Jump to content

Разход на Ауди 80 B3 на газ?


bobka7a

Recommended Posts

На мен в последно време ми дава 15/100 градско, което мисля че не е чак толкова зле за градско в София.

Споделяйте и вия с 80-ките какъв ви е разхода.

Ниски 12-ки ми дава :hilezh: , но се е стигало и до високи 14-ки.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ниски 12-ки ми дава :) , но се е стигало и до високи 14-ки.

Значи имам проблем с колата, за да дава толкова разход :lol::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо опитай с нов въздушен филтър, след това проба от друга бензиностанция.

След това пробвай леко да загрее на бензин преди да минеш на газ и така.

Не я пъни в градски условия над 2500-3000 оборота и кажи след това как е :hilezh: .

П.С зареждам само на една бензиностанция от една и съща колонка когато съм в София..

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам проблем с колата, за да дава толкова разход :):lol:

И при мен е така,но карам по 1-2 км,онзи ден с 18л минах 220км извънградско,при скорост 90-110км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз минах 420км извънградско с 30 литра газ, което е малко над 7 на 100. Винаги ми е горяла малко извън града. На бензин разхода е още по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi 80 B3, двигател 1,8 SF - 88 конски сили. Каране на колата на кратки разстояния 2-3 километра ( на толкова ми е работата и общо взето повечето обекти в Шумен, до които обикновено се придвижвам ), разход 15-16 градско. Ускоряване до 50 км/ч - в повечето случаи педала е заровен в мокета :flipoff:, щото не обичам да се туткам по кръстовищата. Извън гарада вече говорим за окло 7,5-8 при 130-150 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта каляска на газ в града нормално каране 10-10,5/100 извън града 7,0-7,3 при скорост 95-100.Но сега като стана по студено разхода малко се качи,но мисля че това е нормално за зимата....

Редактирано от _Joro_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в последно време ми дава 15/100 градско, което мисля че не е чак толкова зле за градско в София.

Споделяйте и вия с 80-ките какъв ви е разхода.

смени термостата

аз колкото и смешно да звучи сменяйки оргиналния 21 годишен термостат смъкнах 2,5 литра газ на доло

как застудя колата почна да дава 15 разход

в момента с малко по агресивен вал и олекотена генерация 11 11,5 на газ с нормално каране изпарител ат90е на брц и газ само от ЕКО и възд. ф. на всеки 3000 само чампионче (мн ми харесва прецизната изработка на самия филтър)

Редактирано от lubomir anastasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ползвам същата тема днеска сложих нов въздушен щото трябваше да сменям масло и маслен и викам да взема и въздушен момчето ми даде

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

DENCKERMAN определено не ви препоръчвам въпросната марка ЗА ЯЪЗДУШНИ ФИЛТРИ не погледнах още в магазина но с метална вложка е от вътрешната страна от тея перфорираните което намалява или забавя потока СПОРЕД МЕН махнах я ефект никакъв самия филтър е с много по малка филтрираща площ абе не купувайте въпросния филтър ако карате на газ за 7лева толко

утре ще ходя за шампионче отново

а каква е цената на МАНа и какво бихте препоръчали вие говорим само за ГАЗ щото на бензин ако някой иска у нас имам към 15 филтъра на по 3000

километра шси кара цял живот но при газта си треа ново за това и питам щото познат казва че с мана осъществява по голям пробег към 5000 без проблем и промяна в разхода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош е 12лв, Ман около 13,50-14лв.

дам утре ще тествам боша зависи в киров за какви парички го дават не че разлика от 2 3 лева е фрапантна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта е вдигнала леко ... май ще пробвам и аз да сменя филтър ... че вече е на 5к км и е някъв китайски май май <_< иначе ... ся е към 14-14 и малко в студеното градско а извънградско ... 8.5 до 9 при средна скорост 130

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта е вдигнала леко ... май ще пробвам и аз да сменя филтър ... че вече е на 5к км и е някъв китайски май май :hilezh: иначе ... ся е към 14-14 и малко в студеното градско а извънградско ... 8.5 до 9 при средна скорост 130

И моята е така, ама вчера от кръговото на магистралата при Ст. Загора до центъра на Пловдив за 30 мин. и разхода :) стана 13/100. Всичко зависи от регулировка на изпарител и начин на шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малии ти на всяко кръстовище тряя да и оставяш гумите бре :)

Аз правя 18/100 и съм с по-слабия двигател PM, смятай DZ-то какво може :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моята кола 1,8 карбуратор това лято засякох извънградско 7-7,2/100 с настъпване,а за градско 11-12/100,а може и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...