Jump to content

Разход на Ауди 80 B3 на газ?


bobka7a

Recommended Posts

Здравейте.Интересуваме какъв трябва да е нормалния разход на газ на Ауди 80 Б3 1.8S ,защото като купих колата (преди 1м.) собственика ми каза че щяла да гори 10-12 градско,а при мене дава всеки път различно,но никога по-малко от 14, а не я ръчкам,кой знае колко,даже почти.

Та въпроса ми е към собствениците на тези коли,колко ви харчи на газ градско ?

Мерси предварително :musik:

Редактирано от bobka7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте.Интересуваме какъв трябва да е нормалния разход на газ на Ауди 80 Б3,защото като купих колата (преди 1м.) собственика ми каза че щяла да гори 10-12 градско,а при мене дава всеки път различно,но никога по-малко от 14, а не я ръчкам,кой знае колко,даже почти.

Та въпроса ми е към собствениците на тези коли,колко ви харчи на газ градско ?

Мерси предварително :musik:

с какъв мотор е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със моята/ от подписа/

лятото при около 90-100км/ч ми гори около 7-7,5л извън града

градско 10-11л

зимата извън града около 8л на 100

в града 11-13л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в Пловдив сега зимата 10-12 зависи от карането, извънградско 9 ма сега като гледам тая газ на 82ст. направо и се радвам :musik:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е б3 1.8 карбуратор, засякох я градско и ми дава разход 14 на 100 - това с газ, заредена от Шел и спокойно каране. Струва ми се малко висок разход, но като се има в предвид сезона и задръстванията в час пик може би е нормално. Сега я засичам с газ от Еко.

Извън града гори около 8-9 на 100км при 90км/ч (+/- 10км/ч).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта пък градско си погорва 15-18газ но я карам само студена защо от нас до работата ми е 2км.,а пък извън градско 9/100 при каране 100-130км.ауди 80 2.0 113к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гълта около 10-12 на 100км сега зимата, извън градско 9, най-малко ми е харчела 8/100 при мн икономично и спокойно каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е карбуратор и градско максимум ми е давала 12газ, сега в студеното иначе си лапа 10-тка, а извънградско като се има предвид че не я карам под 120 ми гори 9 и съм доволен, сипвайте евтинаж газчица ся и да не вид дреме колко горат, г/д като гледам разходите са сходни така че немате проблем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,смени си въздушния филтър като за начало,а може да погледнеш и изпарителчето :hilezh: моята също е 1.8 112кс и ми харчи 13.5/100 газ градско при положение,че не я карам като бабичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз имам вапрос който може да ви се стори малко тъп ама искам да разбера! Та вапроса ми е как отчно влияе въздушния филтър на разхода и как да разберем дали е за смяна (или се сменя когато масления и горивния). Питам защото ми качи малко разхода на 100км а имам само 500км до смяна на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Интересуваме какъв трябва да е нормалния разход на газ на Ауди 80 Б3 1.8S ,защото като купих колата (преди 1м.) собственика ми каза че щяла да гори 10-12 градско,а при мене дава всеки път различно,но никога по-малко от 14, а не я ръчкам,кой знае колко,даже почти.

Та въпроса ми е към собствениците на тези коли,колко ви харчи на газ градско ?

Мерси предварително :2gunsfiring_v1:

Дано ми повярваре. Моята Б3 пълна инджекция 1.8-115к.с. гори 7 газ извънградско и 10 в града

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира как е настроена газовата уредба.

При нормално каране може да видите долу в подписа ми какъв разход дава зима и лято.

1.8 моно, ма то на газ си действа принципа на карбуратора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 1.8s , карбуратор

Зима - градско (Пловдив) 14/100 газ

извънградско - 8.5/100 газ

Лято - градско (Пловдив) 12/100 газ

извънградско - 7.5/100 газ

Редактирано от Getzata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се изкефих на зимния разход на колата ми 7.5л/100км смесен* разход на най-големия сняг тази неделя. Термостатът си поддържа 87 градуса и може би от това идва добрия разход. :flipoff:

* пиша го смесен, защото на моменти карах с 90км/ч, но на моменти и с 30 на 2-ра, много сняг към Благоевград, много нещо. В крайна сметка 45л/600км Варна-Благоевград

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това си е вярно, аз доскоро бях фен на ЕКО, но тук,където си зареждах явно смениха доставчика и колата се спъна, сега съм минал към Лукойл и резултатите са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги докарвате такива разходи от 15 градско. Мойта шушка харчи мах 12 и то когато най якото задръстване с клима. Обаче тука е хитроста палиш я на бенз задължително докато дигне 50 градуса иначе докато е студена харчи яко газ. Това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как ги докарвате такива разходи от 15 градско. Мойта шушка харчи мах 12 и то когато най якото задръстване с клима. Обаче тука е хитроста палиш я на бенз задължително докато дигне 50 градуса иначе докато е студена харчи яко газ. Това е

Напълно съм съгласен. 15 -100 това направо не си заслужава газта, Най-вероятно трябва да ходите на газ-доктор, ама добър, че баш тия пишман газаджиите го правят това 15-100 и ти викат то с времето ше се опшрави и т.н.

Мойта харчи:

градско - ~10л.

извънградско - ~7л.

:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...