Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

Отварях си таблото по снимките от темата, всичко беше ок, притегнах гайките на 2та датчика, калибрирах си горивомера (но това което излиза за калибрирането на горивомера отпред ми идва късичко и не се получи) , температурния както винаги си отчиташе 70 +/- 7-8-9 градуса, никога 90 обаче, горивомера уж показваше вярно, сега той си работи, но тоя на температурата тотално отказа. Съмнява ме да не е в таблото проблема а някой от датчиците, кой е датчика който подава за този на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За кой двигател става въпрос? Гайките е добре да се свалят, и да се почисти повърхността под тях където контактуват, че обикновено е окислено там и се губи контакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам си идея на този двигател къде е датчика. При бензиновите 4 цилиндрови е сив и стои на фланеца на главата, където излиза дебелия маркуч към радиатора, но не съм сигурен дали при 1Z е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, имам проблем с километража на Ауди Б4. Таблото е UN4, наложи ми се да го почистя и го отворих, реших да видя в какво състояние ми е зъбното колелце, затворих си го... И сега като дам контакт и стрелката на километража ми се качва на 45км/ч, като махна контакта си пада на 0км/ч. Отварях го няколко пъти и не мога да схвана къде е проблема... Има ли някакъв вариант за калибриране, защото сега си работи, но показва с 45км повече, брояча също си работи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбира се свалих я... След като си я сложих, стрелката си се движеше свободно, както преди да я сваля! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако беше толкова лесно... няколко пъти го правех, но нали накрая трябва да я върна в начална позиция...и като дам на контакт пак се качва на 45км/ч... много странно, а съм отварял над 15 пъти табла на VDO съм ги разглобявал из основи, но не ми се е случвало нещо подобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, svetliopp написа:

Според теб може ли да стигне до зъбното колелце без да махне стрелката?

 

Да може, на няколко табла съм сменял колелцето без да махам стрелката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, svetliopp написа:

Според теб може ли да стигне до зъбното колелце без да махне стрелката?

Откъде да го знам, има всякакви хора режат, лепят. А като изкара стрелката с оста ли излезе или само стрелката, защото ако стрелка + ос, не се занимавай няма да стане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам следния проблем с оборотомера - при студен мотор понякога показва нереално високи обороти - при моята с 200 повече, при тази на баща ми с 600 повече. И при двете съм наблюдавал как без промяна на работата на двигателя стрелката се мести в даден момент нагоре, отчитайки по - високи стойности, след време показанията на стрелката стават коректни (след няколко минути). На какво може да се дължи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте,искам да попитам нещо свързано с таблото на ауди б4 ,въпроса ми е когато задържа чек бутона и дам ключа на средно положение ми показва някъкви цифри какво трябва да означават.извинявам се ако вече е писано за това.благодаря

Редактирано от audi 2.6 quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.11.2016 г. at 19:24, Sklepi написа:

Къде излизат тези цифри, че ми стана интересно?

 

На 25.11.2016 г. at 19:25, koko60 написа:

Да не би да е с борд?

 

излизат там където показва индикаторите за масло ,гориво ,предупреждение за скорост и т.н.

на дисплея

например веднъж като пробвах показваше 63 после 61 :nixweiss:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо ново за мен :) ходих да пробвам на моята, но нищо не се показва. Може и да не го правя както трябва. Може би заради това, че имам борд, но гледам втората снимка е с борд :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ,доста рових и четох но нищо,таза снимка втората е от руски форум и там никои нищо не знае.не че ми трябва толкова но ме дразни като има нещо и не знам какво значи :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...