Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

И така, всички колеги с тези модели са сърбали супата на клеясалите и задържащи задни апарати,нямаш ръчна и понякога скърцането е ужасно,дисковете не се износват равномерно и тн.Скоро смених на един колега задните апарати с мои отремонтирани и боядисани със сребърен спрей,всичко тотално почистено и сменено с нов ремонтен комплект гумички.

Предлагам и на други колеги ремонт на задни спирачни апарати.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ех,защо не пусна темата преди 2 месеца!Аз моите си ги ремонтирах сам,но определено нямаше да се захващам,ако беше се появило твоето предложение и на тази цена.Работата си е доста,трябва някой по-специализиран инструмент,а и ставаш на прасе.По сервизите само,като чуят за какво става въпрос и те отлюспват веднага,а пък едва ли има Б4 на тези години с работещи/несервизирани/ задни дискови спирачни апарати.Та мисълта ми беше,че офертата ти е много изгодна! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за кой град става дума?

buzzi е от София.

Не го знаеш защото скоро не сме пили бира при него. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софето,центъра на просветата и хараби момчетата

buzzi е от София.Не го знаеш защото скоро не сме пили бира при него. :respekt:
бирата от мен персонално за тебе е винаги налице
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да те упреквам - не знам какъв ремонтен комплект ползваш но аз лично си закупих ремонтен комплект на TOPRAN за 10 лева от който съм много доволен има в него всичко дори и прословутия семеринг на оста за ръчната. Отремонтирането не е голяма философия стига да не е доста корозирала оста на ръчната или водачите да са блокирали от ръжда. Голямата ебавка е поставянето на зегерката която държи механизма за ръчната. Цената ти за труд е безкрайно добра - 20 лева на апарат, защото преди да се захвана с моя на ул. Симеон някъде беше ми искаха по 80 лева на апарат с техен си комплект само, че аз не бях сигурен как ще почистят ръждата и затова се захванах сам. Не бих се захванал за 20 лева понеже знам каква мъка е с подръчни материали да натикаш зегерката обратно като едновременно натискаш една тегава пружина. Предполагам щом се занимаваш с това си имаш някакво пригодено приспособление. Цената ти наистина е добра за труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да те упреквам - не знам какъв ремонтен комплект ползваш но аз лично си закупих ремонтен комплект на TOPRAN за 10 лева от който съм много доволен

Ида ме упрекваш всичко стана на прима виста и не съм търсил цена,просто пообиколих и в първия магазин където нам=ерих ги взех,не че не звъняхна колега от форума но след третото затваряне на тел се отказах и така ако искат и за 5 лв да \ги намерят офертата е валидна във вида в който съм я публикувал,магазина ми е удобен на път за работа,нямам излишен бензин за обиколка а и време за това,просто хобито ми надделя над здравия разум,иначе съм ресторантъор. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то с на по 16 години (при някой колеги и повече) коли май на всеки му става хоби да си човърка нещо до където му стигат възможностите. Комплекта който взимаш ако си е читав си засужава. Пък щом ги и пръскаш с лак си е оферта. Наистина като се замисля на мен за двата апарата ми отне около 4 часа нерви и още към час поставяне и обезвъздушаване и тестване. Наистина съм съгласен с тебе, че задните спирачни апарати са пълна недомислица на тези модели както и осветлението в жабката ама какво да се прави не може в един автомобил всичко да е перфектно. Да не ти казвам колко пъти ми е еидвало да и пусна обявата ама се замислям колко малко ми остава да си я оправя и колко съм вложил по нея и се спирам. Иначе дребните неща най-дразнят ама за 16 години кола си е нормално поне се радвам, че не се занимавам с кърпене,

китосване и пребоядисване през две години както някой марки - това ми стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ша са сетиш ти ама ,....То при мен не е човъркане,а болестно състояние,поне така казаха на лекарския консилиум,.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаните снимки : вътрешна красота голямата глеч[ има още снимки ама явно съм тъп и не знам как да ги сложа ,малко било мястото

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш 1 гаечен ключ,слагаш го напряко върху буталото и стискаш с ръчички.Вчера си сменях предните накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега INFERNO,явно не си виждал заден спирачен апарат на Ауди със задни дискови спирачки.Устройството му няма нищо общо със спирачните апарати на предните колела и освен да го прецакаш,друго няма да направиш,ако решиш да прибираш буталцето с натискане и груба сила. :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата отпред и отзад винаги са различни и при спирачните апарати и в живота..................

Понякога се налага да врътнеш това онова

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а я кажи какво ползва да прибереш буталцето:wink:

Тука понеже явно нема те удостои никоя от батките разбирачи с нормален отговор. Ше зеем ти споделим "сложната" процедура как се прави. Клещи гарги с тънки човки. Имаш две опции или ловиш цилиндъра и въртиш обратно на часовника или човките ги завираш в прорезите на цилиндъра и пак въртиш. В първия случай е по-лесно, но трябва да внимаваш с маншетчето на цилиндъра да не го съсипеш.

Мнооо беше трудно му обясните, разбирачи мастери. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука понеже явно нема те удостои никоя от батките разбирачи с нормален отговор. Ше зеем ти споделим "сложната" процедура как се прави. Клещи гарги с тънки човки. Имаш две опции или ловиш цилиндъра и въртиш обратно на часовника или човките ги завираш в прорезите на цилиндъра и пак въртиш. В първия случай е по-лесно, но трябва да внимаваш с маншетчето на цилиндъра да не го съсипеш.

Мнооо беше трудно му обясните, разбирачи мастери. <_<

С въртенето и натискането го знам, интересен беше инструмента:)

Това с клещите е хитро, мерси за информацията :wink:

П.С. При смяната ще направя едно HOW-TO с богат снимков мат'рял и ще го пусна тук да е в помощ на невежите като мен:)

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно,има чудесна тема със снимки как е точно процедурата,стига да я намериш и няма да откриваш топлата вода отново.Както надявам се си прочел в началото,при мен човъркането е заболяване,или хобито ми наделя над здравия разум,иначе ако човек го мързи ми се обажда и за половин час нещата приключват,вместо да си купува меглио/обезмаслител/ ТЕЛЕНА ЧЕТКА НА БОРМАШИНА,време за киснене на апаратите,ходене до магазина за гумички,разглобяване финно почистване,сглобяване,почистване с кореселин пръскане с лак и последния да затвори вратата.

Преди 15-16 години нямаше форуми и ако не те е страх от мечката отиваш в гората.

Ама от къде ще излезе ,гладна ли е, имаш ли необходимия инструмент малеее колко готино беше

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със задни спирачни апарати не съм имал вземане-даване,но допуснах че нещата с цилиндърчето и буталото стоят като с предните.Незнаех че били на резба,както разбирам от един от по-горните постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...