Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Тони, аз със същото табло преди години също се тормозих, че при здрави зъбни колелца не върти. При мен се оказаха 2 спукани спойки на моторчето. Мой колега ги отрки и ги презапои, и ме прати за проба. Бях скептично настроен, но километрите се завъртяха. Та провери за начало тези спойки, по спомен са 3 спойки на моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси,ще погледна отново,нищо чудно,при 10 разглобявания да е станало нещо.Но по едно време километража и оборотомера спряха да работят.Като повторих много спойки,тръгнаха.Уреда за температурата не работи.Но перката за охлаждане се включва и изключва,което ме успокоява, че има охлаждане.Вероятно транзисторчето,което е за бензиномера и темп датчик не е наред.Колата сега не се кара много и не ми се влагат пари в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките по-долу със синьо съм отбелязъл "контакторите". Има ли начин да проверя моторчето дали работи,незнам какво напрежение го захранва.Мисля,че то се върти доста бавно

20150618_205455.jpg
upload a gif

20150618_205646.jpg
free upload image

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацка, това маторче е с 3 извода. Скинал си ги и ще трябва друго. :nixweiss:

 

 

---------------

Ааа, и не "контактуват" а моторчето е НЕПОДВИЖНО запоено за платката. Т.е. не може да бъде махнато от платката без разпояване.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята работа няма да стане,трябва да търся моторче от някое счупено табло.Измъчих го до последно,но не можах да запоя косъмчетата към платката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да попитам мога ли да си сменя електрония часовник с здрав  защото моя изчезна и не показва цифрите и още един проблем смениха ми се лампите от самосебе си за десен мигач и дълги светлини  като дам мигач свети лапата за дълги  а като дам дълги свети мигача  от какво е този проблем и може ли да се отстрани . Благодаря предварително !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи благодарности към колегата LUDsAUDI! Човека ми изпрати цял километраж,като подарък.За пореден път усещам че тук сме като едно сплотено семейство,на моменти има спорове и ......,но нека в спомените ни останат само приятните моменти с колегите.Трябва да си помагаме взаимно!Надявам се и аз някой ден да ви бъда полезен  :ja:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, сложих табло от ауди 90 купе на б3 1.8s 90 година. От зад е със 3 букси жълта бяла и синя а моето с жълта и синя. Слагам жълтата и синята и всичко работи без уреда за водата и стрелката на оборотомера подскача.А също и горе в квадратчето ми мига индикация за маслото... Таблото на 90 ката е работило правилно до последно.Къде да търся проблема???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, след внимателно прочитане на обясненията стигнах до заключение,че няма да мога да се справя сам(нямам времето и базата) ! Ако някой има оферта за ревизия на таблото с уредите във Варна ще се радвам ако откликне ! Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер, от 1 месец таблото ми върти номера, или по-скоро когато е топло навън. След като дам на контакт лампите, които трябва да светнат преди запалване просто не светят. Става въпрос за лампата на маслото, водата за спирачките и т.н. Оборотомерът също го няма, свети единствено Check-а. Тръгнахме от предпазителите - всичко беше ок. После отворихме таблото, прекарахме всички съмнителни спойки, една от които беше спукана. С идеята, че всичко е ок затворихме. След точно 200 метра оборотомера пак падна. Пак същото. Отново казвам, че тези номера ги прави само когато е топло. Сутринта проблема просто го няма. Дали е възможно нещо да е пропуснато по таблото, някоя спойка, писти .... Не знам. Та така, дали е възможен проблем и в самото окабеляване до таблото, захранване, букси .... месец и нещо вече ме тормози, колата ми трябва, карам и без тези контролни лампи и оборотомер, но ако има проблем с мотора.. не свети нищо вътре и става страшно. Благодаря предварително. Става въпрос за дизелова 80 B4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, може ли да ми помогнете със следния проблем? Става въпрос за стрелката за температурата, когато съм с включени фарове показва с 7-8 градуса повече. При спирането на фаровете, забелязвам как стрелката започва плавно  да пада и застава около 90 градуса. Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Колата е Б3.

Редактирано от acpa4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките загряват и вдигат температурата на радиатора. :hilezh:

 

Тия Аудита са ми много смешни с това табло и Алтавите му стрелки. На брат ми А4-ката бензиномера все показва повече с 1/4 от реалното. Ако е половин резервоар, стрелката е на 7/8-почти до горе показва. Ако е на мигаща лампа-показва 1/4 до към половина. Той чел тук от разни спецове- мнения че се вадели бушони в разни последователности, баело се и стрелката се оправяла. Проблема възниквал от слаб акумулатор. И други небивалици. :hilezh:  Смешното е че той е любител по електрониката и сам правеше ел схеми и усилватели. Обаче вярва в приложната магия все още.

 

Какво направихме, което имаше реален смисъл и логика.

Първо разглобихме таблото му и върнахме ръчно стрелката-тя е безконечна. Тествахме с Вага и тя отиваше до половината както му е реда. След време пак стрелката си се върна там кадето и беше кеф- с 1/4 повече :stupid: После я закачихме на Вага пак и там се оказа че не може да се пренастройва електронно. Има си зададени стойности и не може да се променя. 

Оня ден Брато пак мнахнал таблото и върнал ръчно стрелката на правилната позиция. :stupid:

Аз му викам - направи си го това табло като падащ панел и си го махай постоянно при нужда за да си пренастройваш стрелката  когато е нужно B)  :rolleyes: .

Смех са тия табла на Ауди. При Пасатите няма такива простотии. Там заминават Фисовете, което става и при Ауди.

Моето лично мнение е че има нещо прецакано в СМД елементите- резистори или кондензатори- с промененни стойности или пък в процесорчетата и това кара стрелките да откачат и да показват глупости постоянно.

Редактирано от kossis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, нов съм във форума и не съм сигурен че трябва да попитам тук.Извините ме ако не е тук место.


Искам да сменя крушките или диоди не съм сигурен с какво съм.Не разбирам много от коли.Някои ако знае къде мога да извърша този ремонт, в сервиз или някои човек от форума който се занимава с такива неща.


Изгоряла ми е крушката за габаритите зелената, и половината табло не ми свети.(от 140км до 220) и от ( 5 оборота до 7)


Благодаря ви.


 


П.С -карам Ауди а4 б5 1996 АДР Седан.


Редактирано от OrganDonor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, имам проблем с километража. Сменени са колелцата здрави са а тия цифри не помръдват и не помръдват какво може друго да е? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега адаш Христов, при мен положението е сходно. Дължи се на прегорелите от възраст "пътечки" (проводниците по платката) отзад на таблото. Може би при теб и да не е точно от това, просто споделям опит. Дано съм бил полезен, успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, огледах за спукани спойки но няма сложих самия километраж на друго табло работещо слагам на колата и пак не същото положение гледах моторчето но не забелязах студени спойки. Възможно ли е самото моторче да е изгоряло нещо някой може ли да замери съпротивлението на 3те му извода и да каже кое какви стойности има, че вече започвам в него да се съмнявам. Ще презапоя наново всичко и ще опитам отново. Дано пък тръгне :) 

Редактирано от Иван Христов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помагайте не тръгва отново вече се съмнявам в моторчето да не е изгоряло нещо. Оферти само за километраж :) Или от какво би станало моторче 

Редактирано от Иван Христов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростомера отчита ли?Ако и той не работи проблема може да бъде в датчика на кутията или външно трасе(кабелите до таблото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми помогне със снимка или някаква графика,коя/кои спойки трябва точно да гледам за да намеря виновника за това както си карам и стрелката на километража отказва и като натиска лекичко стъклото и тръгва и така това се повтаря по няколко пъти на ден,особенно когато друсне в дупка и спира и след като го чукна или натиска тръгва..
Ясно ми е че е някоя спойка,но коя трябва да гледам и най-вече къде??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...