Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

Ремонт задни спирачни апарати за 80 б4 и 100 ц4 и на родата ,голф пасат ,,,,

Кой не спира -тук се спира :) :) :hilezh:

При обезвъздушаването по време на ремонта се източва от 200 до 500гр спирачна течност, все полезни за спирачната ви система неща, може и повече ако искате да я обновите изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:flipoff:

Отново, кой не спира тук се спира, :flipoff:

Цялата система се обезвъздушава и спираме както трябва.

Меки педали , как звучи само , много неприятно ама като ги мързи по севизите това е .Вече доста колеги се оплакват,смяна на спирачна течност, обезвъздушаване като че излиза дете пред колата, имам впредвид натиска на педала,процедурата се прави поне 3-5 пъти обезвъздушаване -каране 3-5 минути и пак обезвъздушаване ,един единствен път е ставало от раз.Опита показва че при ремонти при които се е налагало сваляне на накладките , при зглобяването не се запазват местата им и когато се разменят външна и вътрешна накладка се наблюдава мек педал а всъшност докато улягат накладките се налага по голямо усилие на натиск на педала и след 1-2 дни каране оп педала отново е горе ,а всъшност накладките са легнали правилно и е необходимо слабо усилие за да се спира .това е

Не подценявайте и евентуален пробив на вакум системата или лошо уплътняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хайде на опашката ремонти на А4- и А6 до 2003г. май тогава почва фейса и такива не съм работил .

Важно уточнение за тези модели има 5 или 6 модела сп задни апарати .Рзликата е в жилата и конструктивна особенност на апарата,ако се купуват втора ръка трябва да сте абсолютно сигурни че са същите,ремонтните комплекти се различават по диаметъра на буталото от 38 до 44 мм ако не се лъжа.Все още навлизам в разнообразието на моделите, луда работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не спирам, педала ми потъва, 2та задни апарата текат, мисля да взема някакви по-нови здрави от моргата. Все още не знам откъде ми е проблема, защото преди да сваля апаратите колата си спираше, педала потъваше съвсем малко и само доливах спирачна течност. Сега ми смениха 1я апарат и колата не може да спира, смениха ми помпа(нямало налягане отзад) и пак не може да спира... :hilezh:

Редактирано от ivodivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа голяма благодарност към buzzi за това което сътвори днес с моята кола и по специално със задните спирачни апарати - разглоби ги, почисти ги, смени им всички гумички, боядиса ги и станаха като нови, а бяха ... :respekt:

Препоръчвам го на всички с подобен проблем, много е точен и според мен е луд на тема прецизност, просто до сега не съм виждал подобен човек - Пепи, да си жив и здрав :rock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да изкажа благодарност към майстора. Днес свърши прекрасна работа която ме притесняваше доста време. Човека си разбира и за 1 час отново имах напълно работеща задна спирачка. Няма познатото мотаене по сервизи, нереални цени, нежелание за работа. Уговорихме се вчера и днес съм отново спокоен ;):jump:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и от мен към колегата "buzzi". :flipoff:

Преди 10-ина дни ми ремонтира и 2-та задни апарата. От единият капеше сп. течност , а другият беше блокирал.

Сега имам плавно и сигурно спиране.

Благодаря ти още веднъж Пепи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Пепи си имам 2 абсолютно подновени и функциониращи като нови спирачни апарати :birthday: Задните дискове вече са буквално на огледало :birthday:

За него мога да кажа само едно - невероятен перфекционист :birthday: Продължавай все така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че сте доволни .

Съвет към всички които правят ремонта сами, не стягайте пробките за обезвъздушаване до лудост .

Обезвъздушете и четирите колела по познатия начин от най-близкото до най- далечното или обратно на запален двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,понеже не съм от София ,може ли да ми кажете къде в Стара Загора или Казанлък може да си закупя ремонтен комплект гумички за А4Б5. Ако бях от София с радост бих се възползвал от услугите на колегата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Пепи задните ми апарати са като нови и най-после усетих какво е да спираш и с 4-те колела.бирата е от мен :) .Голямо"благодарско" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да благодаря на Пепи за отремонтирането и на моите задни апарати. Най-накрая имам ръчна  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се и аз към клуба на благодарните клиенти. :) Колеги ако ви се наложи да използвате услугите на Пепи ще останете много доволни и очаровани. Разбира си от "хобито" и ще направи всичко възможно за да реши проблема ви със спирачните апарати. Пепи продължавай все така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...