Jump to content

Копче за електрическа щора


Recommended Posts

Та казуса е следния- намерих си оригинална електрическа щора, която се монтира под задната кора. към нея обаче ми трябва и копче, което да се монтира някъде отпред по таблото. оригиналното копче е много скъпо (цена на копчето 250 лева с/у 100 лева на самата щора) принципът е много прост- от щората излизат две кабелчета и като се обръща поляритета им щората върви нагоре надолу. като се разгъне докрай или свие докрай изключва сама.

та въпросът ми е някой може ли да ми съдейства с такова копче? (ако е виждал в конрад нещо подобно, или другаде....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма реле в копчето, обикновено копче за електрически стъкла ти върши работа. Ако има- според мен пак с такова копче и някой грамотен електричар (няма да ги посочвам :respekt: ) ще ти решат проблема :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та казуса е следния- намерих си оригинална електрическа щора, която се монтира под задната кора. към нея обаче ми трябва и копче, което да се монтира някъде отпред по таблото. оригиналното копче е много скъпо (цена на копчето 250 лева с/у 100 лева на самата щора) принципът е много прост- от щората излизат две кабелчета и като се обръща поляритета им щората върви нагоре надолу. като се разгъне докрай или свие докрай изключва сама.

та въпросът ми е някой може ли да ми съдейства с такова копче? (ако е виждал в конрад нещо подобно, или другаде....)

Къде намери щората ? Аз съм навит имам такава,не държа да се мърда нагоре и надолу.

Ти трява и кора да си си купил или я ряза ?

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума за ауди, а за бмв....

просто преди имах ауди и съм влизам още тук, защото има свестни хора, които могат да помогнат. иначе щората ми изпадна буквално случайно! за съжаление оригиналните такива са рядкост, а нова е мн скъпа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , опитай с реле за елстъкла и подобен бутон . Релето ес термо изключватели , при италианеца са по 5 лв. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реших да сложа бутон като за шибедах- седи копчето в средно положение и може да го буташ или напред или назад- сега остава да намеря такова реле дето викате и да ми обясните:

1. къде е тоя италианец, дето ги дава по 5 лв?

2. какво е това: "термо изключвател"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термо изключватела е в самото реле , една ампула е ,която при натоварване /крайно положение на ел. стъкла , шибидах/ изключва . Предполагам и релето за шивидаха е същото . Италиянеца е в Овча купел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....да нещо такова ми трябва! може ли да ми кажете по-конкретно къде в овча купел е въпронсия италианец?

От Борис 3- ти завиваш на дясно по ул.Житница. Караш до края, докато стигнеш сфетофара. Там си на ляво и веднага, след като завиеш, от дясната ти страна се пада, има мноооого врати, калници, капаци, няма как да не го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копче за електрически стъкла на Б4 е точно това ... обръщаш на поляритета.

Само за двете крайни положения по един микропревключвател трябва да сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно бих си сложил копче от Б4-ка, обаче ми се иска да бъде поне малко красиво, в смисъл- ако го бодна това копче до копчето за отваряне на шибедаха ще стане едни як дисонас и цели фитнес ще стане за лудо....за сега ще пробвам с копче същото като това за шибедаха, дано се справя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега азщо не свържеш към задната скорост , когато включиш на задна да пада, а през останалото време за си стои вдигната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема ми е, че гаража ми е на кофти място и сутрин преди да извадя колата включвам предна-задна поне 3 пъти и представяш ли си какво разхождане ще падне нагоре-надуло на щората....иначе и аз си го мислех този вариант....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...