Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

От днес всичко подлежи на развиване,след новото въоръжение -мини газова горелка.Не им се плашете на маркучите вече,не ги пръскайте,поливайте и тн.Моля всички, :respekt: с които ще правим спирачки и им предстои път,да не оставят нещата за последния момент,все пак е добре да се покара някой и друг ден преди да се тръгне на път,железа са , не може да предвидиш всичко и е друго да съм наблизо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Горелката си каза думата :zustimm: ,абсолютно заварен водач излезна като от меко......

Мн съм доволен.

Днес сменях сп. течност на А4,МОМЦИ черна ,смърт ,с гранулки вътре,не си правете майтап,сменяйте на време. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планове за Четвъртък сутринта?

Да мина да сменим буксата на Хол- а, но само ако обещаеш да не ползваш за манипулацията горелката :zustimm::zustimm:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планове за Четвъртък сутринта?

Да мина да сменим буксата на Хол- а, но само ако обещаеш да не ползваш за манипулацията горелката :zustimm::zustimm:

Договорихме се ,в сряда до уточняваме. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се и аз към многобройните доволни клиенти на Пепи и за свършеното от него по спирачната система и подобреното и функциониране . respekt.gifflehan.gif

Също така огромни благодарности respekt.gif и за това , че откри неподозирани и неоткриваеми проблеми за мен под капака .

Препоръчвам при проблем със спирането !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Пепи сме добри познати повече от 5 години, но едва днес имах възможност да се уверя, че той върши всичко както трябва и си изпипва нещата докрай.

Пепи, ти си наистина перфекционист! <_<

Някои други неща съзнателно не ги коментирам защото с Пепи си правим взаимно услуги и към мен е имал винаги особено внимателно отношение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май аудитата вече едва ли ще ме изненадат с нещо.Реших малко да по разширя спектъра на марките коли.Едно Форд галакси и Рено меган отнесоха спирачните си проблеми в миналото.Сега е момента докато опипвам почвата да се включите ,естествено ако имате друг модел автомобил и той има спирачен проблем.

Обмислям да предложа на колегите, които не са от София и имат спирачни проблеми ако се съберат 2-3 колеги в една дестинация ,мога да дойда и да поработим малко.Трябва ми ток ,вода малко и навес ако времето е кофти.

Моля пишете в темата ,не на лични .Когато се съберат хората ,ще минем на лични. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вече спирам с един пръст на крака :hilezh::lol: Колата ми е с безупречни спирачки след намесата на Пепи, а след като сменихме и гумените облицовки на педалите, може да се каже, че подновихме спирачната система 'от-до' :flehan:

'Дреболии' като смяната на буксата на датчика на Хол и регулирането на педала на газта да ги споменавам ли? Безупречна работа, както винаги :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

преди няколко месеца и аз минах през Петър. Умишлено изчаках да минат повечко километри докато споделя и аз мнение във форума.

Моят случай: Ръчната ми правеше онзи номер, при който отвреме навреме не връща и пали задните накладки ... също задържане, яко скърцане, криви дискове ... класическа ТРАГЕДИЯ.

Като цяло, бях при Петър за пълно обслужване на задните спирачки. След като свалихме апаратите се оказа че не е зле - ТРАГИЧНО е, защото друг майстор си беше оставил ръцете и други неща върху спирачната система на вехтата ми бечетворка.

Работата беше планирана за 2-3 часа, отне поне двойно. Имаше много ядове, клиясали свръзки, неолитни метални антики-май някога са били водачи (видях подобни на снимките по-нагоре), счупени елементи, много много много зор и нерви. Наложи се дори да се върна след около ден два за довършителни дейности - никакъв проблем с майстора ни, прие ме с предимство пред друг колега който обслуваше в момента.

В крайна сметка обаче, Петър се справи безупречно казвам го сега, след около 10К пробег - състоянието на задните ми спирчаки е перфектно и ... о да, пак ползвам ръчната :-).

Пожелавам на всички да попадат на кадърни специалисти като Петър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвам в клуба на доволните от работата на Пепи. От няколко дни се познаваме, но свършихме страхотна работа за нула време. Много добър диагностик, пипа бързо и внимателно, а на всичкото отгоре и отзивчив.

Големи благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря на Пепи, че ме изтърпя на два пъти все в най-голямата жега.

Като жена говоря много, бързо и съм досадна :hilezh: , но едно е сигурно - Пепи ми спечели доверието, пак благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,и аз да се похваля,вече спирам отлично,благодарение на Пепи.Даже днес по време на тестовете,че трябваше да довършваме нещо,така се засилих по "Сливница" и като рипнах на спирачката,та щях да си откъсна главата.Изненадах се колко бързо и сигурно спрях.Благодаря,Пепи!:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам проблем със задните апарати , но съм от Асеновград и нямам възможност да ида до София но сме се разбрали с Пеп ако се намери още един от Пловдив примерно той ще дойде при нас , ако се появи такъв колега може да ми пише лично..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноого обичам Филипололис,много верна дружка имам там!

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тука толкова познати мисли, толкова познати ситуации. Като почнем от чернилката наречена спирачна течност и стигнем до физиономията на колега посетил пепи и докоснал педала на спирачката след неговата намеса. :flehan: Усмивката на лицето ми всеки път се появява като пипна спирачката и веднага "BUZZI" ми изкача в съзнанието. <_<:zustimm::flehan::heiss::musik:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, в нашия сервиз редовно ползваме услугите на Пепи за спирачни апарати - поне 5-6 коли досега, вкл А8, моите 2. Няма грешка <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така да започна от там , че една мечта стана реалност , спирам от раз благодарение на уменичта на Пеп. Много съм му благодарен , и ползвайте му услугите няма да сгрешите.Поздрави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мили колеги, имало едно време, едни хора които си мислели, че спират! Тц, аз Спирам, както и тези от горните постове! :bia: Уж колата спира, уж няма проблеми със спирачките. Само да ги погледнеш, му казах на Пепи... Бая помпах докато излезе зелената отпред и черната отзад спирачна течност. :hilezh:

Тази сутрин още в 7:30 слязох да я изпробвам, отново! Току виж съм сънувал. Да, ама не! :gruebel:

Ласт бът нот лийст, колата вече смуче въздух само от определените за целта места:) и като включа климатика не забива муцуна.

А, да, и моля, не блъскайте вратата! По-леко! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От натрупания до сега опит,мисля да предложа един критерий, по който да на всеки да му стане ясно на мах ли спира колата или е компромис.

Другари и другарки,сравнете предните и задните дискове на колата,на око,задните не бива да са много по различни от предните по лъскавина,колкото по еднакви ,толкова по добре.Когато спирате по рязко да кажем,инерционните сили не бива да ви бутат само напред,а напред и нагоре,около 45 градуса,образно казано.Когато колата спира с 4 колела задницата се повдига,не е комфортно но спирането е по бързо и на него може да се разчита

Ако забивате само предница,АБС-а ще сработва само на предни колела и се наложи спиране в завой, задницата спокойно може да се понесе в инерционната посока,защото спирачките на са блокирали,АБС-а съответно да ги отблокира и да помогне в овладяването на колата.Говорим само за масовия случай без допълнителни системи за стабилност.

Не подценявайте ролята на сп.течност,сменяйте навреме,работата е за около 30 минути ,ще си спестите куп главоболия,мек и потъващ педал,отлагания по системата и скъпи ремонти.

използвайте спирачни течности които са прозрачни или жълтеникави,Текстар,Феродо,АТЕ,промяната на цвета в казанчето веднага ще ви направи впечатление.

Безварийно на всички. :)

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на твоята тема си рециклирах спирачните апарати и вече повече от 30000км нямам проблеми,но имам за смяна предни спирачни маркучи и мисля да те посетя,защото знам,че ще закъсам с клеясали връзки.Покрай тях се чудя дали да не боядисам апаратите и на 4-те колела,както и да не сменя спирачната течност.

А може и да се наложи да погледнеш механичния инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности към Пепи, който за няма и 10 минути ми оправи проблемното спиране, и за още толко спънатата ми кола. Силно го препоръчвам на всеки, човека разбира от всичко, знае къде и как да пипне, сега немога да си позная колата, която беше като патка с подрязани криле, а сега лети и спира като в бетонна стена :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да пиша. Ходих при него и наистина пипа много внимателно както и аз обичам. Оправи ми предния апарат., който задържаше и задните вече почнаха да спират и да пипат диска. Бяха бая зле, а сега почнаха да се позаглаждат макар, че са за смяна май. Та това е поредният доволен човек :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И мойта кола мина през неговите ръце - смяна на предни дискове + предни и задни накладки + смяна на течността.Само едно искам да кажа - жалко, че в България няма повече хора като Пепи, хора разбиращи от това което пипат, начетени и жадни за още знания!Ако имате проблеми със спирачките - това е човека !

П.С. Снощи докато се прибирах, пред нас ми изкочи между паркиралите коли една бабичка, натиснах спирачката и заковах на място, представям си като сработят дисковете и накладките какво ще става :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...