам, нищо възможно ли е да е от бушон или ще трябва да си търся ново табло или първо да го отворя моето да видя дали не се е отскубнал някой жак. Преди този случай коггато колата я напече слънце отчиташе понякога темперетурата и понякога дори бензина не отчиташе но да ми спре километража и обортомера и да рзботя светлините на таблото при палене и контакт не е било, преди месеци бях смени крушки на таблото за парното на задния прозорец сега не светят да не би да имат нещо общо?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВНИМАНИЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги исках да сваля стрелката на скоростомера, натиснах е от долу с отвертката и тя падна и сега не мога да е закача, слагам е обаче не ще да се мърда, буташ е с пръст и там къде е спреш там си остава а не се връща както както трябва да бъде по принцип  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да ви поопитам защо на чек-а (дисплея за анимацийте) ми показва някакви несвързани и безсмислеи числа ???

И от каде на каде таблото ми свети така Опел-дийски :& ??? Таблото по принцип ми сигнализира с сингал и анимация че съм в резерва примерно и т.н.т. Става дума за Ауди 80 б3 88 година 1.6 карбуратор.

Благодаря ви предварително

post-88564-0-42174700-1397494886_thumb.j
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото ти свети в бяло,защото някой си е играл и му е изтъркал циферблатите отзад.Таблото с миничек ли е или с ауточек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 миничек



Може ли да е от изгорл бушон на мини4ека или нещо съм разцентровал стрелката на гърба на таблото което даже незнам за какво служи мести се на ляво дясно

Редактирано от Г-Н Макаков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...