Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Здравейте, споделям и моя резултат, хвана ме идеята как може да стане и имах от стара техника останал такъв женски 3.5мм жак. Понеже не съм много добър със запояването на такива дребни pin връзки ми отне доста време цялата работа, сигурно над 3 часа след обяд, но съм доволен че проработи. Направих клип и снимки, само не знам защо качеството на клипа падна толкова, снимал съм с 5S 1080p.. 

 

 

 

Само си остана явно често срещания недостатък, че при усилване от телефон/плейар започва да пращи и това, че самия механизъм с касетката е шумен докато работи. Следващата стъпка е да видя как на това радио audi gamma cc да свържа активен буфер, че така и така вече 5-6 месеца седи върху гардероба и събира прах.. 

IMG_0368.JPG

IMG_0369.JPG

IMG_0370.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намали от телефона и ще спре да пращи.

За шума при въртене - пусни другата страна на касетката (от касетофона, без да я вадиш).

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2017 г. at 15:36, TheMaster написа:

Здравейте,

Само да споделя, че слагането на каквито и да е плейъри в хубите ни коли (както се твърдеше, че е скъпо и т.н.) е напълно възможно с един преходник за 25 лева. Поръчах си такъв и пайнерчето от старата кола си просвири доста доволно в комбинация с BOSE-то. Бас касата и усилвателя работят, предни и задни работят, ляво - дясно също работи. Единственото нещо, което не работи е чейнджъра, но при наличие на плейър с USB, едва ли ще седна да ползвам аудио дискове. Качеството на звука е повече от прекрасно, даже смея да твърдя, че е по - добро от това, което вади оригиналния кастофон или сд плейър audi concert. :) 

 

Ето ги и преходните букси, който на мен ми вършат прекрасна работа към евробукса.

av-b-audi3a.jpg

Здравейте Колега може ли да ми кажете от къде са тези преходници, къде мога да ги намеря. Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Имам Ауди Концерт 1 и смятам да поръчвам това: https://www.aliexpress.com/item/Yatour-for-VW-Passat-Audi-A4-S4-Skoda-Octavia-Seat-Ibiza-Car-MP3-Player-USB-SD/32810890585.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.264.F22Adt

Някой с отзиви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е капризно откъм флашки, но иначе си върши работата перфектно. По-добре дай още 20-30лв и си го вземи от OLX или някой друг БГ сайт...поне ще имаш 24м. гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.ebay.com/itm/Car-Interface-USB-Mp3-Aux-In-Input-Adapter-For-A2-A3-A4-A6-A8-TT-Skoda-Seat-Kit-/251421560411?hash=item3a89e48e5b%3Ag%3ADTQAAOSwo4pYN~TE&_trkparms=pageci%253A96c3d70b-8697-11e7-bf5f-74dbd1805347%257Cparentrq%253A05e0225815e0a9c108d6780afff883c3%257Ciid%253A17

Вече 3-4 месеца съм с такова в пасат с фабрична гама. Качеството е страхотно, досега всички флашки тръгват. Взех го за проба, предвид цената, но останах очарован. С нищо не е по-зле от прехвалените и скъпи yatour и xcarlink.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги, на B7(2005) - цата със Concert 2 ми писта със тия дискове, и само забива. Знам, че това е поредното милионно запитване, но до сега не откривам "точното решение", което включвам и просто работи и си върши работата. Какво ли не изчетох и гледах вече. Къде мога да отида и да ми го направят да мога да пускам музика през USB? Дори и AUX да е, става! Само да не са тия проклети дискове. Какво мислите за това, дали ще ми свърши работа? Да го поръчам? - https://m.aliexpress.com/s/item/32756200621.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32756200621&productSubject=Car-Auto-Audio-MP3-Player-Interface-Aux-In-Adapter-Cable-for-Audi-A2-A3-A4-S4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги. Някой пробвал ли от въпросните чейнджъри? И ако може да споделите впечатленията си. Благодаря предварително! :)

https://www.olx.bg/ad/evtin-digitalen-cheyndzhar-apps2carusb-adapter-vw-seat-audi-skoda-CID360-ID6BLf7.html#10127ccb7e;promoted

Редактирано от mng
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Пичуйе, махнах Chorus-a барабар с ФМ трансмитера и сложих Concert с дигитален чейнджър и музиката в колата е по-зле (особено баса). С вграден буфер съм и афтермакет колони във вратите. Със старата конфигурация (на теория по-лоша) всеки ме питаше дали имам туба. Сега звучи като музиката в Опел Корса 99г. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, mitko.be написа:

Демек?

Демек трябва ти ваг ком да влезеш в радиото и да му кажеш че има туба и 4 колони, а преди това влез в твоето радио и виж какви са му настройките, аз също смених чоруса с концерт и нямам проблеми с звука. Има и друг вариант това което си сложил да е прецакано нещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, apekov said:

Демек трябва ти ваг ком да влезеш в радиото и да му кажеш че има туба и 4 колони, а преди това влез в твоето радио и виж какви са му настройките, аз също смених чоруса с концерт и нямам проблеми с звука. Има и друг вариант това което си сложил да е прецакано нещо.

 

Благодаря. Аз лично нямам ваг ком, но един приятел има. Може ли да ми обясниш процедурата по настройването малко по-подробно, защото той най-вероятно няма да е запознат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, mitko.be написа:

Благодаря. Аз лично нямам ваг ком, но един приятел има. Може ли да ми обясниш процедурата по настройването малко по-подробно, защото той най-вероятно няма да е запознат?

Влиза се в Радо, после в кодиране, излиза един списък със кодовете, например - ??ххх, после хх??х, въпросителните са битовете от кода - първите две цифри, вторите и т.н. има цифра за Босе, за СД чейнджър, за активни или пасивни колони. Знаеш какво имаш в колата, ако имаш четири колони и буфер и сд чейнджър избираш код 00202, моето е Концерт едно със буфер и колони на 4те врати, и сд чейнджър. Задните колони ана Аудито свирят през буфера , т.е. в буфера има усилвател за задните колони във вратите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, apekov said:

Влиза се в Радо, после в кодиране, излиза един списък със кодовете, например - ??ххх, после хх??х, въпросителните са битовете от кода - първите две цифри, вторите и т.н. има цифра за Босе, за СД чейнджър, за активни или пасивни колони. Знаеш какво имаш в колата, ако имаш четири колони и буфер и сд чейнджър избираш код 00202, моето е Концерт едно със буфер и колони на 4те врати, и сд чейнджър. Задните колони ана Аудито свирят през буфера , т.е. в буфера има усилвател за задните колони във вратите. 

Значи закачам фабричното радио и запомням настройките му. След това закачам Концерта и прилагам тези настройки точно както са били на фабричното радио?

 

Аз имам само 4 колони и буфер. Какъв трябва да е кода?

 

Предполагам, че ако и това не даде резултат трябва да взема друго радио за тест? Преди дори само корите във вратите вадеха много бас за буфера да не говорим. Сега само от някои песни от само от буфера има приличен бас.

 

Редактирано от mitko.be
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Mon Jan 14 2019 at 21:28, mitko.be написа:

Значи закачам фабричното радио и запомням настройките му. След това закачам Концерта и прилагам тези настройки точно както са били на фабричното радио?

 

Аз имам само 4 колони и буфер. Какъв трябва да е кода?

 

Предполагам, че ако и това не даде резултат трябва да взема друго радио за тест? Преди дори само корите във вратите вадеха много бас за буфера да не говорим. Сега само от някои песни от само от буфера има приличен бас.

 

Да точно това трябва да направиш, запомни кода на твоето и после го вкарай на Концерта, 00202, моето е същата конфигурация като твоето, така че това е кода ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, apekov said:

Да точно това трябва да направиш, запомни кода на твоето и после го вкарай на Концерта, 00202, моето е същата конфигурация като твоето, така че това е кода ти.

Благодаря ще пробвам при първа възможност.

Иначе ти каза, че имаш и чейнджър, а аз нямам. Така че, може кода ни да е различен. Но преди да върна старото за да видя кода му ще пробвам 00202 да видя дали ще свирне без да сменям касеотофоните, че с този дигиателн чейнджър едвам сбутах всичко миналия път. 

След като се въведе във Ваг Ком-а трябва ли да се рестартира по някакъв начин преди теста за да приеме настройките или просто се пише кога и се предполага, че на секундата трябва да видя разликата (ако това е било проблема)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, mitko.be написа:

Благодаря ще пробвам при първа възможност.

Иначе ти каза, че имаш и чейнджър, а аз нямам. Така че, може кода ни да е различен. Но преди да върна старото за да видя кода му ще пробвам 00202 да видя дали ще свирне без да сменям касеотофоните, че с този дигиателн чейнджър едвам сбутах всичко миналия път. 

След като се въведе във Ваг Ком-а трябва ли да се рестартира по някакъв начин преди теста за да приеме настройките или просто се пише кога и се предполага, че на секундата трябва да видя разликата (ако това е било проблема)?

Първо да те питам ти какъв дигитален чейнджър ползваш. Аз взех един от приятел но нищо не се случва. Минава от режим на радио, в режим на касета , а в режим на сд с дигиталния чейнджър не иска. Или е скапан този дигитал или аз нещо не правя както трябва, но то няма какво да се сбърка.

Относно кода -  след като го вкараш натискаш бутона Do it. за да запамети внесените промени иначе остава стария си код. Но първо виж кой код му е вкаран, защото при мен като взех радиото свиреха само предните колони. Така въведох че имам задни и сд чейнджър и свирнаха и задните. Свържи се с колегата bsdnikolov, човека е много точен и много вещ в кодировките и може да ти даде отговори на много въпроси. Ако не знаеш какво правиш с вагкома и кодировките, по-добре не пипай, че може да се омотат доста неща. В случая с радиото няма какво да объркаш толкова но по другите системи може.

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/16/2019 at 3:24 PM, apekov said:

Първо да те питам ти какъв дигитален чейнджър ползваш. Аз взех един от приятел но нищо не се случва. Минава от режим на радио, в режим на касета , а в режим на сд с дигиталния чейнджър не иска. Или е скапан този дигитал или аз нещо не правя както трябва, но то няма какво да се сбърка.

Относно кода -  след като го вкараш натискаш бутона Do it. за да запамети внесените промени иначе остава стария си код. Но първо виж кой код му е вкаран, защото при мен като взех радиото свиреха само предните колони. Така въведох че имам задни и сд чейнджър и свирнаха и задните. Свържи се с колегата bsdnikolov, човека е много точен и много вещ в кодировките и може да ти даде отговори на много въпроси. Ако не знаеш какво правиш с вагкома и кодировките, по-добре не пипай, че може да се омотат доста неща. В случая с радиото няма какво да объркаш толкова но по другите системи може.

Проблема ти е в чейнджъра. Взех някакъв китайски за 50лв от Алиекспрес куче марка. С бутона МОДЕ сменявам режимите между радио и чейнджъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, mitko.be написа:

Проблема ти е в чейнджъра. Взех някакъв китайски за 50лв от Алиекспрес куче марка. С бутона МОДЕ сменявам режимите между радио и чейнджъра.

Решили проблема с кодировката. Има ли промяна в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/18/2019 at 1:12 AM, apekov said:

Решили проблема с кодировката. Има ли промяна в звука.

Все нямам време за това....Ще пиша веднага щом я закача може да бъда полезен на някой за в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте,

Kасетофона е Concert Plus, някой дали може да помогне?

Запоих жак уж към предусилвателя (на същото място както на Concert, дадено в началото на темата),но шуми и бучи при включване към един стар телефон Sony, при включване към друг по нов Sony пука много силно при пускане и спиране на музиката, а когато не е пусната музиката отново шуми и бучи силно.

Освен това, когато е включен към телефона, след известно време радиото (FM/AM) спира да работи не може да намер станция - изключвам жака от телефона и след известно време радиото проработва.

Успях да изкъртя R14, някакво съпротивление към тунера дали е от това?

Дали запоявам на правилното място?

 

DSC_0006.JPG

DSC_0008.JPG

blaupunkt_audi_concert-plus-a4-a6-a8_sch.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Някой може ли да ми извади AUX кабел (от предусилвателя) от Audi Symphony 2, естествено срещу заплащане? Питах Юлиан и Пепи, но вече за съжаление не се занимават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...