Jump to content

Информация за ултразвуков прибор "мишегон"


Recommended Posts

Съжелявам че темата не е за авто музика но все пак се доближава малко до авто тематиката защото и някой коли страдат от гризачите.

Накратко живея в стара къща с гредоред и полски мишки колкото искаш, някак си трябва да се отървавам от тях не само защото жена ми изпада в нервна криза като види мишка но са и опасни приносители на някой болести и зарази.

Но тук е проблема не мога да използвам отрова имам малки деца, с капан също нестава не са глади и не се хващат и отново капана е опасен за децата, единственото което ми дойде на акъла е ултразвуков прибор казвам си екстра намери се решението. Да ама не след като дадох 70+ лева за българско у-во ефекта нулев разхождат си се и изобщо не им пука.

От 2 дни посредством звуковата карта (не се смейте) на PCто и през усливателя се опитвам да ги тормозя и с по-мошни вълни ама или картата много криви или незнам какво да правя. Усилвателя мисля е с достатачно широка лента да пропусне честоти до 30kHz в колоните са монтирани 2 бр. ВЛДД-40 които криво ляво се оправят с диапазона до 40kHz и май ако вобще тази идея работи ми липсва правилната честота/ти.

Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешавал по подобен начин да сподели малко опит. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, трябва да внимаваш да не си докараш чревно разстройство. Не помня точно честотата, но точно определени вълни действат слабително. :) Да ти кажа да си вземеш котка, сигурно си го мислил.

Най-добре се обърни към тези от които си закупил уреда, сигурно те биха могли да ти дадат съвет и да обяснят ,защо това средство не е ефикасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, има фирми, които ще свършат работата вместо тебе, не си писал от къде си, но ако си в района на София или Дупница, имам приятели с компания за дератизация и дезинсектация.

А, всъщност писал си откъде си... :flehan:

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм пробвал с подобни ултразвукови уреди и ефекта е нулев. Май е необходимо да се търси професионална помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, трябва да внимаваш да не си докараш чревно разстройство. Не помня точно честотата, но точно определени вълни действат слабително. :) Да ти кажа да си вземеш котка, сигурно си го мислил.

Най-добре се обърни към тези от които си закупил уреда, сигурно те биха могли да ти дадат съвет и да обяснят ,защо това средство не е ефикасно. Котка не става жената е алергична :flehan:

Досега не съм успял да постигна такъв ефект :bia: . Уреда си функционира проверен посредством осцилоскоп вади едни 3 честоти с прилично ниво ама ефект 0 така че няма никакъв смисъл според мен.

На ВЛД-40 диапазона им е до 20kHz.

Объркал съм се, говорителите за които говоря са ВЛД-80

Приятел, има фирми, които ще свършат работата вместо тебе, не си писал от къде си, но ако си в района на София или Дупница, имам приятели с компания за дератизация и дезинсектация.

А, всъщност писал си откъде си... :)

От софииските села съм. единично отстраняване на мишките е не трайно защото от полето пак си идват за миналата година убих 6 за зимата тази само в рамките на седмица две имам 5 убити. Трябва нещо което да ги държи настрана

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж човече, не знам за БГ уредите, но аз си взех едно нещо наречено Pestpeller за гризачи и хлебарки от Pestpeller. За сега хлебарките им такова мамата - обръщат се по гръб и до там, а нови май не идва... В сайта има доста за описание на уреда и има и за разни други такива нещица. Прочети - аз за сега съм на 100% зад уреда, не съм го пробвал за мишки, но може би има ефект. Важното е, че е малък, не харчи ток, няма отрова и май действа. В Гранд Хотел София съм говорил с шефа на храните - както знаеш всичко по храните им е под земята и с някакво ултразвуково чудо (по-професионално все пак) нямат нищо... Виж това пък пробвай, ако го сложиш на тавана то покрива 450 кв. метра би трябвало с едно да се оправиш - аз заради чупки по апартамента съм взел две и хлебарките мрат яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котка не може жената е алергична. О.к. ако си доволен мога да набия още едни 45 лв. и за този пък да видим. Досега бях с този и ви казвам че за мишки работа не върши ЦЪК и според мен е много пари за нищо.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котка не може жената е алергична.

Тя мътна и кървава ве брат, ужас. :steinigung: Май имаше някакви нетоксични отрови за мишки, ако не се лъжа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом съм проплакал тука сметай какво е. Миналата зима два пъти в един ден съм се връщал от работа (а една такава разходка е 52км. добре поне че са извънградско) да трепам мишки. Ловния билет ми прашасва ама съм почти спец на дългоопашатите :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 2 уреда вкъщи..черни са, приличат на зарядно за бормашина ..с зелен лед индикатор..включени са постоянно. около 30-те лева ги купих миналата година. Генерират ултразвук който ги дразни...

в началото си мислех че не работят ...промяната настъпва след 1 -вия месец. Пускам инспекция от време на време (котарак) да види за какво става въпрос ..като двойна застраховка . До момента нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Разчиствах гаража и се ужасих от това което намерих зад старите вещи. Вероятно цяла фамилия мишоци си живее там и въпреки, че почистих и ще запушим дупките в стената ми се иска да сложим нещо дето да пази мишоците пак да не се населят.

Ползвал ли е някой този уред?

pestre1.jpg

Имате ли мнения и препоръки по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж това работи но аз лично така и не си го купих.

В момента се оправям с един хуманен капан който леко съм тунинговал с пиличката да е по-чувствителен и грешка няма. Оказа се че са доста лакоми мишоците и обичат кашкавалче, след което провеждам експерименти върху тях относно живучеста им (оказа се че са доста крехки животинки....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Рано е да прецениш, истинското настъпление настава късната есен и ранната зима като ги изгони студа от полето или ако си в блоковете от мазетата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 2 уреда вкъщи..черни са, приличат на зарядно за бормашина ..с зелен лед индикатор..включени са постоянно. около 30-те лева ги купих миналата година. Генерират ултразвук който ги дразни...

в началото си мислех че не работят ...промяната настъпва след 1 -вия месец. Пускам инспекция от време на време (котарак) да види за какво става въпрос ..като двойна застраховка . До момента нямам проблеми.

и аз имам такова на къщата и чено казано и аз не съм виждал мишок бая време а съм точно до полето.... може пък и да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

с този проблем се сблъсках и аз но не с мишки, а с плъхове. Просто си беше напаст. Първо ги почнах с отрова, ефект в рамките на три месеца нямаше. Изяждаха всеки ден по над едно кило отрова, от тая дето я продават- черни гранули. Плъховете им хареса, че ги хрнят и станаха още повече. А мен ми се реве. Един ден споделих на дядото и той ми вика на майтап вземи котката на заем, после ще ми я върнеш. Е***и тигъра, оня дивак ги лови, убива и не ги яде. Сега имам 4 котарака. Жената не ги ще, но на тях не им пука те не живеят с нея. От повече година не съм срещал мишка или плъх у дома. Катп казвам у дома имам впредвид в стопанските помещения където са ми гълъбите и папагалите.

Обаче от скоро имам проблем с бялка, ли е пор ли е незнам, улових три и трите женски. Корави и мощни животни, котката не смее да ги доближи. Е за тях ако намеря някакъв генератор на вълни или честоти ще бъде добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

по някаква щастлива случайност разбрах за този проблем ... може би навреме!

Лошото е, че гадината си се шляе из двигателя на моята кола (дано не е прегризал нещо фатално) :hilezh: Някой да е срещал такъв проблем и да знае решението му?

Сега започвам да ровя за повече информация и моля да ме извините ако вече има писано решение на проблема, а аз още не съм стигнал до него :blink:

От вчера докато карам се оглеждам да не би един дългоопашат не ми намигне някъде от задната седалка :blink:(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадовете свикват с дразненето на звука,след време спира да работи.Котка,отрови и бой.Друго решение няма ,за съжаление.Имах кръчма,дал съм доста пара за мухи и хлебарки,с тях няма проблем ,ама с плъховете е тежко,с мишките е по лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За плъхове и мишки отровата се слага веднъж седмично докато не започне да остава от отровата червената или черна пшеница ,помагат много.За хлебарки ,Регент 800 разфасовка от 1 грам разделя се на две и едната част се разбива в бутилка 2 л вода ,правиш на капачката дупка и мокриш до ъгли,стените на стаята зад мивки и т.н.колкото остане от разтвора даваш на комшиите и забравяте за хлебарките.Регента се намира трудничко в аптеките за растителна защита и струва от порядъка на 2-3 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Понеже продължават да се продават разни измамни боклуци и ме спамят редовно с щедри обещания реших да изкажа мнение за продукта РИДЕКС (ПЛЮС) RIDDEX PLUS. Този продукт е ПЪЛНА измама, състои се от (празна) кутийка с три светодиода зелен, червен мигащ и син. Съответно няма как да прави каквото и да било освен да свети и да топли.

 

Продават го тук  http://riddexplus.xyz/

 

Цитат
Как действа Riddex?тм?

Принципът на работа на Riddex Pest Repeller се основава на технологията на електромагнитните импулси, които използват електрическа мрежа 220V.

Когато репликаторът е свързан към мрежата, кабелите се превръщат в огромен репилатор, който абсолютно не носи никакви заплахи за хората и домашните любимци и не влияе на работата на други електронни устройства.

Riddex също е ултразвуково устройство.

Уредът за прогонване на мишки и хлебарки е еднакво ефективно от година към година и не позволява на вредителите да привикнат към ултразвуков сигнал издаден от уреда, което не може да се каже с използването на токсични вещества и химикали. Достатъчно е да го включите и Riddex ще накара вредителите да напуснат дома ви, завинаги!

  • Обикновено отнема 2 до 4 седмици, за да изгоните плъхове и мишки.
  • За борба с хлебарки, мравки и други насекоми - от 1 до 3 седмици.
  • След постигането на желания ефект, не изключвайте уреда , той ще продължи да действа и предотвратява появата на вредители във вашия дом

 

Изглежда така:

offer_1949_rRBiJJApv_img.jpg

 

 

Има клипове в ютуб в които може да видите какво съдържа вътре. Лично съм отварял.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...