Jump to content

Как да търсим информация из форума?


Recommended Posts

Ето ЦЯЛАТА ТЕМА ТУК, а синтезирано на кратко ето тук:

YESsss ! :steinigung::jump:

Намери му се цаката. Нямате си на идея колко съм доволен в момента.

Проба 1:

Пускате търсачката и пишете "гуми 15 195 60" (без кавичките). Натискате ТЪРСЕНЕ и ....

"Върнатата грешка е:

Съжаляваме, не намерихме съвпадения. Разширете критериите за търсене и опитайте пак. Ако търсите нови мнения след последното Ви посещение, възможно е да няма такива." Същата грешка ще получите ако опитате скромното "10W50". :flipoff:

Проба 2:

Пускате си Гугъл. Например www.google.bg

И пишете: site:audibg.com гуми 15 195 60

Voila. 7 съвпадения. Честито на печелившите.

Проба 3:

site:audibg.com масло 10W40 10W50

Това точно винаги съм искал да го намеря.

Трикове:

1. Най-горе на страницата има бутон "Full version"

2. Ако ползвате Гугъл Тулбар (като мен) ще имате оцветени различните ключови думи и направо може да скачате по тях. (Трудно е да го обясня. Пробвайте.) Гугъл Тулбар се гепи от ТУК.

Ефекти върху системата:

1. Не се товари нашия сървър да търси а морим гугълбота да свърши малко работа. Стига е снимал безплатно.

2. Търсенето е много по-прецизно от това на вградената търсачка и много по-бързо.

Не очаквам отрицателни ефекти ама ще се разчуе от админите. :):):dance:

.... сега чисто и просто остава някой да се сети да използва описаното по-горе по предназначение и светът ще е едно по-добро място ;)

Гризли, :)

Адрес на коментара

Нека прецизираме навигацията на висшия пилотаж.

Днес реших да проверя кой продава гуми 195/60/15 в Купува/Продава.

Получи се следното:

site:audibg.com/forum/index.php?showforum=16 гуми 195 60 Oct 2008

site:audibg.com/forum/index.php?showforum=16 - раздел Купува / Продава

гуми 195 60 -> стринг за търсене

Oct 2008 -> месец на публикацията

Не успях да накарам Гугъл да сортира по актуалност (най-новите -> най-отгоре).

----------

ДИРЕКТЕН ЛИНК за Google търсене.

Като се отвори пишете какво ви интересува.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
  • 2 years later...

Айде са някой да ме светне ,как аджеба да намерия всички теми на някой потребител?

Търсих на Иво Динков една тема за кредити и банки и хур!!!Не мога да намеря нищо!Защо така ве,АКБ!? :)

Адрес на коментара

Защото не си нацъкал правилните кнопки.

Отиваш горе вдясно на основната страница - има едно зъбно колелце (което е разширено търсене).

Отваря ти се един прозорец с доста редове. Пишеш като автор Ivo_Dinkov, като текст банка.

Резултата е 6-7 теми. Предполагам че твоята е ТАЗИ.

Адрес на коментара

Има решение, но не и там където го търсите!

Става намирането на такава информация след като си блъскаш главата известно време.... бая тъпо и забутано е, но ето едно HOW TO: когато си в тема (например тук) в дясно непосредствено до всеки ник има едно съвсем малко "нещо" като линк. Цъкнеш ли го излиза сравнително малко pop-up прозорче с кратко резюме на този потребител, а в долния му ляв ъгъл (на новото прозорче) има 4 иконки. Една от тях твърди "View my content" или "Моето съдържание". Избираш го и ти се отваря нов прозорец, който по подразбиране ще ти покаже темите, които това лице има взето участие. Последно трябва да избереш едно падащо меню в дясно с опцията, която ти харесва. Прилагам два screen shot-a, дано помогнат!

:bia:

Адрес на коментара

Другият начин е като влезеш в профила на потребител отдясно има мнения и теми. Там са последните няколко. А под снимката е "виж моето съдържание".

Адрес на коментара

Другият начин е като влезеш в профила на потребител отдясно има мнения и теми. Там са последните няколко. А под снимката е "виж моето съдържание".

Там не ги показва последователно :bia:

На мен ми показва, че последното ми мнение е от януари :bia:

Адрес на коментара

За последователно показване май става само през търсачката, с избор дали да ги показва подредени от най-стари към най-нови или обратно.

Да, така стана, благодаря !

Адрес на коментара

Къде е тая търсачка бе,хора??Това е най-пребитата търсачка ,която съм виждал :respekt: От снощи търся един ,дето продаваше едни гуми 19'' 305/30/19,в тема отпреди една седмица и не излиза нищо!И тази тема,в която пиша сега не ми излиза,когато я напиша в търсачката!!!!!! Аз ли съм тъп или кво става,почвам да се нервя яко :hilezh:

Адрес на коментара
  • 3 months later...

Имам едно предложение, може ли да се направи подразделче само за питанки?Ето сега например търся една тема за възстановяване на волани, не мога да се сетя как беше озаглавена, с търсачката нищо не мога да намеря, да пусна цяла нова тема за един въпрос(както доста често се прави по принцип) е безмислено, ерго защо да няма нарочна тема "За въпроси"? Админи и модове, кажете си думата моля:zustimm:.

Адрес на коментара

Щом не пречи на правилата - пусни. Остава да има и кой да отговаря.

Знаеш как се пита за какво ли не, къде ли не из какви ли не теми, едно обособено за въпроси от всякакъв род и вид място според мен ще помага.А дали ще отговарят..., ето виж по-надолу:birthday:.

Благодарско баце!Опитах с чичкото, явно съм назад с уменията, вече съм дърт :zustimm:.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара

В почти всеки форум има тема "въпроси всякакви". Учудих се, че тук няма :zustimm:

Няма смисъл от цяла тема за въпроси от рода - откъде да си купя сурвачка. След първия, който отговори компетентно, темата се обезмисля :birthday:

Адрес на коментара
  • 1 year later...

От едно известно време насам търсачката не индексира мненията ми и не мода ги виждам дори през профила ми.

Да няма някакъв бъг в системата?

Адрес на коментара
  • 3 months later...

Тук търсачка няма! Взема се една седмица отпуск за изчитане на целия форум и тедрадка с карирани листи, в нея се записват по интересните теми и мнения, за да може после когато ви дотрябва нещо, много бързо и лесно да го намерите по описание, което сте записали в тедрадката със син химикал, с червен може да се отбелязват теми с ваши въпроси, защото и това е трудно да се намери. Успехи в търсенето и на слука!

Адрес на коментара

Всичко се намира за секунди стига само:

а) да използваш google да търси във форума, а не вградената търсачка

б) да знаеш как максимално просто и ясно да зададеш само ключови думи

B)

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...